Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos minėjimas

2019 m. premijos laureatai ir jų artimieji: Visuomenininkas, Karaliaus Mindaugo šaulių X kuopos vadas Leonas Vaicekauskas; Bibliotekininkė, etnografinio muziejaus Anciūnuose įkūrėja Rita Makauskienė; Širvintų pradinės mokyklos vaikų folkloro ansamblio „Želmenėliai“ vadovė Rūta Tamašauskienė

2019 m. premijos laureatai ir jų artimieji: Visuomenininkas, Karaliaus Mindaugo šaulių X kuopos vadas Leonas Vaicekauskas; Bibliotekininkė, etnografinio muziejaus Anciūnuose įkūrėja Rita Makauskienė; Širvintų pradinės mokyklos vaikų folkloro ansamblio „Želmenėliai“ vadovė Rūta Tamašauskienė

Vasario 16-ąją dieną Širvintų kultūros centro didžiojoje salėje pritrūko laisvų sėdimų vietų. Po iškilmingų mišių Švento Arkangelo Mykolo bažnyčioje širvintiškiai rinkosi pasiklausyti šventinio koncerto Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai paminėti. 

Šventinis koncertas prasidėjo, žiūrint projekciją su Širvintos upės vaizdu ir klausantis legendos įrašo apie tragišką jaunuolių Širvio ir Intos likimą, ir nuo jų kilusį Širvintų vardą. Širvintiškiai ir Širvintų miesto svečiai sugiedojo Lietuvos himną, kurį nuostabiu vokalu atliko solistė Evelina Greiciūnaitė ir jai pritaręs choras „Navis“.

Sveikinimo žodį tarė Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė: „Tai jaudina, užima kvapą, sukelia stiprius jausmus – vasario 16-oji, himnas, gražiausi žodžiai savo kraštui – Lietuvai, meilė ir vienybė, tačiau štai praeina šventė, atsibundame kasdienybėje, pasineriame į darbus, bėgame, skubame. Tokia žmogaus prigimtis, toks dabartinis gyvenimas. Gerai, jei gyvendami kasdienybėje, visi širdyje išlaikome bendrumo jausmą, supratimą, kad kiekvieno iš mūsų darbas, mokslas, pomėgis ar užsiėmimas yra dalis Lietuvos, kad tai ką darome turi turėti bendrą tikslą. Šiandien padėjome gėlių ant vasario 16-osios akto signataro Alfonso Petrulio, palaidoto Musninkų bažnyčios šventoriuje, kapo, kuris teigė: „Tautos tada yra gyvos ir tvirtos, kada jos tiki savimi.“ Mūsų tauta ir mūsų kraštas yra tvirtas žmonėmis, kurie dirba ir kuria širdyje, nešdami tą meilės ir vienybės jausmą, supratimą, kad gyvenimas yra svarbus tiek, kiek atiduodi kitiems. Tai Igno Šeiniaus premijos laureatai, kurie yra pilietiškumo ir visuomeniškumo pavyzdys. Tad šiandien visus sveikindama su 101-osiomis Lietuvos valstybės atkūrimo metinėmis, visus čia susirinkusius noriu pasveikinti ir palinkėti: ugdykime nuo mažens savo vaikuose norą gyventi ir augti Lietuvai ir, kaip sakė Alfonsas Petrulis, tikėkime savimi, vertindami tai, ką mes dovanojome vasario 16-ąjai.“

Minėdami atkurtos valstybės dieną prisimename tuos, kurių dėka šiandien galime didžiuotis esantys lietuviai. Valstybės atkūrimo diena yra ypatinga tuo, kiek mes galime pagerbti iškilius mūsų krašto žmones, kurių veikla palieka gilų pėdsaką mūsų krašto istorijoje. Širvintų rajono savivaldybė 2005 metais įsteigė rašytojo, politiko, diplomato, visuomenės veikėjo, garsinusio Širvintų vardą pasaulyje, Igno Šeiniaus premiją. Premija teikiama kasmet už reikšmingiausius meno kūrybos darbus, etninės kultūros ir tradicijų puoselėjimą, altruistinę veiklą, Širvintų krašto reprezentavimą respublikoje ir už jos ribų. Laureatui įteikiamas laureato ženklas – stiklo skulptūra, simbolizuojanti rašytojo Igno Šeiniaus gyvenimą ir veiklos prasmę – atversta knyga su rašytojo parašu, įteikiamas diplomas, Tarybos sprendimas ir piniginė premija.

Sausio 31 dienos Širvintų rajono savivaldybės Tarybos sprendimu nuspręsta Igno Šeiniaus premiją už istorijos saugojimą, pilietiškumo ugdymą, liaudies tradicijų puoselėjimą skirti visuomenininkui, Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės, Širvintų 10-osios kuopos vadui, meno saviveiklininkui Leonui Vaicekauskui.

Už tradicijų puoselėjimą, kraštotyrinę veiklą ir Širvintų krašto garsinimą Lietuvoje ir už jos ribų skirti Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Anciūnų filialo vyriausiajai bibliotekininkei Ritai Makauskienei.

Už reikšmingą krašto kultūros ir tradicijų puoselėjimą, Širvintų krašto garsinimą įvairiuose respublikiniuose renginiuose skirti Širvintų pradinės mokyklos vaikų folkloro ansambliui „Želmenėliai“ ir vadovei Rūtai Tamašauskienei.

Šventinį koncertą, skirtą valstybės atkūrimo dienai pradėjo Igno Šeiniaus premijos laureatai – Širvintų pradinės mokyklos vaikų folkloro ansamblis „Želmenėliai“. Šventiniame koncerte taip pat dalyvavo: Kultūros centro vaikų folkloro ansamblis, lopšelio darželio „Boružėlė“ vokalinis ansamblis „Šypsenėlė“, Meno mokyklos sesučių trio: Milda, Ieva ir Miglė Diržinauskaitės, pradinės mokyklos vaikų tautinių šokių kolektyvas „Upeliukas“, Kultūros centro šiuolaikinio šokio grupė „SO“, progimnazijos „Atžalynas“ gitaristai, Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos dainininkai, neįgaliųjų draugijos mišrus vokalinis ansamblis „Viltis“, Kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Viesula“, Kultūros centro folkloro ansamblis „Gojus“, liaudiškos muzikos grupė „Noragas“, Širvintų moterų klubo „Jums“ šokių grupė „Laumenė“, jaunimo grupė „Name Goes Here“, Širvintų mišrus choras „Dermė“, Meno mokyklos choras „Garsiukai“.

Koncerto pabaigoje į sceną buvo pakviesti, garsiais plojimais sutikti ir merės Živilės Pinskuvienės apdovanoti knyga „Šimtmečio Širvintos“ meno kolektyvų vadovai: Rūta Tamašauskienė, Kristina Stankevičienė, Dalia Jakštienė, Kristina Alejūnaitė, Raminta Maslinskienė, Odeta Žinienė, Arvydas Golcas, Nijolė Vitkauskaitė, Ugnius Cikanas, Gintarė Jakštienė, Laima Dorofejevaitė, Agnė ir Gediminais Svilai, Jurga Sarpauskienė, Gintaras Pauliukonis, Julija Jadzevičienė, Audronė Burakovienė ir Kultūros centro direktorė Rytė Bareckaitė.

Pasak šventės vedėjų, Širvintos – ne tik žemė, tai ne kažkokios ribos, tai – mes, žmonės. Lietuvos 100-mečiui sukurta knyga, tai prasmingas atminimas mėgėjų meno kolektyvams, bendruomenėms ir visiems rajono žmonėms. Tolesniems prasmingiems darbams visus susirinkusius nuteikė žodžiai: „Širvintų kraštas kiekvieną svečią pasitinka savo istoriniais ir architektūriniais paminklais, muziejais, modernėjančia aplinka, legendomis. Padavimais apipintas vos ne kiekvienas mūsų krašto kalnelis, ežeras ar didesnis akmuo. Didžiuojamės mūsų krašto perlu Kernave, gražėjančiomis Širvintomis. Kol esame vieningi, gyvuos Lietuva, gyvuos Širvintos.“

Renginio pabaigoje skambėjo daina „Širvinta“, jau tapusi neoficialiu miesto himnu. (Žodžiai Danutės Miliukienės, muzika Jeronimo Pauliukonio).

ŠK

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai

Kiti straipsniai:

Spręsime, kas atstovaus Lietuvos vienuolikei

Informacija iš naujausio numerio: Širvintiškių pasirinkimas nieko nereiškė. Antrame ture – už tinginystę Seime pasisakantys dešinieji

Monikai Ališauskienei – Prezidentės ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis

Vyriausybėje vyko šalies savivaldybių vadovų pasitarimas

Širvintose – vandens batutai

Šeštadienį šalyje prabils atliekų tvarkymo „sąžinė“ – akcija „Darom“

VMI gyventojams pradeda grąžinti pajamų mokesčio permokas

Saulius Skvernelis: „Stiprios Lietuvos be stiprių Širvintų nesukursi“

Ar bus pareikalauta, kad Jasiukevičius ir Davidavičienė iš savo kišenės atlygintų žalą rajono biudžetui?!

Vilniaus regiono gyventojai uždirba daugiausiai šalyje, taigi gali sumokėti už tai, kas kitiems – nemokamai

Širvintos – gerasis pavyzdys

Į Šniponis – dar gerų baldų savo namams

„Šimtmečio Širvintos“ – jau prekyboje

Kam reikėjo nukirsti sveikus medžius?

Reikia, kad tokių žmonių būtų daugiau ir Vyriausybėje, ir visur kitur

Informacija iš naujausio numerio: Apie „negerus“ skaičius, „negeras“ gėles ir „negerą“ knygą

Aiškėja naujos valdžios kontūrai

Informacija iš naujausio numerio: Širvintose lankėsi kandidatas į Prezidentus Saulius Skvernelis

Šiluma atpigo

Norite priduoti senas padangas kito žmogaus vardu? Pasirūpinkite įgaliojimu

Privačių miškų aktualijos

Afrikinio kiaulių maro aukų – dešimtys tūkstančių: kol nėra vakcinos, ligą sustabdyti privalome ir galime patys

Informacija iš naujausio numerio: Apie kokią pergalę sapalioja kariuomenei vadovaujantis eilinis?

„Visą laiką viduje jausdavau, kad noriu padėti žmonėms“

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos