Kalėdų dienos popietė nudžiugino šventiniu spektakliu

Kokai Kalėdų dienos popietė be Kalėdų senelio?
Per Anciūnus keliauja Kalėdų Senelis.

Pirmosios Kalėdų dienos popietė Anciūnų kultūros namuose. Laisvų vietų nebuvo. Norinčių pamatyti bibliotekininkės Ritos Makauskienės ir kultūros namų vadovo Gedimino Makausko parengtą šventinę programą susirinko per šešias dešimtis Anciūnų ir aplinkinių kaimų gyventojų. Dažnas anciūniškis į šventę atvyko su vaikais, anūkais, todėl salėje aidėjo juokas, netilo džiaugsmo šūksniai ir plojimai.

Anciūnų kultūros namų saviveiklininkai parodė spektaklį „Stebuklinga skrynelė“. Visai šeimai skirtam spektakliui scenarijų rašė bibliotekininkė Rita Makauskienė, taip ji populiarina garsinį skaitymą esamiems ir būsimiems jauniesiems bibliotekos lankytojams. Vertėtų pažymėti, kad spektakliui reikalinga „stebuklinga“ skrynelė buvo paimta iš Anciūnų muziejaus eksponatų. Tai 1952 metais į Beivydžių mokyklą ėjusios Danutės Alasevičiūtės portfelis-dėžutė mokykliniams vadovėliams susidėti.

Verta pasidžiaugti režisūriniu sumanymu: spektaklis labai spalvingas ir dinamiškas, dailus scenovaizdis, puošnūs aktorių kostiumai. Scenoje sukurta miško aplinka tik paryškina pasakos grožį, o aktoriai tokioje aplinkoje jaučiasi pakylėti, laimingi bei švytintys. Būtina paminėti, kad spektaklis teikė ne tik estetinį pasigėrėjimą, bet ir atliko edukacinę funkciją bei ugdė vertybines nuostatas.

Kalėdų Senelis buvo dosnus.
Spektaklis buvo spalvingas ir dinamiškas.
Aktoriai papuošė Kalėdų dienos popietę.
Aktoriai scenoje jautėsi pakylėti, laimingi bei švytintys.
Kalėdų dienos popietė
Anciūnų kultūros namų saviveiklininkai-mėgėjų teatro aktoriai.
1952 metais į Beivydžių mokyklą ėjusios Danutės Alasevičiūtės portfelis-dėžutė mokykliniams vadovėliams susidėti spektaklyje virto stebuklinga dėžute.

Vaidino Varna (Rita Makauskienė), Lapė (Alvyda Krapienė), Meška (Loreta Ruseckienė), Zuikis (Virginija Jankauskienė), Ožka (Vitalija Narkevičienė), Ožiukai (Morta Kisieliūtė, Gabrielė Makauskaitė, Linantė Talaikauskaitė, Arminas Meškerevičius).

Senelis, keliaudamas pas vaikus, pametė stebuklingą skrynelę. Miško žvėreliai, suradę skrynelę, norėjo atidaryti, svarstė, kas joje galėtų būti skanaus. Tik Kalėdų Senelis su vaikais atvėrė skrynelę, nes tik tyros širdys gali padaryti stebuklus.

Po spektaklio Kalėdų Senelis (Gediminas Makauskas) įteikė kalėdines dovanėles, linkėjo vaikams būti geranoriškiems ir drausmingiems, o visiems susirinkusiems – laimingų ir sėkmingų Naujųjų 2020-ųjų.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys
Nuotraukos iš Ritos Makauskienės rinkinio

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (3 įvert.)

1 Atsakymas į "Kalėdų dienos popietė nudžiugino šventiniu spektakliu"

  1. vijola parašė:

    Anciūnuose tai visuomet aukstas lygis.

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+