Erdvė, kurioje ne tik valgome

Neabejojama, kad valgomasis – viena iš svarbiausių namų erdvių. Joje susitinkame, pietaujame, vakarieniaujame, švenčiame. Stalas – tai baldas, be kurio ši erdvė netektų savo tikslo. Be to, tinkamai parinktas, jis gali pagerinti ir suteikti nuostabią aplinką švenčių metu ir neleis sugadinti gražių akimirkų. Aptarkime, kaip reikėtų šį baldą rinktis, kokios klaidos pasitaiko dažniausiai ir kaip jų išvengti.

Kokios klaidos ir kaip jų išvengti?

Kartais atrodo, kad išsirinkti stalą yra itin lengva ir laiko nereikalaujanti užduotis. Tai nėra tiesa. Valgomojo stalas – pirkinys, kuris itin svarbus šiai erdvei. Netinkamai parinktas baldas gali sugadinti nuostabią akimirką ar šeimos įvykį paprasčiausiai būdamas nepatogus, netinkantis interjere. Tam, kad taip nenutiktų, verta susipažinti su pagrindinėmis klaidomis, kurios pasitaiko renkantis šio tipo baldą:

  • prastai parinkta stalo forma. Netinkamos formos stalas gali paprasčiausiai trukdyti, būti itin nenaudingas ar net sugadinti bendrą valgomosios erdvės išvaizdą, interjerą.
  • Netinkamas dydis. Tai gali būti tiek pačio stalo dydis, tiek jo aukštis. Tai lems nepatogų sėdėjimą prie jo. Be to, dažnai vykstant didesnėms šeimos šventėms per mažas stalas nesutalpins pakankamai svečių, o per didelis jis suteiks nykumo, atrodys, kad šventėje svečių per mažai.
  • Netinkamas stalo dizainas. Tai vienareikšmiškai į namų interjerui suteiks keistumo bei neleis sukurti dažnai trokštamo vientisumo.

Svarbu suprasti, kad stalas valgomajame yra ne tik paprastas paviršius daiktams susidėti, o vieta ir erdvė, kurioje vyksta svarbūs įvykiai su mylimais žmonėmis. Todėl šių klaidų daryti nederėtų.

Kaip rinktis valgomojo stalą?

Renkantis pagrindinį baldą valgomojo erdvei svarbu prisiminti, kad tai ne tiesiog baldas, ant kurio bus padėtas maistas ar lėkštės. Tai dažnai tampa traukos centru, prie kurio vyksta daug svarbių visai šeimai įvykių, renginių, taip pat susitinkant kas rytą ir kas vakarą. Taigi, stalas, skirtas valgomajam,į namų erdvę kelią atras lengviau ir puikiai pritaps namų erdvėje, jei bus apsvarstyti šie patarimai:

  • Erdvės išmatavimas. Kad nebūtų sudarkytas interjeras rekomenduojama išmatuoti valgomojo erdvę ir įvertinti, kiek žmonių prie stalo sėdės.
  • Tinkama stalo forma. Tai svarbu norint, kad stalas tinkamai atrodytų valgomojo erdvėje.
  • Medžiagos. Dažnai vertėtų investuoti į aukštesnės kokybės stalą. Toks bus ilgaamžis, atsparesnis įvairiems išorės veiksniams. Tai ypatingai aktualu auginantiems mažus vaikus, kurie kartais gali mėgti papiešti ar kitaip „paišdykauti“ su įvairiais paviršiais.

Be to, reikėtų atminti, kad valgomojo erdvėje tikslingai parinkti šie baldaipuikiai sukurs terpę bendravimui, kurioje bus malonu leisti laiką su mylimais ir svarbiais žmonėmis.

Taigi, suvokus, kad stalas, esantis valgomajame,yra itin svarbi namų interjero detalė, bei sužinojus, kokios klaidos pasitaiko dažniausiai, bus lengviau skirti pakankamai laiko ir išteklių renkantis šį baldą.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+