Kas yra darbo drabužiai ir kas privalo jais pasirūpinti?

Yra daug profesijų, kurioms reikia dėvėti darbo drabužius. Populiariausi – gydytojo ir medicinos seselių chalatai, mechanikų ar gamyklų darbuotojų kombinezonai ar uniformos. Visa tai kelnės, marškiniai, kombinezonai, apsauginiai apsiaustai, šalmai, pirštinės, batai ir pan. Poreikis dėvėti darbo drabužius atsiranda dėl sanitarinių, technologinių ir darbuotojų sveikatos bei saugos taisyklių laikymosi.

Kai darbuotojas liečiasi su cheminėmis ar radioaktyviomis medžiagomis arba dirba su mechanizmais, asmeniniai drabužiai yra nepriimtini ir visiškai nesaugūs. Įmonės turėtų užtikrinti kiekvienam darbuotojui tinkamas ir saugias sąlygas atlikti savo pareigas darbe, todėl darbo rūbai taip pat turėtų būti suteikti nemokamai kiekvienam. 

Kiekviena apsauginė darbo apranga turi atitikti darbo saugos ir sveikatos sąlygas, nes jos yra griežtai reglamentuojamos. Pasirūpinti tinkama darbo drabužių būkle yra darbdavio atsakomybė. Jei jis negali tuo pasirūpinti, turėtų kompensuoti pačiam darbuotojui išlaidas, kurias šis patiria ją prižiūrėdamas (valydamas, taisydamas).

Kaip jau minėjome anksčiau, darbo drabužiai naudojami tada, kai kyla rizika sutepti ar sugadinti asmeninius drabužius. Jie taip pat yra naudojami siekiant saugoti darbuotojų sveikatą, atsižvelgiant į specifines darbo sąlygas, tokias kaip: darbas itin aukštoje arba žemoje temperatūroje, triukšmo lygis ar pavojingų medžiagų kiekis. Yra darbo vietų, kuriose privaloma dėvėti galvos apsaugą – šalmą, taip pat vietų, kuriose privaloma dirbti tik su apsauginėmis tam tikro tipo pirštinėmis, taip pat kai kur reikia dėvėti ir apsaugines ausines ar akinius. Kaip turėtų atrodyti saugi darbo apranga, priklauso nuo darbo specifikos ir rizikos veiksnių darbe.

Rinkoje yra daug įmonių, kurios specializuojasi specialių apsauginių darbo drabužių modelių gamyboje ir prekyboje. Pirkdami drabužius tokioje darbo saugos parduotuvėje galite būti tikri, kad prekės atitinka detalius konkrečioms darbo sąlygoms keliamus reikalavimus ir turi įvairių tipų patvirtinimus, atitinkančius reglamentus. 

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top