Gražiausias metų šventes įprasta sutikti artimų žmonių būryje

Širvintų rajono savivaldybės mere Živilė Pinskuvienė dalinasi kalėdaičiu su gyventojais, linkėdama jiems ramybės ir sveikatos.

Širvintų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centras įsikūręs Širvintų miesto širdyje, šalia pagrindinių rajono gydymo įstaigų, su kuriomis glaudžiai bendradarbiaujama. Tai įstaiga, kuri teikia įvairias socialines paslaugas Širvintų rajono gyventojams. Teikiamos paslaugos paliečia pačius pažeidžiamiausius rajono gyventojus, kurie į Socialinių paslaugų centrą kreipiasi dėl įvairiausių paslaugų. Šios paslaugos yra be galo svarbios. Jų gali prireikti kiekvienam iš mūsų. Visą paslaugų sąrašą galite rasti www.sirvintuspc.lt.

Direktorės Neringos Lubytės skiriamas dėmesys Socialinės globos padalinio gyventojams.

„Kad užtikrintume, jog paslaugos būtų suteiktos laiku, efektyviai, sklandžiai bei kokybiškai, labai svarbi darni ir stipri specialistų komanda. Todėl reikalingas ir tarpinstitucinis bendradarbiavimas, ir empatiškumas paslaugų gavėjams. Džiaugiuosi, kad mūsų didelė, per 80 specialistų vienijanti komanda bendradarbiauja tarpusavyje, dalinasi informacija ir funkcijomis, jaučia atsakomybę už atliekamą veiklą ir drauge priima sprendimus bei teikia naujų idėjų,“ – sako įstaigos direktorė Neringa Lubytė.

Nuo 2018 m. rudens įstaigai pradėjusi vadovauti Neringa Lubyte į centrą įnešė naujų vėjų. Aktyvi ir charizmatiška vadovė koncentruojasi ne tik į tiesiogines pareigas, bet nuolat randa laiko ir Globos centro senoliams, jiems nuotaiką praskaidrina ir grodama akordeonu, ir surengdama susitikimų su draugais iš tolimų kraštų. Direktorės kvietimu kelerius metus iš eilės Socialinių paslaugų centro gyventojus lankė svečias iš Turkijos Mustafa Erkut su šeima, kurie dosniai prisideda prie geresnės senelių kasdienybės. Lankydami Centro gyventojus, svečiai pradžiugina juos dovanomis, o svarbiausia, dalijasi bendravimu, laisvalaikiu, ne tik pačioje įstaigoje, bet ir kiek neįprastoje seneliams aplinkoje. Paskutinio apsilankymo metu socialinio padalinio gyventojai kartu su Mustafa Erkurt lankėsi kavinėje „Suzana“. Toks dėmesys seneliams yra svarbus, ilgai išlieka atmintyje. Juk ne kiekvienas čia gyvenantis sulaukia savo artimųjų dėmesio.

Džiaugiamės, kad centro gyventojai sulaukia ir garbingų svečių dėmesio. 2019 m. pavasarį mus aplankė tuometinio kandidato į Lietuvos Respublikos Prezidentus Gitano Nausėdos žmona Diana Nausedienė kartu su dažna įstaigos viešnia Širvintų rajono savivaldybės mere Živile Pinskuviene. Net ir prabėgus daugiau laiko, senoliai džiaugsmingai prisimena svečius, kurie praskaidrina jų kasdienybę, leidžia pasijusti svarbiais ir reikalingais.

Svečias iš Turkijos Mustafa Erkut
Sigitas Bartusevičius ne pirmą kartą savo gėrybėmis džiugina ne tik Globos centro vaikus, bet ir Socialinio padalinio gyventojus.
Pirmoji šalies ponia Diana Nausedienė
Gausybė rėmejų dovanų vos tilpo į automobilį.
Sveikiname Tėvo dienos proga.

Gražiausias metų šventes įprasta sutikti artimųjų būryje. Dalintis džiaugsmu su vaikais, anūkais, draugais ir kaimynais. Todėl Širvintų r. socialinių paslaugų centre, stengdamiesi išlaikyti senąsias tradicijas, globos padalinio gyventojus – ligų, senatvės, vienišumo pakirstus žmones, kuriems gyvenimas lėmė atsidurti institucinėje globoje, – suburiame prie balta staltiese užtiesto Šv. Kūčių, Šv. Velykų stalo, sukalbame maldą, pasidalijame kalėdaičiu, pasivaišiname tradiciniais patiekalais. Mūsų gyventojai džiaugiasi per kelerius metus susiklosčiusia gražia tradicija prie Šv. Kūčių stalo susėsti visiems kartu ir su direktore Neringa Lubyte ir su Savivaldybės mere Živile Pinskuviene, kuri su savo šeimos nariais atvyksta pasveikinti senelių. Džiaugiamės, kad direktorės iniciatyva vis prie senolių gyvenimo gerovės prisideda vis daugiau rėmėjų, kurie praturtina ir švenčių stalą.

Karantino laikotarpis – didelis išbandymas ne tik Socialinių paslaugų centro darbuotojams, socialinės globos padalinio gyventojams, bet ir kitiems paslaugų gavėjams. Direktorės Neringos Lubytės sutelkta darbuotojų komanda nuo pat karantino pradžios ėmėsi visų būtinų priemonių kuo labiau apsaugoti paslaugų gavėjus nuo galimo koronaviruso (COVID-19) užkrato. Visos teikiamos paslaugos išliko, tačiau atsižvelgiant į Vyriausybės nustatytus reikalavimus dalis jų buvo teikiamos nuotoliniu būdu, taip saugant darbuotojų ir paslaugų gavėjų sveikatą. Direktorė N. Lubytė džiaugiasi, kad šiuo visiems nelengvu laikotarpiu atsirado daug geros valios žmonių, kurie įvairiomis dovanomis džiugino atsakingai karantino sąlygų besilaikančius ne tik socialinės globos padalinio gyventojus, bet ir Širvintų rajono globėjus (rūpintojus), įtėvius ir globojamus (rūpinamus), įvaikintus vaikus.

Labai svarbi, tačiau galbūt mažiau visuomenėje žinoma Globos centro teikiama paslauga Socialinių paslaugų centre, akcentuota į vaikų globą ir įvaikinimą.

Net karantino sąlygomis, laikantis visų saugumo reikalavimų, Globos centro specialistės nepamiršo pasveikinti ir aplankyti globėjų Mamos, Tarptautinės vaikų gynimo bei Tėvo dienos progomis. Jiems įteikė gausybę iš rėmėjų, neabejingų vaikų gerovei, gautų dovanų.

Pirmąjį liepos sekmadienį yra minima Globėjų diena. Šia proga visą savaitę daug dėmesio skirsime globos ir įvaikinimo skatinimui, visuomenės informavimui. Globos centro komanda intensyviai ruošiasi vykdyti įvairias veiklas Širvintų rajone, kurių metu stengsimės atkreipti gyventojų dėmesį į globą, įvaikinimą ir jų svarbą. „Ši sritis yra be galo svarbi ir jautri, kadangi susiduriame su tėvų globos netekusiais vaikais, kuriems turime suteikti pagalbą čia ir dabar, užtikrinti šilumą globėjų (rūpintojų) ir įtėvių šeimose. Iš anksto labai kviečiame visus širvintiškius aktyviai prisijungti prie Globos centro veiklų, organizuojamų akcijų, ne tik pasveikinti ir padėkoti savo pažįstamų ir artimųjų rate esantiems globėjams (rūpintojams) ir įvaikintojams, bet ir patiems apsvarstyti galimybes žengti tokį svarbų gyvenimo žingsnį ir padėti be tėvų globos likusiems vaikams,“ – sako Centro direktorė N. Lubytė.

Užs. Nr. 58.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+