Benzininis ar dyzelinis: kokį elektrinį generatorių pasirinkti?

Generatorius, vienareikšmiškai, yra labai naudingas ir praktiškas įrenginys, kuris suteikia elektros energiją, kai galimybės ją gauti tradiciniais būdais nėra. Dėka generatorių, elektros energija yra prieinama išvykus į gamtą, dirbant aplinkoje, kur nėra elektros šaltinio ar tuomet, kai namuose dingsta elektros energijos tiekimas. Tad, elektros generatorius padės veikti ne tik svarbiems įrenginiams ir prietaisams – statybų aikštelėje, bet ir garantuos elektros tiekimą elektronikos priemonėms, namuose. Tačiau, generatorių gali būti įvairiausių. Vieni gali būti inverteriniai, kiti – veikti su skirtingų tipų kuru. Šiame straipsnyje aptarsime du, tarpusavyje labai konkuruojančius standartinių generatorių tipus: benzininį ir dyzelinį. Kuris geresnis, o kuris vertesnis įsigyti?

Dyzeliniai ir benzininiai generatoriai: kas juos sieja?

Ar žinojote, kad intensyviam ir daug galios reikalaujančiam energijos tiekimui, beveik visada yra naudojami dyzeliniai generatoriai. Tam tikrais aspektais, dyzeliniai generatoriai yra pranašesni už benzininius, todėl, daugelis būtent juos ir renkasi. Žinoma, galima rasti ir galingus benzininius generatorius, lygiai taip pat, kaip galima rasti ir mažiau galingus, nedidelius dyzelinius. Dyzeliniai generatoriai yra didesni, labiau tinka intensyviam, ilgalaikiam naudojimui. Tuo tarpu, benzininiai yra mažesni ir lengvesni, neretai, yra tinkamesni ne kasdieniam, retam ar laikinam naudojimui. Tačiau, kad ir kuo jie skirtųsi, šiuos generatorius sieja tam tikri, gana panašūs dalykai ir aspektai. Dėl šios priežasties, dar nepradėjus gilintis į šių dviejų tipų generatorių pranašumus ir trūkumus, naudinga aptarti ir jų panašumus. Visų pirma, šie abu generatorių tipai veikia itin aukštomis temperatūromis. Jie yra tinkami intensyviam naudojimui ir yra tikrai patikimi. Tiek dyzeliniai, tiek benzininiai generatoriai suteikia greitą, pastovų elektros energijos tiekimą, o abi technologijos yra patikrintos ir patikimos. Negana to, šių generatorių naudojamas kuras nežymiai skiriasi savo kaina. 

Dyzelinas ar benzinas: kuris kuras geresnis?

Norint suprasti, kurio tipo generatorius yra geresnis ir tinkamesnis, pirmiausia reikia atsižvelgti į įrenginių naudojamą kurą. Juk tai pagrindinis veiksnys, dėl kurio ir veikia vieno ar kito tipo generatorius. Visų pirma, naudinga žinoti, kad benzinas yra degesnis už dyzeliną. Dėl šios priežasties, benzino atsargas reikės saugoti kur kas atidžiau. Tuo tarpu, dyzelinas yra laikomas saugesniu pasirinkimu, kadangi, nesukelia tokios didelės gaisro rizikos. Negana to, dyzelinas turi kur kas ilgesnį galiojimo ir naudojimo laiką. nei benzinas. Tai reiškia, kad dyzelino atsargas galima laikyti nuo 6 iki 12 mėnesių, be baimės, kad jis taps neveiksmingu.

Ekonomiškumas 

Renkantis tarp benzininio ir dyzelinio generatoriaus, reikėtų apsvarstyti ir ekonomiškumo aspektą. Teigiama, kad dyzeliniai generatoriai yra energiškai efektyvesni ir ekonomiškesni. Taip yra todėl, kad jie sudegina kur kas mažiau kuro nei benzininiai, tam pačiam kiekiui energijos išgauti. Dyzeliniai generatorių varikliai yra didesni ir sunkesni, kad atlaikytų didesnius kompresijos lygius. 

Veikimo garsas

Vienas iš svarbiausių aspektų, į kurį labai naudinga atsižvelgti renkantis tarp benzininio ir dyzelinio generatoriaus – veikimo garsas. Nuo garso arba triukšmo lygio, kurį skleidžia generatorius veikdamas, priklauso kaip patogu bus įrenginiu naudotis. Teigiama, kad dyzelinis generatorius veikia kur kas triukšmingiau, nei benzininis. Na, o tai gali tapti problema tiems, kurie ieško generatoriaus, kurį nori naudoti gamtoje, stovyklavietėse. Toks garsus generatorius ne tik trukdys jums, bet ir kels diskomfortą aplinkiniams. Žinoma, itin galingas benzininis generatorius, taip pat, bus triukšmingas. Tad, viskas priklauso ir nuo generatoriaus galingumo, o ne tik nuo variklio ar kuro tipo. 

Priežiūra ir ilgaamžiškumas 

Specialistai teigia, kad dyzeliniai generatoriai reikalauja kur kas mažiau priežiūros, nei benzininiai. Taip yra dėl to, kad dyzelinių generatorių varikliuose nėra naudojamos uždegimo žvakės ar karbiuratoriaus, kuriuos reikėtų prižiūrėti ar keisti. Taip pat, naudinga paminėti ir tai, kad dyzeliniai generatoriai yra laikomi ir ilgaamžiškesniais. To priežastis, gana paprasta. Dyzelinas, variklyje, dega žemesne temperatūra nei benzinas. Na, o aukštesnė kuro degimo temperatūra gali turėti įtakos greitesniam variklio dalių nusidėvėjimui. Tiesa, naudinga pabrėžti, kad dyzeliniai generatoriai yra tinkamesni intensyviam ir ilgesniam naudojimui. Na, o benzininis generatorius, puikiai tinka retam, laikinam energijos tiekimui, nedidelėms apkrovoms.

Itin platų ir įvairių generatorių pasirinkimą bei žemas kainas rasite varle.lt internetinėje parduotuvėje!

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top