Šaldyti produktai – pasirinkimas, kokybė ir jų pirkimo būdai

Laiko trūkumas kasdien ruošti maistą, noras suvalgyti tam tikrą ne sezono produktą arba atsargų kaupimas – tai tik keletas priežasčių, kodėl renkamės šaldytus produktus.

Kur įsigyti kokybiškų šaldytų produktų?

Kaip žinome, šaldytų gaminių galima įsigyti bet kuriame prekybos centre, tačiau ar būsime užtikrinti jų kokybe? Kasdien parduotuvėse apsilanko tūkstančiai pirkėjų, kurie nuolat atidarinėja šaldytuvus, palieka juos pravirus. Laimei, norintiems kokybės yra išeitis – specializuotos parduotuvės, kur tiek gyvai, tiek internetu galite įsigyti norimų gaminių ir jie saugiai, tinkamomis sąlygomis bus pristatyti prie jūsų namų durų, daugiau informacijos elektroninėje parduotuvėje.

Kas yra užšaldymas? Šaldytų maisto produktų rūšys ir prieinamumas

Šaldymas yra vienas populiariausių maisto produktų konservavimo būdų. Naudojant žemą temperatūrą (nuo -20 °C iki -40 °C) produkto vanduo paverčiamas ledu, kuris stabdo maisto gedimą sukeliančių mikroorganizmų augimą.

Daugumą maisto produktų ir maisto pusgaminių galima užšaldyti. Išimtis yra daug vandens turintys vaisiai ir daržovės, pavyzdžiui, agurkai, citrinos, salotos, arbūzai ar melionai – jų atveju užšaldymas pakeičia produkto struktūrą, todėl po atitirpinimo jis tampa nepatrauklus. Taip pat nerekomenduojama tokiu būdu konservuoti pieno produktų (varškės, sūrio, jogurto ar grietinėlės).

Šaldytą maistą galima paruošti namuose arba įsigyti parduotuvėje. Populiariausi produktai yra šaldyti vaisiai ir daržovės bei jų mišiniai (kai kurie iš jų taip pat yra su prieskoniais, todėl iš jų galima paruošti karštą patiekalą ar sriubą), žuvis, jūros gėrybės ir jau paruošti patiekalai (makaronų ar ryžių patiekalai, koldūnai, blynai, makaronai ir greitas maistas, pavyzdžiui, picos ar apkepai).

Šaldytų produktų kokybė bei maistinė vertė

Šaldymo poveikis produktų maistinei vertei gali kelti abejonių vartotojams. Tačiau mokslininkai nusprendė išsiaiškinti šį klausimą ir išnagrinėjo, kaip žema temperatūra veikia vitaminų ir mineralinių medžiagų kiekį. Mėsos ir žuvies duomenys rodo, kad baltymų ir riebalų (makroelementų) užšaldymas nepaveikia. Tai tik įrodo, kad tinkamai užšaldyti produktai yra kokybiški.

Taip pat vitaminų kiekio analizė parodė, kad vitamino C kiekis tiek šviežiuose, tiek šaldytuose produktuose buvo vienodas, o kai kuriais atvejais šaldytuose mėginiuose net didesnis. Vitamino B2 kiekis šaldymo metu išliko nepakitęs arba šiek tiek sumažėjo, o vitamino E kiekis daugumoje mėginių gerokai padidėjo, ir tai tikriausiai buvo susiję su jo aktyvinimu aukštoje temperatūroje (daugelis vaisių ir daržovių prieš šaldymą yra blanširuojami).

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top