Lėšos švietimui: nei vienos mokyklos mokytojai neturi nukentėti

Viena ranka duoda, kita atima? Su tokia situacija susidūrė Širvintų rajono švietimo įstaigos paaiškėjus 2019 m. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos skirtoms mokymo lėšoms.

Mokytojų atlyginimams lėšas skiria būtent Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija. 2018-2019 mokslo metų pradžioje Ministerijai įvedus naują tvarką, buvo jaučiami geri pokyčiai – mokytojų atlyginimams buvo skirta tiek lėšų, kad būtent mūsų rajone užfiksuotas bene didžiausias atlyginimų kilimo šuolis – net iki 31 proc. Tačiau rengiant naująjį biudžetą, Ministerijos skirtas finansavimas pagal naująjį etatinį darbo užmokesčio skaičiavimą Širvintų rajono savivaldybės mokymo įstaigoms skirtas nepakankamas. Trūksta net 77 tūkst. eurų mokymo lėšų ugdymo planui įgyvendinti ir išlaikyti mokytojų atlyginimus tokius, kokie jie buvo nustatyti iš rudens. Negavus trūkstamų lėšų, labiausiai nukentės didžiosios miesto mokyklos.

Nesitaikstydama su tokia situacija, Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Vyriausybę ir Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją, ministrą Algirdą Monkevičių, atkreipdama dėmesį, kad Širvintų rajono savivaldybei patvirtinta mokymo lėšų suma 2019 metams yra nepakankama ir pagal šiuo metu galiojančius pasikeitusius tvarkos aprašus situacija yra labai nepalanki didžiausių Širvintų rajono savivaldybės miesto mokyklų mokytojams.

Prašyme akcentuojama, kodėl patikslintas Mokymo lėšų apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo tvarkos aprašu yra labai nepalankios didžiausioms Širvintų rajono savivaldybės miesto mokykloms:

1. Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijai, Širvintų „Atžalyno“ progimnazijai ir Širvintų pradinei mokyklai ženkliai trūksta mokymo lėšų ugdymo planui įgyvendinti. Šiose mokyklose dirbančių pedagogų didžioji dalis sudaro mokytojai metodininkai ir mokytojai ekspertai, turintys didesnį kaip 15 metų pedagoginio darbo stažą, todėl vidutinis pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas viršija 8, kai tuo tarpu Apraše naudojamas koeficientas 7.61.

2. Juo labiau, kad bazinės klasės dydis (mokinių skaičius) iki 30 mokinių, tikrai yra per didelis, mokytojai dirba perpildytose klasėse.

3. Apraše naudojamas indeksavimo koeficientas, kuris lygus 0,9167, ypač nenaudingas Širvintų pradinei mokyklai.

4. Apraše atsisakyta pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientų didinimo gimnazijų mokytojams, todėl Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos mokytojams, lyginant su kitomis rajono mokyklomis, darbo užmokesčio padidėjimas nebus jaučiamas.

5. Savivaldybės lėšų dalis ugdymo finansavimo poreikių skirtumams tarp mokyklų sumažinti 2,4 procento nuo ugdymo plano lėšų yra per maža.

„Žinoma, 2018-2019 mokslo metų pradžioje Ministerijai įvedus naują tvarką, matėme gerų pokyčių ir džiaugėmės, kad mūsų rajono pedagogams atlyginimai padidėjo. Tačiau jau rudenį kalbėjome apie tai, kad šioje srityje reikia siekti tolygumo. Negavus trūkstamų 77 tūkstančių eurų lėšų, nukentės didžiausių įstaigų pedagogai, o tai yra didžiulė neteisybė, turint omeny, kad jie dirba didžiulėse klasėse, turi aukštą kvalifikaciją ir turi teisėtų lūkesčių gauti atitinkamą atlygį. Rankų nenuleisime ir sieksime Švietimo, mokslo ir sporto ministro supratimo bei trūkstamų lėšų skyrimo,“ – situaciją komentavo merė Živilė Pinskuvienė.

Užs. Nr. 24

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • irena parašė:

  mokytojams ne reikia gaileti algos.uz toki sunku darba su musu balvonais reik trygubai moketi

 • Vox parašė:

  Mažinkite vadovų skaičių ir užteks pinigų mokytojams. Jau daug kur Lietuvoje direktoriai net trims mokykloms vadovauja.

 • nesamone parašė:

  Siame rajone mokytojai gerbiami ir palaikomi. dziaugiames

 • rinkejas parašė:

  gyvenu prie mokyklos, po pietų mokykla būna tuščia, turbūt nebūna ir mokytojų, nebent jie politikuoja, tai už ką čia didinti algas……………………

 • Širvintiškis parašė:

  kam čia tie mokytojai įdomūs, nebent prieš rinkimus

Kiti straipsniai:

Družai jau turi naują sporto erdvę

Zibalų daugiafunkcėje žaidimų aikštelėje jau šurmuliuoja jaunimas

Svarbi informacija Širvintų rajono žemdirbiams dėl 2018 m. sausros patirtų nuostolių

Širvintose pažadai virsta realybe

Laimėjimas, laimėjimas, laimėjimas

Rajono merė: neturime ko slėpti

Elenai Andrikonienei – nuoširdūs sveikinimai 90-mečio proga

Nykstančios liepos alėjoje: tyrimus atliks ekspertė

Gėda. Patys širvintiškiai teršia savo miestą

Ž.Pinskuvienė: Širvintos yra puikus pavyzdys didiesiems miestams

Širvintų miesto riboženklis demontuotas

Nauji darbai Širvintų paplūdimyje

Šilčiausi sveikinimai 90-mečio proga

Širvintų miesto riboženklis: bus atliekami demontavimo darbai

Įgyvendintas dar vienas projektas

Tarybos nariai lankėsi Molėtų ligoninėje

Merei įteiktas apdovanojimas „Už nuopelnus gyventojų saugai“

Lietuvos regionų futbolo pirmenybės: Širvintų stadionas paliko didžiulį įspūdį

Prasidėjo daugiabučių kiemų tvarkymo darbai

Šimtmečio parkas Širvintose: įprasmintas šimtmečio kūdikių gimimas

Apdovanoti 2019 Metų Mokytojas ir Metų Mokinys

Gimnazijos diena prisipildė mokinių gerumo

Merė tęsia susitikimus su rajono gyventojais

Savivaldybėje – diskusija su jaunimu

Taryboje plojimais pasveikintas Nojus Kralikevičius

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos