Širvintiškiai atšventė Europos dieną

Diskusijoje „Renkuosi atsakingai“ dalyvavo kandidatai rinkimuose – Jonas Pinskus, kandidatuojantis Lietuvos socialdemokratų darbo partijos sąraše, ir Irena Vasiliauskienė, kandidatuojanti visuomeninio rinkimų komiteto „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę!” gretose.

Jau šeštą kartą Širvintose vyko Europos dienos šventė. Šventiniai renginiai vyko gegužės 8 – 9 dienomis.

Šventinės veiklos prasidėjo Viešosios bibliotekos skaitykloje vykusia diskusija „Širvintos ir ES: 15 metų drauge“. Renginyje dalyvavo Širvintų rajono savivaldybės Investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Eglė Piškinaitė, Širvintų rajono vietos veiklos grupės pirmininkė Vita Janavičienė, Lietuvos pieninių ožkų augintojų asociacijos pirmininkė Andžela Dalia Ėmužytė, ūkininkas iš Bagaslaviškio Bronislavas Liubomiras Vošteris, ūkininkas iš Družų Aurimas Inčiūra, Anciūnų kaimo bendruomenės pirmininkas Gediminas Makauskas bei Družų kaimo bendruomenės pirmininkė Dalia Taparauskienė, svečius linksmino Anciūnų kaimo kapela. Buvo diskutuojama apie tai, kaip per 15 Lietuvos narystės Europos Sąjungoje metų Širvintų rajonui sekėsi įsisavinti Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas, kaip ES lėšos įtakojo ūkininkų bei kaimo bendruomenių gyvenimą.

Gegužės 9-oji – Europos diena – daugeliui per miesto centrą į darbus ar mokyklas skubančių gyventojų prasidėjo „Europos gimtadienio kava“. ES vėliavomis bei kita simbolika išpuoštoje Igno Šeiniaus alėjoje Viešosios bibliotekos kolektyvas sveikino gyventojus, vaišino kava, dalino informaciją apie Europos Sąjungą.

Vėlyvą popietę Širvintų atviroje jaunimo erdvėje vyko diskusija „Ką mūsų labui daro Europa?“. Pirmasis prie diskusijos prisijungė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovo pavaduotojas Marius Vaščega. Nuo pat Europos Sąjungos susikūrimo iki šių dienų Europos istorijos vingiais atkeliavęs pranešėjas palietė tokius aktualius klausimus kaip BREXIT, pabėgėlių krizė, emigracija. Buvo aptarta, ką Lietuva pasiekė per 15 narystės ES metų, kokias galimybes savo piliečiams atveria Europos Sąjunga. Diskusijoje dalyvavusi Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacijos valdybos pirmininkė Vilija Lukošūnienė pasidalino savo įžvalgomis apie suaugusiųjų mokymosi galimybes Europos Sąjungoje. Plačiau buvo apsistota ties internetine suaugusiųjų švietimo platforma EPALE.

Jonas Pinskus

Labai aktyviai prie diskusijos prisijungė Širvintų jaunimas. Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos mokiniai – Augustė Baravykaitė, Viktorija Aliukonytė, Justinas Blažys – kartu su anglų kalbos mokytoja, Erasmus + projekto koordinatore Gimnazijoje Valda Maslinskiene dalinosi dalyvavimo projekto veiklose patirtimi. O patirtis buvo išties neįkainojama: jie pabuvojo užsienio šalyse, patobulino anglų kalbos žinias, tapo laisvesni, pradėjo labiau pasitikėti savimi, susirado naujų draugų.

Diskusijos metu surengta rinkimų į Europos Parlamentą repeticija. Renginio dalyviams buvo išdalinti rinkimų biuleteniai, kuriuose – ne kandidatų vardai ir pavardės, o ES piliečių teisės ir laisvės, apibrėžtos Europos Sąjungos pagrindinių teisių chartijoje. Suskaičiavus rinkėjų balsus paaiškėjo, kad širvintiškiams aktualiausios yra šios teisės ir laisvės: teisė į socialinę apsaugą ir socialinę paramą, teisė į sveikatos apsaugą, neįgalių žmonių integraciją, teisė į mokslą, judėjimo ir gyvenamosios vietos laisvė, pagarba privačiam ir šeimos gyvenimui. Mažiausiai aktuali pasirodė teisė teikti peticijas.

Renginio dalyvių nuotaiką kėlė jaunų, gabių muzikantų grupės „Name Goes Here“ pasirodymas.

Artėjantiems rinkimams į tiesiogiai renkamą Europos Sąjungos teisėkūros instituciją – Europos Parlamentą – buvo skirta Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos skaitykloje vykusi diskusija „Renkuosi atsakingai“. Joje dalyvavo šie kandidatai rinkimuose: Jonas Pinskus, kandidatuojantis Lietuvos socialdemokratų darbo partijos sąraše, ir Irena Vasiliauskienė, kandidatuojanti visuomeninio rinkimų komiteto „Vytautas Radžvilas: susigrąžinkime valstybę!” gretose. Diskusijos dalyviai pristatė savo partijų rinkimines programas, atsakė į klausimus, kodėl jie kandidatuoja į Europos Parlamentą, ką galvoja apie BREXIT ir kitas grėsmes Europos Sąjungai, išsakė savo nuomonę apie šiandienines Lietuvos aktualijas – Prezidento rinkimus, referendumus dėl dvigubos pilietybės ir Seimo narių skaičiaus mažinimo. Neabejotinai, šis susitikimas su kandidatais prisidės prie širvintiškių apsisprendimo balsuojant Europos Parlamento rinkimuose.

Europos dienos šventės renginius vainikavo puikus Edgaro Lubio solinis koncertas.

Šventinius renginius organizavo Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešoji biblioteka, partneriai Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Širvintų rajono savivaldybės kultūros centras, Širvintų meno mokykla, Širvintų atvira jaunimo erdvė.

Almutė Kanapienienė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

7 Atsakymai į “Širvintiškiai atšventė Europos dieną”

 1. birute parašė:

  idomu,o kokia kalba jie ten zada bendraut,gal rusu?

 2. paskutiniam parašė:

  o kame tas šokas?

 3. Gedas parašė:

  Vasiliauskiene i ES parlamenta,,,,,SOKAS!!!

 4. Vox parašė:

  Laikykis, močiute Europa….

 5. Geriau parašė:

  1 baseiną turėtų.

 6. Teresė parašė:

  Ir dar vienas berods pas Guogą sąraše?..

 7. naivus parašė:

  Širvintai turės du euro parlamentarus?

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+