Musninkuose – dviguba šventė

Visiems šventės dalyviams teko praeiti pro stilizuotus vartus.

Visiems šventės dalyviams teko praeiti pro stilizuotus vartus.

Gegužės 24 dieną Musninkuose vyko dviguba šventė. Buvo atidaryti nauji Musninkų kaimo bendruomenės namai bei paminėtas bendruomenės dešimties metų jubiliejus. Dar gerokai prieš oficialią atidarymo datą prie buvusios vaistinės pastato stoviniavo nemažas būrys žmonių. Įėjimą į vidų užtvėrusios juostomis saugojo keturios tautiniais drabužiais pasidabinusios gimnazistų poros. Pačią pirmąją juostą perkirpo meras Vincas Jasiukevičius ir Musninkų bendruomenės pirmininkė Jadvyga Kielienė. Naujuosius bendruomenės namus pašventino Musninkų Švč. Trejybės bažnyčios kunigas Virgilijus Balnys. Darbų rangovas Arvydas Miselis bendruomenės pirmininkei įteikė didelį medinį simbolinį raktą nuo kaimo bendruomenės namų durų. Trys likusios tautinės juostos buvo iškeltos aukštai virš galvų. Pro susidariusį koridorių žmonės palengva suėjo į pastato vidų.

Nuo šiol musninkiečiai gali didžiuotis savo naujais bendruomenės namais, kuriuose įrengtas treniruoklių kambarys, kabinetas su prašmatniais minkštais krėslais, nedidelė, tačiau jauki virtuvė, tualetai bei erdvus susirinkimų ar šiaip įvairių pasibuvimų kambarys. Panašių bendruomenės namų mūsų rajone iki šiol nebuvo…

Kernavės bendruomenės delegacija atgabeno ne tik medį, tačiau ir visus jo sodinimui reikalingus instrumentus. Bendruomenės pirmininko Audriaus Jakučio rankose - kastuvas, o šalia jo - laistytuvas.

Kernavės bendruomenės delegacija atgabeno ne tik medį, tačiau ir visus jo sodinimui reikalingus „instrumentus“. Bendruomenės pirmininko Audriaus Jakučio rankose - kastuvas, o šalia jo - laistytuvas.

Pasisvečiavę naujuose bendruomenės namuose žmonės rinkosi į Širvintų rajono savivaldybės Kultūros centro Musninkų filialo salę. Čia vyko šventinis koncertas, skirtas Musninkų kaimo bendruomenės dešimties metų jubiliejui. Koncerte dalyvavo Musninkų meno saviveiklininkai: Domanto Rolio ir Dalios Kiaulevičiūtės duetas, liaudiškos muzikos kapela (vadovas Zigmantas Mikalajūnas), liaudiškosios muzikos ansamblis (pasak vadovės Dalios Kiaulevičiūtės, dar kitaip vadinamas „O lia lia pupytės“), Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos tautinių šokių kolektyvas. Koncerte buvo ir svečių. Apie tango šokį puikiai padainavo Ingrida Didžiokienė. Bene didžiausia atrakcija buvo svečių iš Turkijos pasirodymas. Musninkų kaimo bendruomenė draugauja su Baltijos-Turkijos draugija „Balturka“. Nemaža turkų grupė buvo atvykusi į šventę Musninkuose. Pradžioje grupės vadovas gražiai lietuviškai (beveik be akcento) perskaitė sveikinimą Musninkų bendruomenei. Vėliau koncertavo vyrai: sušoko labai įdomų šokį bei padainavo turkiškai, pritardami gitara. Ir tik eiles turkų kalba išraiškingai perskaitė moteris. Įdomu, jog kiekvieną eilėraščio posmelį baigdavo žodžiu „Etmė“. Pasirodo, lietuvių kalboje šis žodis reiškia „Nedaryk.“ Gaila, kad musninkiečiai nesuprato, ko jiems negalima daryti…

Turkų šokis buvo paprastas, tačiau Musninkuose dar neregėtas.

Turkų šokis buvo paprastas, tačiau Musninkuose dar neregėtas.

Išsamią dešimties metų bendruomenės veiklos ataskaitą perskaitė jos pirmininkė Jadvyga Kielienė. Musninkų bendruomenės dešimto gimtadienio proga kupini gražių linkėjimų ir nešini dovanomis atvyko pasveikinti ir jų bičiuliai bei kaimynai – Vileikiškių, Kiauklių, Juodiškių, Družų, Kernavės bendruomenių atstovai. Visi koncerto dalyviai bei sveikintojai buvo apdovanoti Musninkų moterų veltais rausvaskruosčiais obuoliais, kurie kabėjo scenoje ant medžio šakų ir kuriuos buvo sunkoka atskirti nuo tikrų obuolių. Gal tik atsikandus… Šventę vainikavo Edmundo Kučinsko koncertas.

Remigijus Bonikatas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Musninkuose – dviguba šventė"

  1. jelena. parašė:

    didziausi sveikinimai ir sekmes darbuose…saunuoliai.

Comments are closed.

scroll to top