Už sukčiavimą kelis kartus teistas vadybininkas Širvintų koldūnuose turėjusią atsidurti mėsą pardavė artimiesiems

Šių metų sausį Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimu į pataisos namus trejiems metams pasiųstas Marius D. prieš mėnesį išgirdo dar vieną nuosprendį, šįkart – Širvintų rajono apylinkės teisme. Penktą kartą teisiamam vienos iš Širvintų įmonės darbuotojui teismas prie sausį skirtos bausmės pridėjo tris mėnesius.

Marius D. Širvintų rajono apylinkės teismo buvo nuteistas už tai, kad jis apgaule savo naudai įgijo svetimą turtą. Dirbdamas Širvintų mieste įsikūrusios UAB „Skonio tradicija“ pardavimo vadybininku, jis be direktoriaus žinios, piktnaudžiaudamas pasitikėjimu, iš vienos sostinės bendrovės, su kuria širvintiškių įmonė 2014-ųjų spalį buvo sudariusi didmeninio prekių pirkimo – pardavimo sutartį, tų metų spalio-lapkričio mėnesiais užsakė ir pagal tris sąskaitas faktūras gavo mėsos produkcijos už 4765,45 Lt (1380,17 Eur). Šios produkcijos vadybininkas į įmonę nepristatė, t. y. – pasisavino.

Ikiteisminio tyrimo metu Marius D. jam pareikšto kaltinimo dėl sukčiavimo nepripažino ir paaiškino, kad Širvintose įregistruotoje koldūnų gamybos įmonėje pardavimo vadybininku pradėjo dirbti 2014 metų gegužę. Pagal pareigas jam buvo pavesta surasti naujų produkcijos tiekėjų koldūnų gamybai bei naujų taškų jau pagamintos produkcijos realizacijai. Anot Mariaus D., žaliavos tiekėjus koldūnų gamybai buvo susiradęs pats direktorius, jis teikdavo konkrečius užsakymus žaliavai, o jis, pardavimo vadybininkas, konkrečią užsakytą žaliavą iš tiekėjų turėjo pristatyti gamybai. Į minėtą sostinės bendrovę Marius D. pasiimti užsakytos žaliavos vyko kelis kartus, žaliavą perduodavo gamybai, sąskaitas – buhalterijai, kai nebūdavo buhalterės, – jas palikdavo ant stalo. Buvusio pardavimo vadybininko tvirtinimu, niekas nepatvirtindavo, kad jis pristatė žaliavą. Maždaug 2014 metų spalį bendrovės direktorius jam pasakęs, kad neva jis „padarė prekių trūkumą“ ir „paminėjo apie penkių tūkstančių litų sumą“.

Mariaus D. tvirtinimu, tuo metu direktorius jau buvo susirinkęs apie jį informaciją, kad jis teistas. Iki tol Vilniaus miesto apylinkės teismas kaltu dėl sukčiavimo Marių D. buvo pripažinęs du kartus: 2012-ųjų balandį skirta 14 MGL bauda, o 2013-ųjų spalį – 2 metų laisvės atėmimo bausme, jos vykdymą atidedant 3 metams.

Beje, jau paaiškėjus aferai Širvintose, Marius D. du kartus buvo teisiamas dėl sukčiavimų.

Buvusio darbuotojo tvirtinimu, Širvintų bendrovės direktorius jam tada neva pasakė, jog kreipsis į policiją, jei Marius D. nepadengs susidariusio trūkumo. Pardavimo vadybininko žodžiais, jis bijojo naujo teistumo ir sutiko su direktoriaus pasiūlymu tris sąskaitas persirašyti savo vardu, t.y., kad visas sąskaitose nurodytas prekes gavo jis asmeniškai ir asmeniškai už jas turės atsiskaityti. Direktoriui dar parašė pasiaiškinimą, kad sutinka tai padaryti. Realiai visa produkcija pagal tas tris sąskaitas, kurios ir nurodytos jo paaiškinime ir įtarime, neva buvo pristatyta, tik jis neturi jokio oficialaus dokumento, kad taip tikrai įvyko.

Nors ir sutikęs, Marius D. nesumokėjo pagal sąskaitas. Teisinosi neturėjęs pinigų, o ir jautėsi direktoriaus apgautas.

Tačiau teisme buvęs pardavimo vadybininkas kaltę visiškai pripažino ir nurodė, kad tai jis pasisavino užsakytą nugarinės ir sprandinės mėsą – gavęs ją pardavė artimiesiems. Taip jis pasielgė, nes trūko pinigų, be to, tuo metu bankrutuojanti bendrovė jam buvo neišmokėjusi atlyginimo už tris ar keturis mėnesius.

UAB „Skonio tradicija“ šiuo metu jau yra bankrutavusi. Ji išregistruota šių metų vasarį.

Sukčiavimo faktas paaiškėjo, kai bendrovės direktorius nebegalėjo užsakyti žaliavos koldūnų gamybai. Jam buvo paaiškinta, kad „viršytas limitas“. Tai vadovą nustebino, nes iš Vilniaus įmonės bendrovė žaliavos buvo pirkusi vos kelis kartus.

Įžeidinėjimai – trumposiomis žinutėmis

Gruodžio 15-18 dienos

Per šias dienas policija išaiškino 13 administracinės teisės pažeidėjų, iš jų 11 pažeidė Kelių eismo taisykles. Gruodžio 15 dieną Širvintose automobilį „Volkswagen Passat“ neblaivus vairavo 1982 metais gimęs vietos gyventojas.

Gruodžio 15-ąją buvo gautas 1977 metais gimusio vilniečio pareiškimas, kad, atvykęs į Gelvonų seniūnijoje esančią sodybą, pastebėjo, jog buvo įsibrauta į ūkiniame pastate esantį sandėliuką. Pavogti įvairūs įrankiai.

Tą pačią dieną gautas 1960 metais gimusios rajono gyventojos pareiškimas, kad jai į asmeninį telefoną nežinomi asmenys siunčia įžeidžiančio pobūdžio trumpąsias žinutes.

Savaitgalį gautas 1974 metais gimusios širvintiškės pareiškimas, kad 1968 metais gimęs sutuoktinis, būdamas neblaivus, konflikto metu prieš ją naudojo smurtą, sukėlė fizinį skausmą. Įtariamasis buvo pristatytas į policiją, paskui išvežtas į Ukmergės areštinę.

Parengta pagal Širvintų RPK pranešimus

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+