Tinkamiausias domenas ir jo pasirinkimas. Keli esminiai patarimai

Geras domenas turi ne tik maloniai skambėti, bet ir būti patrauklus Google.

Jeigu Jums reikalingas geras domenas, kuris ne tik maloniai skambėtų, tačiau taip pat ir būtų patrauklus Google – tokiu atveju šis straipsnis yra kaip tik Jums. Trumpai aptarsime kelis svarbiausius niuansus, kurių reikia nepamiršti ieškant domeno. Taip pat apibendrinime aspektus, kurie gali pasirinktą domeną pritaikyti Google paieškos sistemai. Tai – ypač svarbu, kadangi kartais žmonės renkasi malonaus ausiai skambesio domenus, tačiau neįvertina, kad jie gali būti netinkami skaitmeninio marketingo galimybėms.

1. Tinkamas domeno ilgis

Pirmiausia reikia įvertinti, kokios ilgumo domenas Jums labiausiai tinka. Tikrai ne visada labai ilgi arba labai trumpi yra geriausias pasirinkimas. Žinoma, jie turi būti įsimenami, tačiau dažniausiai ilgis turi būti paraleliai vertinamas su kitais kriterijais. Paprasčiausiai domeno pavadinimas turi būti logiškas, o ilgis yra vienas iš logiškumo kriterijų.

2. Domenas ir jo vardas – raktinis žodis

Geras pasirinkimas yra tokiu atveju, kai domeno vardas – raktinis žodis. Pasirinkę šią alternatyvą dažniausiai nepralošite. Vienintelis minusas, kad dažniausiai pagrindiniai raktiniai žodžiai jau seniai panaudoti domenuose, tad tenka imtis kūrybos ir susigalvoti tokį, kuris būtų veiksmingas, tačiau tuo pačiu tinkamai reprezentuotų Jūsų veiklą. Svarbiausia, kad nebūtų per ilgas ir per sudėtingas. Jeigu nepavyksta rasti alternatyvų – tokiu atveju verta pagalvoti apie verslo vardą domene.

3. Domenas ir jo galūnė

Taip pat daugiau dėmesio reikia skirti ir domeno galūnei, kadangi jos pasirinkimas yra toks pats svarbus ir reikšmingas. Pavyzdžiui, lietuviai dažniausiai palankiausiai vertina tuos internetinius puslapius, kurių galūnė yra .lt. Tačiau tokios galūnės dažniausiai tinka tik tokiu atveju, kai planuojate prekiauti tik Lietuvos gyventojams. Galvojantiems apie užsienio šalis – verta pagalvoti ir apie .com, kuris laikomas pačiu universaliausiu pasirinkimu angliškai kalbantiems asmenims.

4. Domenas – įmonės vardas

Taigi, grįžtame prie to, kad jeigu raktinis žodis jau yra užimtas ir nieko kito nerandate, tokiu atveju domeno vardas gali būti įmonės vardas. Tačiau toks atvejis dažniausiai pasiteisina tik tokiu atveju, jeigu jūsų įmonės vardas yra žinomas ir turi vertę. Kitu atveju reikės daug dirbti, kol jis taps vertingas ir tuo pačiu galės realiai tarnauti verslui. Visgi, jeigu esate skirti laiko ir pinigų – toks žingsnis yra labai geras.

5. Sudėtingas trumpinys

Ieškodami domeno būtinai venkite sudėtingų trumpinių, kurie gali atrodyti patraukliai, tačiau yra labai sunkiai įsimenami, tad tuo pačiu nėra veiksmingi. Tokie trumpiniai dažniausiai tinka valstybinėms įstaigoms, taip pat, jie turi būti neilgi ir tuo pačiu žiūrėkite, kad vienoje vietoje nebūtų per daug balsių arba priebalsių, kadangi įsiminimas bus komplikuotas.

6. Subdomenas

Kartais gali būti reikalingas ir sobdomenas. Jis dažniausiai aktualus valstybinėms įstaigoms, mokykloms. Tai geras pasirinkimas tokiu atveju, kai reikia palaikyti sistemą ir kad naršytojai paprasčiau rastų tai, ko ieško. Visgi, siūlome nepamiršti, kad subdomeno vardo pasirinkimas taip pat yra svarbus. Geriausia, kai sobdomeno vardas yra domeno vardo dalis.

7. Netradiciniai ženklai domene

Galiausiai, domene siūlome nenaudoti ženklų, kurie gali apsunkinti vedimą. Tai gali būti ne tik brūkšniai, tačiau ir žvaigždutės bei kiti simboliai, kurie galbūt ir gražiai atrodo, tačiau jų vedimas yra komplikuotas, juolab, Google robotai dažniausiai jų nevertina palankiai.

Dažniausiai laimi tas domenas, kuris yra konkretus, tikslus ir tuo pačiu tiesiogiai siejamas su Jūsų siūlomomis paslaugomis.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top