Kodėl svarbu žinoti, koks jūsų pėdų tipas, prieš renkantis žygio batus?

Jokia kita žygiams skirti įranga nėra tokia svarbi kaip batai. Patogūs batai tarnauja mums metų metus ir lydi į daugybę kelionių, nepatogūs – žudo kojas, o gražiausią kelionę paverčia košmaru. Vieni mums tinka, kiti – ne, o kartais net negalime suprasti kodėl. Norėdami tinkamai pasirinkti batus, turite žinoti keletą svarbių aspektų.

Koks jūsų pėdų tipas?

Mūsų pėdos būna įvairių formų. Jos gali būti plačios arba siauros ar pernelyg plokščios. Plokščiapėdystės atveju turėtume pasitikrinti, ar šį defektą koreguojantis ortopedinis padelis tiks mūsų pasirinktiems žygio ar kalnų batams.

Kiekvienas iš mūsų turi skirtingo ilgio pirštus ir nėra taisyklės, kad didysis pirštas visada yra ilgiausias. Žinodami, kokios jūsų kojos, galėsite išsirinkti labiau jums tinkančius batus, su kuriais nueisite dešimtis kilometrų ir net nepajausite. 

Ko reikia geriems žygio batams?

Visų pirma, jie turi apsaugoti mūsų pėdas nuo įvairių kliūčių ant žemės, taip pat sugerti smūgius ir stabilizuoti čiurną, kad ji neišsisuktų. Be to, kalnų batai moterims yra skirti apsaugoti nuo vandens iš išorės ir išgarinti drėgmę iš vidaus. Pado dizainas ir protektoriaus tipas turėtų padidinti vaikščiojimo saugumą, neleidžiant kojoms paslysti. 

Avalynės evoliucija

Iš esmės žygio ar kalnų batai per pastaruosius 25 metus beveik nepasikeitė. Senieji atrodo beveik taip pat, kaip ir nauji modeliai. Tačiau, kaip žinote, „beveik“ yra didelis skirtumas. Didžiausios evoliucijos vyko viduje, t.y tuose konstrukcijos elementuose, kurie atsakingi už komfortą – čia atsirado kitos medžiagos ir technologijos. Jei turite senus batus ir svarstote, ar prasminga pirkti naujus, lengviausias būdas tai sužinoti – pasiimti abi poras ir palyginti patogumą jais dėvint. 

Jums reikia ne tik gerų žygio batų, bet ir atsinaujinti senuosius kasdienius? https://ede.lt/ – čia galite tai padaryti.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top