Sąnarių skausmai – ką žinoti svarbiausia?

Young sport woman suffered from knee pain injury while running in city

Tikriausiai dauguma asmenų bent kartą gyvenime yra patyrę sąnarių maudimą. Kita vertus, dažniausiai šie nemalonūs pojūčiai būna ganėtinai trumpalaikiai. Tačiau, pasitaiko tokių atvejų, kai žmonės susiduria su itin rimtomis ligomis. Atsižvelgiant į problemos stiprumą, pagelbėti gali ir kokybiški tepalai sąnariams. Visgi, jeigu kamuoja intensyvus skausmas, verčiau kreipkitės į gydytoją. 

Kas yra sąnarys?

Sąnarys – tai dviejų ar daugiau kaulų jungtis, kuri padeda mums atlikti įvairius judesius. Kiekvieną sąnarį sudaro kremzlė ir kapsulė. Pastarojoje gaminasi tąsus tepalas, kuris užtikrina, kad judėjimo mechanizmas veiktų nepriekaištingai. Tuo tarpu, kremzle yra vadinamas jungiamasis audinys, dengiantis sąnarinius kaulų galus. Šis taip pat sumažina smūgio poveikį, tenkantį sąnariui. 

Sąnarių skausmo priežastys

Sąnarių skausmas gali atsirasti dėl skirtingų priežasčių. Šis gali būti ūmus arba lėtinis. Dažniausiai pasitaikančia problema išlieka sąnario uždegimas (artritas). Tai liga, kurią sukelia infekcija arba autoimuninis procesas. Svarbu paminėti, jog kai kurios sąnarių uždegimo formos didelių problemų nesukelia. Kita vertus, kartais artritas pasireiškia taip agresyviai, jog be kitų asmenų pagalbos gyventi tampa sudėtinga. Dar viena sąnarių skausmo priežastis – tai degeneracinės ligos. Dažniausiai jos pasireiškia klubuose arba keliuose. Kita vertus, neretai susiduriama ir su stuburo, plaštakų, pėdų sąnarių skausmais. Be abejo, nemalonius pojūčius taip pat gali sukelti ūmios traumos. Visgi, nepriklausomai nuo skausmo priežasties, šiam užsitęsus reikėtų neatidėlioti ir kreiptis į gydytoją. 

Sąnarių skausmo gydymas

Sąnarių skausmo gydymas gali būti įvairus, atsižvelgiant į jį sukėlusią priežastį. Dažniausiai tam taikoma fizinė terapija, specialios mankštos, žmogui liepiama kuo daugiau ilsėtis. Be to, pagelbėti gali ir fizioterapinės procedūros. Žinoma, egzistuoja nemažai tepalų, kurie sugeba nuraminti nedidelį sąnarių diskomfortą. Kita vertus, stipriam skausmui malšinti neretai skiriami medikamentai arba injekcijos. Be abejo, svarbu, jog nesavivaliautumėte ir pasitartumėte su gydytoju. Šis atsižvelgs į individualią Jūsų situaciją bei parinks geriausią įmanomą gydymo planą. 

Kaip išvengti sąnarių skausmo?

Apsisaugoti nuo visų ligų yra praktiškai neįmanoma. Visgi, egzistuoja tam tikri būdai, kurie padės sumažinti susirgimo tikimybę ir išvengti sąnarių skausmo. Pirmiausiai, rekomenduojama jau dabar pradėti reguliariai mankštintis. Be to, svarbu laikytis subalansuotos mitybos principų. Pasistenkite, jog kartu su maistu gautumėte tokių medžiagų, kaip vitaminas C, A, E, selenas bei cinkas. Be to, rekomenduojama papildomai vartoti žuvų taukų preparatus, pavyzdžiui, kapsules.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top