+

Violončelės muzika pakerėjo…

Apie savo kolektyvą pasakoja violončelininkų ansamblio vadovė Liubov Skega. Į lietuvių kalbą verčia Valdas Povilaitis.

Klaipėdoje vyko Tarptautinis violončelės festivalis ir konkursas, kuriame galima buvo stebėti įspūdingus Lietuvos ir pasaulio muzikos elito atlikėjų pasirodymus. Festivalyje dalyvavo ir širvintiškis violončelininkas ir pedagogas Valdas Povilaitis, kuris Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje pravedė seminarą „Auginu vaiką su negalia, kuris myli violončelę“. Seminaro metu buvo pasakojama apie apie japonų pedagogo ir smuikininko Šiniči Suzuki metodą. Šis metodas remiasi unikaliu esminiu principu – kiekvienas vaikas gali išmokti, būdamas mylinčioje ir lavinančioje aplinkoje.

Širvintų meno mokyklos mokytojas Valdas Povilaitis neužmiršo ir savo kraštiečių – pakvietė į svečius vienus iš Tarptautinio Klaipėdos violončelės festivalio dalyvių – violončelininkus iš Ukrainos, kurie gegužės 6 dieną nuostabiais violončelės garsais pripildė Širvintų kultūros centro Didžiąją salę. Koncerte dalyvavo violončelininkai iš Šostkų miesto – vaikų muzikos mokyklos ansamblis „Spivuči struny“ („Dainuojančios stygos“). Ansamblio vadovė Liubov Skega, koncertmeisterė Tatjana Tarasenko. Šostka (pagal Wikipedia) – miestas Sumų srityje, šiaurės rytų Ukrainoje. Svarbus pramonės centras, chemijos ir pieno produktų srityje. 2012 m. duomenimis, mieste gyveno 79 152 gyventojai.

Koncerte dalyvavo violončelininkai iš Ukrainos Šostkų miesto – vaikų muzikos mokyklos ansamblis „Spivuči struny“ („Dainuojančios stygos“).

Kartu su svečiais iš Ukrainos grojo ir Valdo Povilaičio mokiniai – Širvintų meno mokyklos ir Violončelės mokyklos jaunieji muzikantai. Širvintiškiai tą dieną turėjo puikią progą pasinerti į užburiantį violončelės balso magijos pasaulį, deja, salė buvo toli gražu nepilna.

Koncerte dalyvavusiems muzikantams padėkos raštus įteikė Neformaliojo švietimo centro metodininkė Joalita Mackonienė, atminimo dovanėles įteikė ir už puikų koncertą padėkojo savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė.

Netyčia į salę užklydęs vienas pilietis po koncerto prisipažino netikėjęs, jog taip sodriai ir plačiai gali skambėti violončelė, o klausantis šio instrumento buvo traukte įtrauktas į įvairialypį jos muzikos pasaulį. ŠK

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

Kitame marių krante „ganosi“ jau šešiolika širvių

Sveikos gyvensenos skatinimas – kasmetinė Bartkuškio kaimo bendruomenės veikla

Mokslo ir žinių diena Širvintų rajone

Nesibaigiančios reformos tildo vaikų klegesį

Juknonyse apsilankė ir svečiai iš televizijos

Pirmieji būsimi socialiniai lyderiai jau susipažino

„O pomidorai tada atrodo tokie gražūs…“

Brandos atestatai jau Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazistų rankose

Naujojoje aikštėje – įspūdinga miesto šventė

Vasara vaikams bus dar turiningesnė kartu su „Virtualiu manekenu“

Iniciatyva „Atverk duris vasarai“

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje

Balsuokime už Sapnus!

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje – dvidešimt metų drauge

Vaikų vasaros stovykla „Draugystės taku“

Čiobiškiečiai ieškojo lobio

Vijos Tarabildienės akvarelių paroda Širvintų kultūros centre veiks iki liepos 20 d.!

Gėlas vanduo – gyvybės planetoje pagrindas

Širvintiškiai atšventė Europos dieną

Gegužės 18 d. Kernavėje – Muziejų naktis

Violončelės muzika pakerėjo…

Darželinukų džiaugsmai

Septintą kartą Širvintas aplankė „Sėkmės paukštė“

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+