Violončelės muzika pakerėjo…

Apie savo kolektyvą pasakoja violončelininkų ansamblio vadovė Liubov Skega. Į lietuvių kalbą verčia Valdas Povilaitis.

Klaipėdoje vyko Tarptautinis violončelės festivalis ir konkursas, kuriame galima buvo stebėti įspūdingus Lietuvos ir pasaulio muzikos elito atlikėjų pasirodymus. Festivalyje dalyvavo ir širvintiškis violončelininkas ir pedagogas Valdas Povilaitis, kuris Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje pravedė seminarą „Auginu vaiką su negalia, kuris myli violončelę“. Seminaro metu buvo pasakojama apie apie japonų pedagogo ir smuikininko Šiniči Suzuki metodą. Šis metodas remiasi unikaliu esminiu principu – kiekvienas vaikas gali išmokti, būdamas mylinčioje ir lavinančioje aplinkoje.

Širvintų meno mokyklos mokytojas Valdas Povilaitis neužmiršo ir savo kraštiečių – pakvietė į svečius vienus iš Tarptautinio Klaipėdos violončelės festivalio dalyvių – violončelininkus iš Ukrainos, kurie gegužės 6 dieną nuostabiais violončelės garsais pripildė Širvintų kultūros centro Didžiąją salę. Koncerte dalyvavo violončelininkai iš Šostkų miesto – vaikų muzikos mokyklos ansamblis „Spivuči struny“ („Dainuojančios stygos“). Ansamblio vadovė Liubov Skega, koncertmeisterė Tatjana Tarasenko. Šostka (pagal Wikipedia) – miestas Sumų srityje, šiaurės rytų Ukrainoje. Svarbus pramonės centras, chemijos ir pieno produktų srityje. 2012 m. duomenimis, mieste gyveno 79 152 gyventojai.

Koncerte dalyvavo violončelininkai iš Ukrainos Šostkų miesto – vaikų muzikos mokyklos ansamblis „Spivuči struny“ („Dainuojančios stygos“).

Kartu su svečiais iš Ukrainos grojo ir Valdo Povilaičio mokiniai – Širvintų meno mokyklos ir Violončelės mokyklos jaunieji muzikantai. Širvintiškiai tą dieną turėjo puikią progą pasinerti į užburiantį violončelės balso magijos pasaulį, deja, salė buvo toli gražu nepilna.

Koncerte dalyvavusiems muzikantams padėkos raštus įteikė Neformaliojo švietimo centro metodininkė Joalita Mackonienė, atminimo dovanėles įteikė ir už puikų koncertą padėkojo savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė.

Netyčia į salę užklydęs vienas pilietis po koncerto prisipažino netikėjęs, jog taip sodriai ir plačiai gali skambėti violončelė, o klausantis šio instrumento buvo traukte įtrauktas į įvairialypį jos muzikos pasaulį. ŠK

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+