Ką daryti, kad net seniai turima transporto priemonė jus džiugintų ir ja būtų smagu naudotis?

Vairuoti prižiūrėtą automobilį yra grynas malonumas, net jei jūsų turima transporto priemonė nebėra tokia nauja kaip tądien, kai ją įsigijote. Rūpinimasis savo automobiliu – tai ne tik jos salono valymas ir kėbulo plovimas – tai ir visų mechaninių elementų bei kitų svarbių aspektų, tokių kaip pirmosios pagalbos rinkinys automobiliui, užtikrinimas. Kaip prižiūrėti automobilį, kad jis tarnautų ilgus metus? Priešingai nei atrodo, rūpintis automobiliu nėra sunku, o svarbiausia visame tame yra reguliarumas ir nuoseklumas.

Kasmetinės apžiūros pas mechaniką

Kiekvienas vairuotojas kartą per metus turi vykti techninei apžiūrai, bet čia ne apie tokį patikrinimą mes kalbėsime. Norint džiaugtis funkcionaliu ir prižiūrėtu automobiliu, verta bent kartą per metus (pvz. prieš ilgą kelionę) apsilankyti pas mechaniką, kuris nuodugniai patikrintų visus svarbiausius komponentus – variklį, sankabą, stabdžių sistemą, amortizatorius, oro kondicionieriaus veikimą ir kitus svarbius dalykus. Tai svarbu ne tik norint išlaikyti gerą automobilio būklę, bet ir dėl vairuotojo bei keleivių saugumo. Be to, dažnai anksčiau pastebėtas gedimas gali būti pataisytas kur kas pigiau.

Padangų keitimas vasarinėms/žieminėms ir tinkamas jų slėgis

Tai, kad padangas reikia keisti du kartus per metus – iš vasarinių į žiemines ir atvirkščiai, nieko įtikinėti nereikia. Tačiau daugelis vairuotojų pamiršta, kad oro slėgis yra toks pat svarbus, kai kalbama apie padangas. Teisingas, t.y. pagal gamintojo rekomendacijas, slėgis padangose ​​yra ne tik saugaus važiavimo ir geresnio padangų sukibimo su kelio danga, bet ir mažesnių degalų sąnaudų garantija. Rūpinimasis padangomis yra ir slėgio tikrinimas, ir protektoriaus įvertinimas – važiuoti susidėvėjusiomis padangomis taip pat nėra saugu. Būtent todėl verta reguliariai vertinti padangų būklę.

Skysčių papildymas, tepalų keitimas ir kiti svarbūs darbai

Automobilį prižiūrintis vairuotojas reguliariai tikrina skysčių lygį, juos papildo, karts nuo karto pakeičia tepalus. Skysčių, ypač tepalų, keitimas yra labai svarbus norint išlaikyti gerą variklio būklę. Kaip dažnai reikia keisti juos? Tepalą keisti verta kasmet, kartu keičiant ir filtrus. Stabdžių skysčio užtenka apie 2 metus vairuojant, o aušinimo skystis keičiamas kas 5 metus.

Be skysčių, taip pat verta pasitikrinti, ar ne laikas keisti valytuvus, o gal tik pačias jų šluoteles (rekomenduojama keisti kasmet). Atkreipkite dėmesį ir į akumuliatorių (kurį reikėtų keisti kas 3-5 metus).

Automobilinė vaistinėlė

Šis daiktas turi būti kiekvienoje transporto priemonėje, eksploatuojamoje Lietuvos teritorijoje. Tai elementai, galintys padėti išsaugoti gyvybę, kol laukiate greitosios medicininės pagalbos atvykstant į įvykio vietą. 

Tačiau yra vienas dalykas, kuriuo turėtumėte pasirūpinti. Kartas nuo karto jos sudėtis yra atnaujinama. Neseniai ir vėl tai buvo padaryta. Nuo 2023 metų joje turi būti turniketai bei kitos priemonės, todėl vairuotojai raginami atsinaujinti turimas arba įsigyti naujas. Tai galite padaryti čia, įsigydami tik reikiamus turniketus: https://torx.lt/produktai/turniketas-pirmos-pagalbos-vaistinelems-automobiliams/.

Degalų papildymas patikrintose degalų stotelėse

Nekokybiški degalai gali ne tik neleisti nuvažiuoti toli, bet ir sugadinti variklį. Todėl jei norite ilgai džiaugtis funkcionaliu automobiliu, venkite nežinomų degalų stočių, nebent esate tikri, kad ten neprekiauja prastos kokybės ar skiestais degalais. Už litrą geriau mokėti šiek tiek daugiau, bet įsipilti geros kokybės degalų.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top