Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos minėjimas

2019 m. premijos laureatai ir jų artimieji: Visuomenininkas, Karaliaus Mindaugo šaulių X kuopos vadas Leonas Vaicekauskas; Bibliotekininkė, etnografinio muziejaus Anciūnuose įkūrėja Rita Makauskienė; Širvintų pradinės mokyklos vaikų folkloro ansamblio „Želmenėliai“ vadovė Rūta Tamašauskienė

2019 m. premijos laureatai ir jų artimieji: Visuomenininkas, Karaliaus Mindaugo šaulių X kuopos vadas Leonas Vaicekauskas; Bibliotekininkė, etnografinio muziejaus Anciūnuose įkūrėja Rita Makauskienė; Širvintų pradinės mokyklos vaikų folkloro ansamblio „Želmenėliai“ vadovė Rūta Tamašauskienė

Vasario 16-ąją dieną Širvintų kultūros centro didžiojoje salėje pritrūko laisvų sėdimų vietų. Po iškilmingų mišių Švento Arkangelo Mykolo bažnyčioje širvintiškiai rinkosi pasiklausyti šventinio koncerto Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai paminėti. 

Šventinis koncertas prasidėjo, žiūrint projekciją su Širvintos upės vaizdu ir klausantis legendos įrašo apie tragišką jaunuolių Širvio ir Intos likimą, ir nuo jų kilusį Širvintų vardą. Širvintiškiai ir Širvintų miesto svečiai sugiedojo Lietuvos himną, kurį nuostabiu vokalu atliko solistė Evelina Greiciūnaitė ir jai pritaręs choras „Navis“.

Sveikinimo žodį tarė Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė: „Tai jaudina, užima kvapą, sukelia stiprius jausmus – vasario 16-oji, himnas, gražiausi žodžiai savo kraštui – Lietuvai, meilė ir vienybė, tačiau štai praeina šventė, atsibundame kasdienybėje, pasineriame į darbus, bėgame, skubame. Tokia žmogaus prigimtis, toks dabartinis gyvenimas. Gerai, jei gyvendami kasdienybėje, visi širdyje išlaikome bendrumo jausmą, supratimą, kad kiekvieno iš mūsų darbas, mokslas, pomėgis ar užsiėmimas yra dalis Lietuvos, kad tai ką darome turi turėti bendrą tikslą. Šiandien padėjome gėlių ant vasario 16-osios akto signataro Alfonso Petrulio, palaidoto Musninkų bažnyčios šventoriuje, kapo, kuris teigė: „Tautos tada yra gyvos ir tvirtos, kada jos tiki savimi.“ Mūsų tauta ir mūsų kraštas yra tvirtas žmonėmis, kurie dirba ir kuria širdyje, nešdami tą meilės ir vienybės jausmą, supratimą, kad gyvenimas yra svarbus tiek, kiek atiduodi kitiems. Tai Igno Šeiniaus premijos laureatai, kurie yra pilietiškumo ir visuomeniškumo pavyzdys. Tad šiandien visus sveikindama su 101-osiomis Lietuvos valstybės atkūrimo metinėmis, visus čia susirinkusius noriu pasveikinti ir palinkėti: ugdykime nuo mažens savo vaikuose norą gyventi ir augti Lietuvai ir, kaip sakė Alfonsas Petrulis, tikėkime savimi, vertindami tai, ką mes dovanojome vasario 16-ąjai.“

Minėdami atkurtos valstybės dieną prisimename tuos, kurių dėka šiandien galime didžiuotis esantys lietuviai. Valstybės atkūrimo diena yra ypatinga tuo, kiek mes galime pagerbti iškilius mūsų krašto žmones, kurių veikla palieka gilų pėdsaką mūsų krašto istorijoje. Širvintų rajono savivaldybė 2005 metais įsteigė rašytojo, politiko, diplomato, visuomenės veikėjo, garsinusio Širvintų vardą pasaulyje, Igno Šeiniaus premiją. Premija teikiama kasmet už reikšmingiausius meno kūrybos darbus, etninės kultūros ir tradicijų puoselėjimą, altruistinę veiklą, Širvintų krašto reprezentavimą respublikoje ir už jos ribų. Laureatui įteikiamas laureato ženklas – stiklo skulptūra, simbolizuojanti rašytojo Igno Šeiniaus gyvenimą ir veiklos prasmę – atversta knyga su rašytojo parašu, įteikiamas diplomas, Tarybos sprendimas ir piniginė premija.

Sausio 31 dienos Širvintų rajono savivaldybės Tarybos sprendimu nuspręsta Igno Šeiniaus premiją už istorijos saugojimą, pilietiškumo ugdymą, liaudies tradicijų puoselėjimą skirti visuomenininkui, Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės, Širvintų 10-osios kuopos vadui, meno saviveiklininkui Leonui Vaicekauskui.

Už tradicijų puoselėjimą, kraštotyrinę veiklą ir Širvintų krašto garsinimą Lietuvoje ir už jos ribų skirti Širvintų rajono savivaldybės Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos Anciūnų filialo vyriausiajai bibliotekininkei Ritai Makauskienei.

Už reikšmingą krašto kultūros ir tradicijų puoselėjimą, Širvintų krašto garsinimą įvairiuose respublikiniuose renginiuose skirti Širvintų pradinės mokyklos vaikų folkloro ansambliui „Želmenėliai“ ir vadovei Rūtai Tamašauskienei.

Šventinį koncertą, skirtą valstybės atkūrimo dienai pradėjo Igno Šeiniaus premijos laureatai – Širvintų pradinės mokyklos vaikų folkloro ansamblis „Želmenėliai“. Šventiniame koncerte taip pat dalyvavo: Kultūros centro vaikų folkloro ansamblis, lopšelio darželio „Boružėlė“ vokalinis ansamblis „Šypsenėlė“, Meno mokyklos sesučių trio: Milda, Ieva ir Miglė Diržinauskaitės, pradinės mokyklos vaikų tautinių šokių kolektyvas „Upeliukas“, Kultūros centro šiuolaikinio šokio grupė „SO“, progimnazijos „Atžalynas“ gitaristai, Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos dainininkai, neįgaliųjų draugijos mišrus vokalinis ansamblis „Viltis“, Kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Viesula“, Kultūros centro folkloro ansamblis „Gojus“, liaudiškos muzikos grupė „Noragas“, Širvintų moterų klubo „Jums“ šokių grupė „Laumenė“, jaunimo grupė „Name Goes Here“, Širvintų mišrus choras „Dermė“, Meno mokyklos choras „Garsiukai“.

Koncerto pabaigoje į sceną buvo pakviesti, garsiais plojimais sutikti ir merės Živilės Pinskuvienės apdovanoti knyga „Šimtmečio Širvintos“ meno kolektyvų vadovai: Rūta Tamašauskienė, Kristina Stankevičienė, Dalia Jakštienė, Kristina Alejūnaitė, Raminta Maslinskienė, Odeta Žinienė, Arvydas Golcas, Nijolė Vitkauskaitė, Ugnius Cikanas, Gintarė Jakštienė, Laima Dorofejevaitė, Agnė ir Gediminais Svilai, Jurga Sarpauskienė, Gintaras Pauliukonis, Julija Jadzevičienė, Audronė Burakovienė ir Kultūros centro direktorė Rytė Bareckaitė.

Pasak šventės vedėjų, Širvintos – ne tik žemė, tai ne kažkokios ribos, tai – mes, žmonės. Lietuvos 100-mečiui sukurta knyga, tai prasmingas atminimas mėgėjų meno kolektyvams, bendruomenėms ir visiems rajono žmonėms. Tolesniems prasmingiems darbams visus susirinkusius nuteikė žodžiai: „Širvintų kraštas kiekvieną svečią pasitinka savo istoriniais ir architektūriniais paminklais, muziejais, modernėjančia aplinka, legendomis. Padavimais apipintas vos ne kiekvienas mūsų krašto kalnelis, ežeras ar didesnis akmuo. Didžiuojamės mūsų krašto perlu Kernave, gražėjančiomis Širvintomis. Kol esame vieningi, gyvuos Lietuva, gyvuos Širvintos.“

Renginio pabaigoje skambėjo daina „Širvinta“, jau tapusi neoficialiu miesto himnu. (Žodžiai Danutės Miliukienės, muzika Jeronimo Pauliukonio).

ŠK

     
Naujausi komentarai

Kiti straipsniai:

Dyzeliniai automobiliai vis dar dominuoja rajono keliuose

Pranešimas spaudai: VMI skelbia pajamų deklaravimo startą

Širvintų įkrovimo stotelė nematoma elektromobilių vartotojams

Informacija skaitytojams!

KONKURSAS!

Partijų marginalams skaudžiai smogė ne tik visuomeninio rinkimų komiteto konkurencija, bet ir smarkiai sumažėjęs jų pačių palaikymas

Istorinė pergalė: į rinkimus atėję 60,5 proc. rinkėjų ant rankų į valdžią atnešė Živilę Pinskuvienę ir jos komandą

Keisti Upelio gatvės griuvėsių sutapimai

Baseino atidarymas jau visai čia pat!

Karšta informacija. Ištrauka iš to, ką skaitysite antradienį laikraštyje

Karšta naujiena: Prie vairo – teisės vairuoti neturintis dukart teistas Darbo partijos kandidatas

Rinkėjų aktyvumas Savivaldybių tarybų rinkimuose (I t.)

Savivaldybių tarybų rinkimų rezultatai (I t.).

Karšta naujiena: Savivaldybė skųs Aplinkos apsaugos agentūros sprendimą

Į rajoną koją kelią traktorių „Belarus“ gamybos gigantas

„Konservatoriųi“ į komisiją pasiūlytas Sigitas Kirtiklis sulaužė rašytinį pasižadėjimą

Širvintų rajono savivaldybė tarp tų, kurios viešinimui skiria mažiau lėšų

Jei rinkėjas pats negali atlikti balsavimo veiksmų, jam gali padėti pasirinktas asmuo

Turtingiausių pretendentų vėl valdyti visus trejetuke – du „zuokininkai“ ir „darbietis“

Šalies žiniasklaidoje mirga Širvintų rajono „rekordas“

Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos minėjimas

Rinkėjas ne savo savivaldybėje gali balsuoti tik balsuodamas iš anksto

Informacija iš naujausio numerio: Pagal teistų asmenų skaičių perspjovėme net Vilnių

Patriarchų ruduo

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Jei turėtumėt rinktis, jūs...

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos