Pirminės sveikatos priežiūros centras pradeda teikti sergančiųjų cukriniu diabetu slaugos paslaugas

Oficialioji slaugytojo diabetologo ir diabetinės pėdos kabineto atidarymo dalis.

Oficialioji slaugytojo diabetologo ir diabetinės pėdos kabineto atidarymo dalis.

Lapkričio 14 dieną, minint Pasaulinę diabeto dieną, Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre )PSPC) buvo oficialiai atidarytas slaugytojo diabetologo ir diabetinės pėdos kabinetas. Su labai reikalingo rajono žmonėms kabineto įsteigimu pasidžiaugė ir sėkmės darbe palinkėjo Širvintų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Elona Pečiukaitienė. 

Pasak PSPC vadovės Liudmilos Braškienės, cukraligė yra viena iš labiausiai pasaulyje paplitusių neinfekcinių ligų ir viena didžiausių mirties priežasčių išsivysčiusiose šalyse. Tai lėtinė liga, kai sergančiojo organizmas gamina nepakankamai insulino arba negali tinkamai jo panaudoti, todėl kraujyje gausėja gliukozės. „Deja, kai liga apsigyvena organizme, jos ženklų dažnas ilgai nepastebi, skausmo nejaučia. Sužinojus diagnozę „cukrinis diabetas“, laukia pats sunkiausias uždavinys – išmokti gyventi sergant ir tinkamai rūpintis savimi. Todėl, siekdami padėti žmonėms pažinti šią ligą, susigyventi su ja, suteikti pacientams daugiau žinių apie jos gydymą, o taip pat pagelbėti pacientams, jau turintiems įvairių komplikacijų, antrame aukšte, 219 kabinete, įrengėme slaugytojo diabetologo kabinetą“, – kalbėjo PSPC vadovė.

Naujajame kabinete dirba slaugytoja diabetologė Dalia Karčiauskienė.

Naujajame kabinete dirba slaugytoja diabetologė Dalia Karčiauskienė.

Pasak slaugytojos diabetologės Dalios Karčiauskienės, naujajame kabinete bus teikiama gydomojo pedikiūro paslauga – paciento pėdų nuospaudų, suragėjusios odos šalinimo, sveikų ir deformuotų nagų kirpimo, šlifavimo specialia įranga, įaugusių ir grybelio pažeistų nagų priežiūra, padų šlifavimas, žinių suteikimas kojų priežiūros klausimais (suteikiamos 4 paslaugos per metus).

Į diabetinės pėdos priežiūros paslaugą įeina opų priežiūra (suteikiamos 24 paslaugos per metus). Slaugytojas diabetologas informuos gydantį gydytoją, kai įtars diabetinės pėdos 4-5 laipsnio opą pagal Wagner klasifikaciją. Taip pat bus suteikiama pirminė ir tęstinė individuali slaugytojo diabetologo konsultacinė pagalba.

PSPC vadovė Liudmila Braškienė patikslino, kad paslaugos bus teikiamos prie VšĮ Širvintų r. PSPC prisirašiusiems pacientams su endokrinologo ar šeimos gydytojo siuntimu, kuris galioja 1 metus, taip pat bus sprendžiama dėl mokamų paslaugų teikimo prie kitų sveikatos priežiūros įstaigų prisirašiusiems pacientams.

Po oficialios dalies visi susirinko prie kavos puodelio.

Po oficialios dalies visi susirinko prie kavos puodelio.

Kabineto darbo laikas: antradieniais ir trečiadieniais – nuo 15.15 iki 18.00 val., ketvirtadieniais – nuo 7.20 iki 10.50 val. Išankstinė registracija tel. (8 382) 30230

Remigijus Bonikatas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

6 Atsakymai į “Pirminės sveikatos priežiūros centras pradeda teikti sergančiųjų cukriniu diabetu slaugos paslaugas”

 1. sirvintiete parašė:

  Saunuole Braskiene ir tvarkosi ji labai gerai.

 2. yki parašė:

  Pagaliau tvarka su tais talonais, galim apatekti pagal valandas. Pietų pradzia ir pabaiga aiski, o tai anksciau neaisku buvo. Dar galetu seseles talonus pakontroliuoti ir priimti griztai pagal juos. Nera ten ko sedeti ant kedes, galima gyviau dirbti.

 3. Anonimas parašė:

  paskutiniam

  Rentgenas priklauso ligoninei. Kuo deta poliklinika? Ne vadovai ir ne daktarai ir net ne Pinskuviene cia sumaste ir net ne gerieji ir teisingieji buve vadovai taip sumaste.

 4. Nukentėjęs parašė:

  Viską iškėlė į kitas patalpas, o atvykus pas medikus kur pastatyti AUTOMOBILĮ? pas medikus atvyksta ligoti žmonės, sunkiai paeinantis, su traumom, lūžiais, ko nepagalvojot apie juos? Rentgenas vienam pastate, gydytojai kitam pastate, kvailystė ir ir sako atsakingai dirba……

 5. pastebejimas parašė:

  Labai atsakingai dirba direktore. Pagarba.

 6. rinkejas parašė:

  Tai poliklinikos neišgelbės

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+