Imuniteto stiprinimas grįžtant į mokyklą

Photo by Oleksandr P

Nauji mokslo metai prasideda jau visai neužilgo. Tai – seni ir nauji draugai, būreliai, popamokinė veikla ir vaikų savaitgaliai su draugais. Tačiau nors rugsėjis yra itin smagus mėnuo, kartu su džiaugsmu jis atneša ir įvairių virusų. Tiek vėstantis oras, tiek didelės žmonių grupės kelia nemažą riziką silpną imunitetą turintiems vaikams.

Stiprus imunitetas yra svarbiausias organizmo gynybos mechanizmas, padedantisjam kovoti su infekcijomis ir ligomis. Tad, kaip tėvai, mokytojai ir mokiniai gali padėti stiprinti jį ir išlaikyti puikią sveikatą per visus mokslo metus?

Kodėl reikia stiprinti imunitetą?

Grįžtant į mokyklą po vasaros atostogų organizmas dažnaiyra jautresnis infekcijoms ir ligoms. Todėl būtent prieš mokslo metų pradžią yra svarbu pasirūpinti jo stiprinimu.

  • Nauji mikroorganizmai. Į mokyklą grįžę vaikai ir paaugliai kasdien sutinka daug daugiau žmonių nei vasarą,kasnulemia didesnį ir dažnesnį kontaktą su įvairiais mikroorganizmais. Klasėse ir mokyklų koridoriuose šie mikroorganizmai plinta itin lengvai, tad stiprus imunitetas yrabūtinas, kad organizmas su jais sėkmingai kovotų.
  • Nauja veikla ir stresas.Po vasaros atostogų grįžimas į mokyklą kai kuriems vaikams sukelia stresą. Mokiniams tenka prisiderinti prie naujų tvarkaraščių, akademinių reikalavimų bei socialinių situacijų. Toks stresas gali paveikti imuninę sistemą ir padaryti organizmą itin pažeidžiamu.
  • Uždaros patalpos. Grįžus į mokyklą ir atvėsus orams vaikai daug daugiau laiko praleidžia uždarose, dažnai prastai ventiliuojamose patalpose, kuriose bakterijos ir virusai plinta daug geriau nei lauke.

Tad, norint išvengti įvairių susirgimų ir greičiau bei lengviau prisitaikyti prie naujos mokyklos rutinos, imunitetą svarbu stiprinti dar prieš rugsėjo pirmąją.

Kaip stiprinti vaiko imunitetą?

Geriausias būdas sustiprinti imunitetą yra sveika mityba, aktyvus gyvenimo būdas, reguliarus miegas, streso mažinimas. Tam pritaria ir „Drops Clinc“ šeimos klinikos gydytojai dropsclinic.lt/seimos-klinika-vilniuje/.

Mityba čia atlieka labai svarbų vaidmenį. Svarbu kasdien valgyti įvairių vaisių, daržovių, liesos mėsos ar kitų baltymų šaltinių. Vitaminai (ypač C ir D) bei mineralai (pvz., cinkas) yra būtini imunitetui stiprinti. Todėl ruošdami maistą rinkitėskuo mažiau apdirbtus produktus, sveikus riebalus ir pakankamai skysčių, taip pat sumažinkite rafinuotų cukrų vartojimą.

Reguliarus fizinis aktyvumas padeda gerinti kraujo cirkuliaciją, stiprina širdies ir kraujagyslių sistemą bei skatina imuninės sistemos veiklą. Vaikams būtina judėti ir žaisti, nes tai ne tik išlaiko sveiką kūną, bet ir sumažina streso lygį, kuris taip pat gali paveikti imunitetą.

Mokykite vaikus ir paauglius įvairių streso valdymo būdų, tokių kaip meditacija, gilus kvėpavimas, fizinis aktyvumas ar kūrybiniai užsiėmimai. Taip pat sukurkite jaukią ir saugią mokymosi aplinką, kuri sumažintų streso lygį.

Imuninę sistemą paveikti ir jautrumą infekcijoms padidinti gali ir miego trūkumas. Vaikams ir paaugliams rekomenduojama miegoti bent 8-10 valandas per naktį. Reguliarus miego grafikas padeda organizmui efektyviai atsinaujinti ir stiprina gynybos mechanizmus.

Higiena ir sveikatos patikrinimai

Svarbu nepamiršti ir tokio paprasto dalyko kaip dažnas rankų plovimas muilu ir vandeniu – tai yra vienas iš paprasčiausių būdų išvengti infekcijų plitimo. Skatinkite vaikus nuolat plauti rankas, ypač grįžus iš mokyklos, prieš valgį ir po naudojimosi tualetu.

Taip pat pasitikrinkite, kad visi vaikai ir paaugliai yra paskiepyti visais reikalingais skiepais. Tai yra vienas iš efektyviausių būdų apsisaugoti nuo infekcijų ir užtikrinti kolektyvinį imunitetą mokykloje.

Reguliarūs sveikatos patikrinimai taip pat leidžia anksti diagnozuoti bet kokias galimas sveikatos problemas ir imtis būtinų priemonių. Laiku pradėtas gydymas padeda išvengti sudėtingesnių sveikatos problemų.

Vitaminai ir maisto papildai

Įskiepijęvaikams sveikus įpročius, skatindami fizinį aktyvumą ir pasirūpinę sveika mityba, galite ne tik sustiprinti imunitetą, bet ir padėti jiems sėkmingai įveikti naujus mokslo metus.

Norintys imtis papildomų priemonių gali išbandyti ir geriamuosius vitaminus bei maisto papildus, nors, žinoma, geriausiai visas reikalingas maisto medžiagas yra gauti iš įvairiapusės ir subalansuotos mitybos.

Papildai turėtų būti vartojami tik pasitarus su gydytoju. Keli vitaminai ir papildai, galintys padėti sustiprinti vaikų imunitetą yravitaminai C ir D, cinkas, probiotikai, natūralių žolelių papildų kompleksai. Rinkitės tik aukštos kokybės ir kuo natūralesnius papildus.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top