Mūsų interviu: „Turime ir jau realybėje panaudojome planą B…“

Registrų centro duomenimis, iki vakar ryto Širvintų rajone buvo užregistruota 16 COVID-19 atvejų. Pagal jų skaičių šalyje buvome šešti. Sirgo 9 žmonės. Iki vakar dienos pas mus 6 žmonės buvo pasveikę.

Skaičiuojant naujus atvejus, VĮ „Registrų centras“ duomenų bazėje užregistruotus per pastarąsias 14 dienų, susirgimų COVID-19 buvo 18 šalies savivaldybių, o 100 tūkst. gyventojų vidutiniškai teko 3,5 atvejo. Tačiau, lyginant pagal savivaldybes, koronaviruso židiniai buvo pasiskirstę labai nevienodai. Mums nemalonu, bet labiausiai paliestas šalyje buvo Širvintų rajonas, kuriame 100 tūkst. gyventojų vidutiniškai teko 53,1 susirgimo. Antroje vietoje – Vilniaus rajonas. Pagal susirgimus 100 tūkst. gyventojų ten fiksuoti 26 atvejai. Trečioje vietoje esančiame Ignalinos rajone šis susirgimų lygis beveik 4 kartus mažesnis nei Širvintų rajone – 13,9 atvejo.

Lyginant pagal nustatytų COVID-19 atvejų skaičių, Širvintų rajonas šalyje buvo 12-tas. Daugiausia susirgimų COVID-19 virusu nustatyta Vilniuje (463), Klaipėdoje ir Vilniaus rajone (po 277).

„Širvintų kraštas“ paprašė mintimis apie COVID-19 situaciją pasidalyti Širvintų rajono merę Živilę Pinskuvienę.

-Dar visai neseniai „Registrų centras“ skelbė, kad Širvintų rajone iš viso buvo užregistruoti 8 COVID-19 atvejai, iš jų 5 žmonės pasveiko, 2 dar sirgo, o mirčių nebuvo užregistruota. Skaičiai sufleravo, kad „pamestas“ vienas atvejis. Jūsų komentaras?

-Šiandien (kalbėjomės trečiadienį, – Red. past.) situacija jau kita. Iš anksčiau registruotų atvejų pasveikę visi, išskyrus garbaus amžiaus Parapijos globos namų gyventoją, kuriai buvo nustatytas koronavirusas, tačiau ji mirė dėl kitų priežasčių. Registrų duomenys nesutapo, nes pats pirmasis atvejis buvo diagnozuotas Širvintų r. gyventojui, tačiau dėl to, kad tuo metu jis gydėsi Ukmergės gydymo įstaigoje, buvo priskirtas Ukmergei.

Šią savaitę jau turime naujus 8 registruotus atvejus Kernavėje. Prie paminėtų, dar 8. Taigi, iš viso 16.

-Kada, Jūsų turimais duomenimis, paskutinį kartą rajone buvo registruotas susirgimas koronavirusu?

-Apie paskutinį atvejį informacija gauta šiandien, birželio 10 d. Visi 8 Kernavės ligos atvejai kol kas „neišeina“ iš šeimų, dalyvavusių asmeninėje šventėje, ribų. Tačiau kontaktą turėjusių asmenų sąrašas siekia beveik 100. Ir ne tik Kernavėje, bet ir Musninkuose, ir Širvintose. Todėl nekantriai laukiame Nacionalinio visuomenės sveikatos centro sprendimo atsiųsti į Kernavę ir Širvintas mobilią komandą ir atlikti koronaviruso testus asmenims, turėjusiems tiesioginį kontaktą su sergančiaisiais. Manau, kad būtent ši priemonė leistų pamatyti tikrąją situaciją ir užkirsti kelią tolimesniam ligos plitimui.

-Ar turi rajono savivaldybė planą B, jei netikėtai rajone paaiškėtų COVID-19 židinys, kaip, pavyzdžiui, nutiko Nemenčinėje.

-Pirmiausia norėčiau atkreipti dėmesį, kad Savivaldybė šioje ekstremaliojoje situacijoje pirmiausia vadovaujasi ir vykdo valstybės operacijų centro vadovo nurodymus. Kiekvienas atvejis, kiekviena situacija yra skirtinga, tačiau yra bendri nutarimai, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro sprendimai, kuriais vadovaudamiesi sprendžiame, kaip elgtis vienu ar kitu atveju.

Žinoma, esame pasiruošę įvairioms situacijos. O apie tai, kad turime ir jau realybėje panaudojome planą B turbūt geriausiai kalba jau įveikta grėsmė, kai COVID-19 atvejis buvo nustatytas Širvintų ligoninėje, ypač jautriame Slaugos skyriuje. Situacija buvo suvaldyta, ligoninė uždaryta, žmonėms atlikti tyrimai. Gal ir buvo dėl tų sprendimų nepasitenkinimo, tačiau laikas parodė, kad visi žingsniai buvo atlikti teisingai.

-Vasaromis vyksta keli tradiciniai metų renginiai – Joninės, miesto šventė, Gyvosios archeologijos dienos. Kokie galimų sprendimų scenarijai?

-Kernavėje visos tradicinės šventės yra atšauktos. Šis sprendimas priimtas po daugelio diskusijų tiek su Kernavės kultūrinio rezervato direkcija, tiek su Kultūros centru. Teritorija, apimanti renginius, yra didžiulė, o sukontroliuoti dešimttūkstantines minias būtų ypač sudėtinga. Juo labiau, kad dabar ir situacija dėl COVID-19 šiame miestelyje grėsmės yra labai nerami.

Dėl miesto šventės sprendimą priimti kvietėme gyventojus. Paskelbta vieša apklausa parodė, kad žmonės šventės norėtų, laukia, yra pasirengę renginio metu būti su apsauginėmis kaukėmis, laikytis atstumo. Matome, kad ir didžiuosiuose miestuose gyvenimas vyksta, gatvės, parkai, kavinės pilni žmonių. Tačiau, esant koronaviruso proveržiui Kernavėje, sprendimas dėl miesto šventės dar turės palaukti.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite birželio 12 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4 (1 įvert.)

1 Atsakymas į "Mūsų interviu: „Turime ir jau realybėje panaudojome planą B…“"

  1. taip parašė:

    Kernave pas mus atskira respublika.

Comments are closed.

scroll to top
+