+

Ruošiamasi Kalėdų stebuklui

Kūrybinėse dirbtuvėse mokomasi verti šiaudinius sodus.

Kūrybinėse dirbtuvėse mokomasi verti šiaudinius sodus.

Gruodžio 16 dieną Širvintų „Atžalyno“ progimnazijoje vyko netradicinio ugdymo diena „Kalėdų stebuklo belaukiant“.

Renginys prasidėjo aktų salėje šventiniu eglutės įžiebimu. Mokinių tarybos, koordinuojamos mokytojos Gražinos Gudonienės, nariai parengė programą. Šventėje šoko mokytojos Ramintos Maslinskienės vadovaujamos šokėjos, skambėjo 5D (solistė Austėja Šimkutė) ir 7B klasių mokinių atliekamos dainos. Mokinių taryba suvaidino Kalėdų pasaką, organizavo atrakcionus, mįslių ir minklių minimo varžytuves, klasių vadovų estafetę ir kitokias linksmybes. Po nuotaikingo koncerto mokyklos bendruomenę pasveikino ir eglutę įžiebė direktorė Daiva Klimienė.

Mokiniai turėjo galimybę dalyvauti gamtamoksliniame edukaciniame projekte „Ledinis azoto šou“. Tai mokyklos vadovybės dovana mokiniams. Profesionalus fizikas Simas Janulis surengė tikrą šou, demonstravo įvairius eksperimentus sukeldami rūką, sprogimus, įvairių formų debesis. Audringų ovacijų ir aikčiojimų sulaukė bandymai su skystu azotu. Ir berniukus, ir mergaites sužavėjo ,,verdami“ balionai, sušaldytu bananu kalama vinis, sušaldytas ir suskaldytas rožės žiedas. Tikėtina, kad moksleiviai, susipažinę su interaktyvia mokomąja laboratorija, turėjo galimybę fiziką suvokti kaip įdomų, vertingą bei naudingą mokomąjį dalyką. Interaktyviais eksperimentais buvo parodyta, jog tikslieji mokslai nėra vien sudėtingos formulės ir uždaviniai, bet ir įdomūs praktiniai užsiėmimai.

Po koncerto ir šventinės programos mokiniai puošė kabinetus, iš antrinių žaliavų gamino Senius Besmegenius ir dalyvavo akcijoje „Senio Besmegenio šypsena“. Pasibaigus gamybos procesui, progimnazijos fojė išsirikiavo keliolika įvairių dydžių elegantiškų Senių Besmegenių.

Gerumo ir paramos akcijoje „Pyragų diena“ savo kepinius pardavinėjo 108 kepėjai - „Atžalyno“ progimnazijos mokiniai.

Gerumo ir paramos akcijoje „Pyragų diena“ savo kepinius pardavinėjo 108 kepėjai - „Atžalyno“ progimnazijos mokiniai.

Vidurdienį progimnazijos sporto salėje vyko gerumo ir paramos akcija „Pyragų diena“. Joje mokiniai prekiavo įvairiausiais pyragais, sausainiais, keksiukais, vafliais ir kitais skanumynais. Pasak akcijos „Pyragų diena“ rengėjų Renatos Gasparavičienės ir Renatos Blusevičienės, akciją parėmė 108 kepėjai.

„Šį kartą įsitraukė visa bendruomenė – ne tik mokiniai, bet ir klasių vadovai, mokytojai, tėveliai, – sakė Renata Gasparavičienė. – Nustebino mokinių pasiruošimas: estetinis kepinių pateikimas, jų gausa, kūrybiškumas, gebėjimas bendrauti su pirkėjais. Pastebėjome, kad toks renginys ugdo bendrystės jausmą, susitelkimą gražiam, kilniam tikslui. Dėkojame tėveliams, padėjusiems vaikams kepti pyragus, dėkojame svečiams: UAB ,,Ježvitas“ savininkams Matuliams, Policijos komisariato atstovams, ,,Lelijos“ darbuotojoms, Socialinės paramos skyriaus specialistėms, Trečiojo universiteto klausytojams ir visiems, kurie atvyko į mūsų labdaros renginį. Dalis surinktų pinigų bus skirta Ukmergės vaikų globos namams, likusieji atiteks progimnazijos paramos fondui.“

Vakare progimnazijose vyko Advento vakaronė-kūrybinės dirbtuvės. Renginyje dalyvavo mokiniai su savo šeimų nariais, mokytojai, mikrorajono gyventojai.

Janina Ošenienė kūrybinėse dirbtuvėse mokė, kaip pasigaminti saldainių puokštę Kalėdoms.

Janina Ošenienė kūrybinėse dirbtuvėse mokė, kaip pasigaminti saldainių puokštę Kalėdoms.

Kūrybinėse dirbtuvėse smagiai drauge besidarbuojant galima buvo išmokti įdomių dalykų: pasigaminti dekoratyvinių gėlių iš lino (mokymams vadovavo Rita Suchockienė), kaklo papuošalą (vadovė Agnė Grybauskienė), Kalėdų dekoraciją (vadovė Danguolė Skrebutėnienė), saldainių puokštę Kalėdoms (vadovė Janina Ošenienė), šiaudinį sodą (vadovė Valerija Danienė), medinį žaisliuką eglutei (vadovas Kęstutis Misiūnas), riešinę (vadovė Aldona Vaitkūnienė), juostą (vadovė Zoja Jablonskienė), nusivelti kalėdinę dovanėlę iš vilnos (vadovė Jolita Jurkevičiūtė), paruošti sveikinimą Microsoft Publisher programa (vadovai Edvardas Gatelis ir Danguolė Balandytė), padiskutuoti apie Advento papročius (vadovai Renata Blusevičienė, Renata Gasparavičienė ir vikaras Povilas Slaminis), netgi pakoreguoti ydingą laikyseną ir išmokti naudingų pratimų (vadovė Helena Vaicekauskienė).

Prieškalėdinis renginys progimnazijoje – puiki šviečiamosios veiklos ir prasmingų darbų dermė.

Romas Zibalas

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
  • Kažkaip parašė:

    Trūksta informacijos, kiek akcijos metu buvo surinkta pinigų?

Kiti straipsniai:

Pirmieji būsimi socialiniai lyderiai jau susipažino

„O pomidorai tada atrodo tokie gražūs…“

Brandos atestatai jau Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazistų rankose

Naujojoje aikštėje – įspūdinga miesto šventė

Vasara vaikams bus dar turiningesnė kartu su „Virtualiu manekenu“

Iniciatyva „Atverk duris vasarai“

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje

Balsuokime už Sapnus!

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje – dvidešimt metų drauge

Vaikų vasaros stovykla „Draugystės taku“

Čiobiškiečiai ieškojo lobio

Vijos Tarabildienės akvarelių paroda Širvintų kultūros centre veiks iki liepos 20 d.!

Gėlas vanduo – gyvybės planetoje pagrindas

Širvintiškiai atšventė Europos dieną

Gegužės 18 d. Kernavėje – Muziejų naktis

Violončelės muzika pakerėjo…

Darželinukų džiaugsmai

Septintą kartą Širvintas aplankė „Sėkmės paukštė“

Stebuklinga Mamos skarelė…

Auginame Lietuvos piliečius

Susitikimas su žurnaliste Rūta Janutiene ir naujausios jos knygos „Ir saugok mus nuo piktojo…“ pristatymas

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+