Jei šilta vietelė nenuskilo P. Čimbaro sūnui, tai žmona joje jau tupi?

Kai per Prezidento rinkimų kampaniją Gitanas Nausėda pavartojo sąvoką „gerovės valstybė“, ne vienas politikas iš pavydo net caktelėjo liežuviu: kaip gražu! Ir greitai apsidžiaugė, kad tokio termino jo autorius negali užpatentuoti. Tad visi suprato, kad tik laiko klausimas, kada „gerovė“ bus visų pradėta naudoti skersa, išilga ar keturpėsčiomis.

Kopijuoja Prezidentą

Ir va: visai neseniai sulaukėme dviejų naujienų apie pirmuosius pasinaudojimo „gerove“ atvejus. Abu kartus „gerovė“ įsitaisė partijų pavadinimuose. Prezidento rinkimuose apgailėtinai pasirodžiusio A. Juozaičio steigiama partija vadinsis „Santalka Lietuvos gerovei – čia yra Lietuva“. Antrą kartą rinkimų kartelės neįveikianti N. Puteikio „Centro partija“ nuo šiol vadinsis „Centro partija – Gerovės Lietuva“.

Apžvalgininkai spėja, kad taip daroma sąmoningai, norint pasinaudoti prezidento populiarumu. Ir įtaria, kad dar ne visos gerovės formos buvo panaudotos. Kadangi iki rinkimų dar liko metai, yra laiko išgirsti ir apie kitų politikų bandymus siekti „gerovės“ Olimpą.

Žvilgsnis iš arčiau

Aišku, mums, širvintiškiams, smalsu pasižvalgyti ir artimesnėje aplinkoje. Gal panašų „gerovinį“ būdą panaudos ir po Darbo partijos tapęs socialdarbiečiu Molėtų-Širvintų rinkimų apygardoje Seimo nariu išrinktas Petras Čimbaras? Triukšmingai palikęs darbiečių stovyklą ir net špygomis ją apibaksnojęs per žiniasklaidos priemones, ponas Petras šįmet parodė turįs pentinus ir jį priglaudusiems socialdarbiečiams.

Seimūnas iš įkarščio iškoneveikė ir dar apie kelis politinius susivienijimus, taigi labai tikėtina, kad prieš naujus rinkimus, jei Petras Čimbaras bandys išlikti didžiojoje politikoje, su juo nelabai kas benorės turėti reikalų. Galbūt teks galvoti net apie savo partiją.

O juk gyventi reikia čia ir dabar! Tai ir gyvena mūsų seimūnas. Vis pabando prie kurios nors „gerovės“ pritykinti. Iš pradžių paieškojo šiltos vietelės ką tik iš studentijos išėjusiam sūneliui. Juk tik paskutinę minutę buvo susigriebta, kad į Žemės ūkio viceministro postą bandoma prastumti „iš kaimo į ekskursiją Seime“ atvykusį jaunuolį. Ir jei ne tos nelemtos nuotraukos socialiniuose tinkluose, ko gero, jau džiaugtųsi šeima tėvelio protekcija.

Tu man – aš tau?

Ir jeigu apie Čimbaro sūnų skalambijo garsiai visa šalies žiniasklaida, kito su tos pačios šeimos „gerove“ susijusio nepotizmo atvejo, ko gero, niekas nepastebėjo. O faktas tas, kad jau daugiau nei metus Seimo narės Rimantės Šalaševičiūtės padėjėja apygardoje dirba Petro Čimbaro žmona Jolita!

Taip, ta pati, kuri savo laiku ėjo Europos parlamento nario Viktoro Uspaskich asistentės pareigas ir kurią prie Darbo partijos vairo grįžęs Uspaskichas pernai liepė Petrui Čimbarui pasiimti iš partijos, nes ši „tinginiauja, nedirba ir gadina orą“.

Galimas dalykas, būtent ši Viktoro replika taip paveikė Čimbarus, kad netrukus Jolitai buvo surastas kitas darbas. Seime. Gal ir ne dėl asmeninės gerovės, ne pagal principą „tu man – aš tau“, kaip gali pasirodyti kai kuriems, o galimai tam, kad įrodytų, jog ji sugeba ne tik tinginiauti ir gadinti orą, bet ir dirbti. Tačiau faktas kaip blynas!

Tūkstantinės P. Čimbaro išlaidos

Kitaip pas Čimbarus ir būti negali! Štai pats Petras tai sugeba. Jis pluša net išsijuosęs. Prakaituoja taip, kad mokesčių mokėtojai vos spėja apmokėti jo parlamentinės veiklos sąskaitas. Išlaidomis Petras tapo vienu iš lyderių Seime, per devynis šių metų mėnesius į kairę ir dešinę ištaškęs net 8,8 tūkst. eurų. Retas jūsų per šį laiką tiek uždirbo, lenkdamas nugarą nuo ryto iki vakaro. O štai Petras tik fit, ir paleido vėjais.

„Kur tiek įmanoma paleisti?“ – paklausite.

Ogi įmanoma.

Ne. Ne siūlydamas įstatymų pataisas ar naujus teisės aktų projektus. Iš visos seimūno karjeros, ko gero, aiškiau prisimintume nebent siūlymą leisti alkoholiu prekiauti ilgiau sekmadieniais ir uždrausti loti namuose šuniukams.

Petras Čimbaras deklaravo iš Seimo sandėlio išduotiems suvenyrams nuo metų pradžios išleidęs daugiau kaip 1,2 tūkst. eurų, dar 150 eurų už suvenyrus mokėjęs iš parlamentinių lėšų.

Būtų įdomu sužinoti, ar atsilieptų bent vienas mūsų rajono gyventojus, kuris iš Seimo nario yra gavę bent kokį dantų krapštuką ar sėdynės pašluostėlę. O vien pašto išlaidoms išleido jis 2,9 tūkst. eurų!

Netaupė Petras ir kitoms reikmėms. Už transporto priemonės eksploatavimą, priežiūrą ir remontą per devynis mėnesius paklojo 2,7 tūkst. eurų. Kadangi neparašyta, kad šios lėšos šeimyninės „gerovės“ tikslu nukeliavo į UAB „Levaniškių autoservisą“, kurio akcininku jis esąs, sąskaitą, laikykime, kad Seimo narys parėmė kurio nors kito mokesčių mokėtojo verslą.

Arba Petras už tiesą nepyksta…

Tiesa, „Čimbarų šeimos gerovės partijos“ kol kas dar Seimo narys Petras Čimbaras gali ir neįkurti. Kaip galima suprasti iš jo samprotavimų Alfa internetinei televizijai, lyg ir kvepia jam galimybe sugrįžti pas darbiečius. Tiesa, tam yra sąlyga. Įžeidęs P. Čimbaro žmoną Jolitą, Viktoras taip ir neatsiprašė. Bet, sako, pažadėjo, jei Petras nutartų grįžti. Netgi, sako, atvažiuotų Viktoras į Molėtus ir ten atsiprašytų.

Tik ar Viktoras atsiprašytų paties Petro Čimbaro, kurį po rinkimų vietiniame Molėtų laikraštyje irgi išvadino oro gadintoju – „pirdyla ir nevykėliu“, deja, neskelbiama. Arba nebuvo iškelta tokia sąlyga, arba Petras už tiesą nepyksta. Bus įdomu stebėti šią „gerovės“ istoriją toliau.

Valentas S.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

2 Atsakymai į “Jei šilta vietelė nenuskilo P. Čimbaro sūnui, tai žmona joje jau tupi?”

  1. Anonimas parašė:

    lyg kitaip anksciau buvo?

  2. Širvintiškis parašė:

    Tai, kad visur ir Širvintose taip vyksta „tu man – aš tau“, tuoj ir seniūnai taip bus išrinkti. Konkursas tik dėl akių, pakišti kandidatai statistai dėl vaizdo:)

Comments are closed.

scroll to top
+