Lėšos švietimui: nei vienos mokyklos mokytojai neturi nukentėti

Viena ranka duoda, kita atima? Su tokia situacija susidūrė Širvintų rajono švietimo įstaigos paaiškėjus 2019 m. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos skirtoms mokymo lėšoms.

Mokytojų atlyginimams lėšas skiria būtent Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija. 2018-2019 mokslo metų pradžioje Ministerijai įvedus naują tvarką, buvo jaučiami geri pokyčiai – mokytojų atlyginimams buvo skirta tiek lėšų, kad būtent mūsų rajone užfiksuotas bene didžiausias atlyginimų kilimo šuolis – net iki 31 proc. Tačiau rengiant naująjį biudžetą, Ministerijos skirtas finansavimas pagal naująjį etatinį darbo užmokesčio skaičiavimą Širvintų rajono savivaldybės mokymo įstaigoms skirtas nepakankamas. Trūksta net 77 tūkst. eurų mokymo lėšų ugdymo planui įgyvendinti ir išlaikyti mokytojų atlyginimus tokius, kokie jie buvo nustatyti iš rudens. Negavus trūkstamų lėšų, labiausiai nukentės didžiosios miesto mokyklos.

Nesitaikstydama su tokia situacija, Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Vyriausybę ir Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją, ministrą Algirdą Monkevičių, atkreipdama dėmesį, kad Širvintų rajono savivaldybei patvirtinta mokymo lėšų suma 2019 metams yra nepakankama ir pagal šiuo metu galiojančius pasikeitusius tvarkos aprašus situacija yra labai nepalanki didžiausių Širvintų rajono savivaldybės miesto mokyklų mokytojams.

Prašyme akcentuojama, kodėl patikslintas Mokymo lėšų apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo tvarkos aprašu yra labai nepalankios didžiausioms Širvintų rajono savivaldybės miesto mokykloms:

1. Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijai, Širvintų „Atžalyno“ progimnazijai ir Širvintų pradinei mokyklai ženkliai trūksta mokymo lėšų ugdymo planui įgyvendinti. Šiose mokyklose dirbančių pedagogų didžioji dalis sudaro mokytojai metodininkai ir mokytojai ekspertai, turintys didesnį kaip 15 metų pedagoginio darbo stažą, todėl vidutinis pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas viršija 8, kai tuo tarpu Apraše naudojamas koeficientas 7.61.

2. Juo labiau, kad bazinės klasės dydis (mokinių skaičius) iki 30 mokinių, tikrai yra per didelis, mokytojai dirba perpildytose klasėse.

3. Apraše naudojamas indeksavimo koeficientas, kuris lygus 0,9167, ypač nenaudingas Širvintų pradinei mokyklai.

4. Apraše atsisakyta pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientų didinimo gimnazijų mokytojams, todėl Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos mokytojams, lyginant su kitomis rajono mokyklomis, darbo užmokesčio padidėjimas nebus jaučiamas.

5. Savivaldybės lėšų dalis ugdymo finansavimo poreikių skirtumams tarp mokyklų sumažinti 2,4 procento nuo ugdymo plano lėšų yra per maža.

„Žinoma, 2018-2019 mokslo metų pradžioje Ministerijai įvedus naują tvarką, matėme gerų pokyčių ir džiaugėmės, kad mūsų rajono pedagogams atlyginimai padidėjo. Tačiau jau rudenį kalbėjome apie tai, kad šioje srityje reikia siekti tolygumo. Negavus trūkstamų 77 tūkstančių eurų lėšų, nukentės didžiausių įstaigų pedagogai, o tai yra didžiulė neteisybė, turint omeny, kad jie dirba didžiulėse klasėse, turi aukštą kvalifikaciją ir turi teisėtų lūkesčių gauti atitinkamą atlygį. Rankų nenuleisime ir sieksime Švietimo, mokslo ir sporto ministro supratimo bei trūkstamų lėšų skyrimo,“ – situaciją komentavo merė Živilė Pinskuvienė.

Užs. Nr. 24

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • irena parašė:

  mokytojams ne reikia gaileti algos.uz toki sunku darba su musu balvonais reik trygubai moketi

 • Vox parašė:

  Mažinkite vadovų skaičių ir užteks pinigų mokytojams. Jau daug kur Lietuvoje direktoriai net trims mokykloms vadovauja.

 • nesamone parašė:

  Siame rajone mokytojai gerbiami ir palaikomi. dziaugiames

 • rinkejas parašė:

  gyvenu prie mokyklos, po pietų mokykla būna tuščia, turbūt nebūna ir mokytojų, nebent jie politikuoja, tai už ką čia didinti algas……………………

 • Širvintiškis parašė:

  kam čia tie mokytojai įdomūs, nebent prieš rinkimus

Kiti straipsniai:

Savivaldybės administracijoje – naujas vedėjas

Šimtmečio parkas: tęsiame akciją

Išrinkti žodžiai Jaunimo sode esančiai rotondai

Bendrose diskusijoje gimsta geriausi sprendimai

GYVENTOJŲ DĖMESIUI!

Bus vykdomi nauji projektai kaimiškose vietovėse

Svarbi informacija gyventojams!

Širvintų rajono savivaldybė ne kalbomis, o darbais sprendžia opias problemas

Balandžio mėnesį vėl kviečiame į naudingus ir įdomius sveikos gyvensenos užsiėmimus

Susitikimas dėl atliekų išvežimo: sprendžiamos aktualios problemos

Gyventojų dėmesiui: kartojama švaros konteinerių akcija!

Kviečiame gyventojus balsuoti

Susitikime merė nedaugžodžiavo

Širvintų kaimo gyventojai dalyvavo spendimų priėmime

Aktuali informacija gyventojams

Aptariami nauji projektai kaimiškose vietovėse

Merė pasidžiaugė dideliu gyventojų susidomėjimu

Bus vykdomi nauji projektai kaimiškose vietovėse

Družuose bus įrengtas daugiafunkcis sporto aikštynas

Naujas projektas – iš ES gauta 340 200,00 Eur

Bartkuškyje bus įrengtas daugiafunkcis sporto aikštynas

Atgimsta nuo sovietmečio remonto nemačiusi gimnazija

Su gyventojais svarstė aktualius klausimus

Apklausa

Kurio Širvintų rajono savivaldybės tarybos nario mažiausiai pasigesite (galite pažymėti iki 5 pavardžių).

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Nuorodos