Likime sveiki: higiena darbo vietoje

Pandemija stipriai pakoregavo daugelį gyvenimo aspektų: nuo draugų ir giminių susitikimų iki ėjimo į viešas erdves bei buvimo darbe. Dauguma darbų persikėlė į internetinę erdvę, yra dirbami iš namų, tačiau tie, kurių darbai negali būti atlikti iš namų, privalo kaip niekada akylai stebėti savo aplinką ir nuolat ją laikyti švarią ir tvarkingą, siekiant išvengti naujojo, suirutę sukėlusio viruso. Pasipylus pasiūlymams ir nurodymams kaip iš gausybės rago, kartais susimastoma, o kaip ir yra iš tikrųjų ir kas geriausiai padės apsisaugoti, bei kaip išsirinkti tinkamas apsaugos priemones, koks dezinfekcinis skystis tiks?

Kokios grėsmės kyla?

Apie grėsmes, kurios kyla, saugantis netinkamai galime išgirsti kasdien. Ypač šaltuoju metų laiku, darbo vietos dezinfekcija tampa labai svarbi – tai slogų ir peršalimų bei gripo metas. Todėl prie visos pandemijos suirutės prisideda ir kitų peršalimo ligų baimė. Tinkamai dezinfekuojant tiek paviršius, tiek rankas ir kitas darbo priemones, žinoma, užsikrėtimo jomis tikimybė ženkliai sumažėja.

Be abejo, yra itin svarbu laikytis duotų nurodymų, tačiau reikėtų žinoti, kaip jų teisingai ir tikslingai laikytis. Vis dėl to, žinojimas, tačiau nemokėjimas naudotis, gali tapti būtent tuo faktoriumi, dėl kurio galima užsikrėsti vienokiu ar kitokiu virusu.

Kaip saugotis?

Dar prieš įsisiautėjant pandemijai, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) netruko paskelbti įvairių nurodymų, kaip išvengti naujojo, kvėpavimo takus paveikiančio viruso. Trumpai aptarkime populiariausias apsaugos priemones, rekomenduojamas naudoti darbo vietose:

  • tinkamas asmens apsaugos priemonių (AAP) dėvėjimas. Svarbu žinoti, kad darbo vietose reikėtų visuomet jas dėvėti. Taip sumažinsite tikimybę užsikrėsti. Kaukė privalo dengti nosį ir burną, to reikia nepamiršti, net darbų įkarštyje. Be to, jei tenka liesti daug paviršių – pirštinės bus nuostabus pasirinkimas.
  • Valymo ir dezinfekcijos priemonės. Jos ne tik palaiko švarą, bet ir sumažina mikroorganizmų kiekį ant įvairių dažnai liečiamų paviršių ir rankų.
  • Atstumo palaikymas. Tai leidžia išvengti kontakto su sergančiaisiais viruso formomis, kurios pasireiškia be simptomų. Kartais tokie pacientai jį skleidžia patys to nežinodami. Verta apsisaugoti ir nuo to.

Be to, svarbu žinoti, kad reikia ne tik naudoti įvairias priemones, bet ir žinoti, kaip jas naudoti tinkamai. Pavyzdžiui, tinkamai parinktas dezinfekcinis skystis nepažeis rankų odos ir leis užtikrinti saugą darbe.

Rankoms ar paviršiams: kaip žinoti?

Kalbant apie dezinfekcinį skystį svarbu atskirti ir žinoti, kuris tiks paviršių dezinfekcijai, o kuris rankų priežiūrai, jų švarai ir higienai. Netinkamai naudojamas jis gali pažeisti rankas, jas išsausinti.  Skysčiai, skirti rankoms savo sudėtyje turi odą puoselėjančių medžiagų, taip pat pasižymi maloniu kvapu, kuris kartais gali net pagerinti nuotaiką.

Savo ruožtu, priemonės, skirtos paviršiams dezinfekuoti savo sudėtyje turės daugiau alkoholio, bus mažiau orientuotos į malonų kvapą. Būtent dėl didesnės alkoholio koncentracijos ir odą prižiūrinčių, švelninančių medžiagų nebuvimo, šis pasirinkimas gali pažeisti odą, sukelti alergines reakcijas.

Be to, kartais susimąstoma, koks likimas laukia visų dezinfekcinių priemonių, kurių tiek gausiai gaminama, po pandemijos. Dauguma specialistų mano, jog ši situacija leis įvertinti dezinfekcijos priemonių svarbą kasdieniame gyvenime, ne tik ekstremaliose situacijos. Tai padės gyventojams išlikti higieniškesniais ir padės suvokti, kad priemonės, kaip dezinfekciniai skysčiai, valikliai ir panašūs, gali būti puikiai naudojami ne tik pasaulinės pandemijos akivaizdoje.

Taigi, teisingai naudojamos apsaugos priemonės nepliks erdvės nenorimoms infekcijoms. Tikslingai ir atidžiai pasirinkti dezinfekciniai skysčiai ir kitos asmens apsaugos priemonės bus puikūs pagalbininkai tiek išlaikant švarą ir tvarką darbo vietoje, tiek padės būti saugiais ir sveikais net didžiausios pandemijos metu.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top