Violončelės muzika pakerėjo…

Apie savo kolektyvą pasakoja violončelininkų ansamblio vadovė Liubov Skega. Į lietuvių kalbą verčia Valdas Povilaitis.

Klaipėdoje vyko Tarptautinis violončelės festivalis ir konkursas, kuriame galima buvo stebėti įspūdingus Lietuvos ir pasaulio muzikos elito atlikėjų pasirodymus. Festivalyje dalyvavo ir širvintiškis violončelininkas ir pedagogas Valdas Povilaitis, kuris Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje pravedė seminarą „Auginu vaiką su negalia, kuris myli violončelę“. Seminaro metu buvo pasakojama apie apie japonų pedagogo ir smuikininko Šiniči Suzuki metodą. Šis metodas remiasi unikaliu esminiu principu – kiekvienas vaikas gali išmokti, būdamas mylinčioje ir lavinančioje aplinkoje.

Širvintų meno mokyklos mokytojas Valdas Povilaitis neužmiršo ir savo kraštiečių – pakvietė į svečius vienus iš Tarptautinio Klaipėdos violončelės festivalio dalyvių – violončelininkus iš Ukrainos, kurie gegužės 6 dieną nuostabiais violončelės garsais pripildė Širvintų kultūros centro Didžiąją salę. Koncerte dalyvavo violončelininkai iš Šostkų miesto – vaikų muzikos mokyklos ansamblis „Spivuči struny“ („Dainuojančios stygos“). Ansamblio vadovė Liubov Skega, koncertmeisterė Tatjana Tarasenko. Šostka (pagal Wikipedia) – miestas Sumų srityje, šiaurės rytų Ukrainoje. Svarbus pramonės centras, chemijos ir pieno produktų srityje. 2012 m. duomenimis, mieste gyveno 79 152 gyventojai.

Koncerte dalyvavo violončelininkai iš Ukrainos Šostkų miesto – vaikų muzikos mokyklos ansamblis „Spivuči struny“ („Dainuojančios stygos“).

Kartu su svečiais iš Ukrainos grojo ir Valdo Povilaičio mokiniai – Širvintų meno mokyklos ir Violončelės mokyklos jaunieji muzikantai. Širvintiškiai tą dieną turėjo puikią progą pasinerti į užburiantį violončelės balso magijos pasaulį, deja, salė buvo toli gražu nepilna.

Koncerte dalyvavusiems muzikantams padėkos raštus įteikė Neformaliojo švietimo centro metodininkė Joalita Mackonienė, atminimo dovanėles įteikė ir už puikų koncertą padėkojo savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė.

Netyčia į salę užklydęs vienas pilietis po koncerto prisipažino netikėjęs, jog taip sodriai ir plačiai gali skambėti violončelė, o klausantis šio instrumento buvo traukte įtrauktas į įvairialypį jos muzikos pasaulį. ŠK

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Tavo komentaras
Jūsų vardas:

Jūsų komentaras:
neburnok.lt

Svetainės administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite administracija apie netinkamus komentarus info@sirvinta.net. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Kiti straipsniai:

Širvintiškiai atšventė Europos dieną

Gegužės 18 d. Kernavėje – Muziejų naktis

Violončelės muzika pakerėjo…

Darželinukų džiaugsmai

Septintą kartą Širvintas aplankė „Sėkmės paukštė“

Stebuklinga Mamos skarelė…

Auginame Lietuvos piliečius

Susitikimas su žurnaliste Rūta Janutiene ir naujausios jos knygos „Ir saugok mus nuo piktojo…“ pristatymas

Kas domina „guglinėtojus“?

Kviečiame kurti smagius lauko žaidimus ir dalyvauti konkurse

Fotografijų parodos „Šeinius + Scheynius“ atidarymas

Igno Šeiniaus ir jo proanūkės fotografiniai talentai – Širvintose

Ypatinga popietė Čiobiškyje

Profesinio meistriškumo pamokos Širvintų meno mokykloje

Skaitovus Švenčionyse lydėjo sėkmė

Širvintose atidarytas vaikų universitetas

Zibaluose išgirstas jaunų šeimų balsas

Užgavėnės Širvintų lopšelyje-darželyje „Boružėlė“

Vaikų ir jaunimo liaudies kūrybos atlikėjų šventė „Patrepsėlis“

Vijo vijo ir išvijo…

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos