+

Juknonyse apsilankė ir svečiai iš televizijos

Tvankų rugpjūčio sekmadienį juknoniškės į kaimo šventę, kuri įvyko Birutės ir Kęstučio sodyboje, rinkosi pasipuošusios … „kvartukais“, teatleidžia mums kalbininkai.

Panašiai kaip ir moteriška skarelė, „kvartukas“ šiomis dienomis yra nepelnytai pamirštas. Net ir interneto platybėse rašoma, jog šis aksesuaras yra šeimininkės padorumo ženklas. Todėl Juknonių kaimo moterys, tarsi norėdamos pateisinti šaunių, gerų šeimininkių vardą, demonstravo „kvartukus“ labai noriai, pasididžiuodamos, jog išsaugojo šį aksesuarą iki šių dienų.

O, pasirodo, „kvartukų“ būta visokių – margų, gėlėtų, baltų, lininių, su „kvarbatkom“, įvairiom kišenėm ar šiaip dailiai papuoštų. Pagalvota buvo ne tik apie praktiškumą, bet ir apie estetiką bei grožį.

Didele gausybe įvairių „kvartukų“, net keliomis dešimtimis, visus nustebino Juknonių kaimo senbuvės Danutė Pranckevičienė ir Elena Penkauskienė. Likom sužavėti, jog visi šių moterų turėti „kvartukai“ dailiai išlyginti, švarūs. Rodos, tarsi tai būtų šeimos relikvija, kuri tik ir laukia, kol bus perduota jaunajai šeimininkių kartai.

Juknoniškės pasakojo ištisas savų „kvartukų“ istorijas iš praeities, vis pabrėždamos, kiek daug sykių buvo šeimininkauta įvairiuose pobūviuose, šventėse, laidotuvėse.

Kvartukas liko tarsi simboliu, kuris apvainikavo visas įdomias veiklas, kuriomis užsiima Juknonių kaimo žmonės.Smagu, kai žmonės netingi .Juk ne veltui liaudyje sakoma, kad reikia turėti širdžiai mielą užsiėmimą ar veiklą, hobį ir tuomet neliks pinigų negeriems dalykams.

Negalėjome tyliai džiaugtis, kai išvydome kokias dailias riešines mezga Laura Kuzinevičienė. O Birutės Gudelienės varvinamų įvairių hidrolatų malonus kvapas kvietė prieiti arčiau ir aktyviau pasidomėti šia moters veikla. Domino ir nematytas aparatas – alembikas. Beje, Birutė gamina įvairią natūralią kosmetiką, kuria ypač susidomėjo visos moterys. Nelikome abejingi ir Elenos Penkauskienės skiautiniams. Tiesiog akys raibo nuo spalvų gamos. Neįsivaizduojamas Elenos kruopštumas – juk reikia ne tik skoningai suderinti spalvas, bet ir dailiai susiūti, nekalbant apie medžiagų paiešką ar raštų kūrimą.

Danutė Pranckevičienė entuziastingai rodė savo mezginius. Ir ne veltui – juk beveik visi jie skirti proanūkiams. Išties smagu. Tiesa, Danutė dar mezga ir raštuotas kojines bei pirštines.

Šių eilučių autorė parodė, kaip yra pjaustomas rankų darbo natūralus muilas. Iš vadinamojo kepalo išeina devyni skirtingi muilo gabaliukai. Turbūt toli gražu ne kiekvienas žino, kad supjaustyti muilą įmanoma tik su sūrio pjaustykle ar gitaros styga.
Įpusėjus kaimo šventei, dalyvių akys ėmė krypti į Daivos Chadusevičienės gaminamus įvairius sūrius ir Aušrinės Raudoniūtės medų. Ir kas gi išdrįs paneigti tą faktą, jog sūris su medumi pats gardžiausias dalykas. O jei dar pačių šeimininkių rankomis pagamintas…

Pasivaišinę, šokome, dainavome, ėjome ratelius, bendravome. Ir sulaukėme garbingų svečių iš televizijos. Bet kol kas tai lai lieka intriga…

„Kvartukų“ šou Juknonių kaime baigėsi. Beliko padėkoti visiems tiems, kurie padėjo šventę suorganizuoti. Nuoširdų ačiū tariame sodybos šeimininkams Birutei ir Kęstučiui Gudeliams, Aušrinei Raudoniūtei bei visai jos aktyviai šeimai, Juknonių kaimo seniūnaitei Vandai Liutkienei, dainingajai mūsų Daivai Chadusevičienei. O už melodingus armonikos garsus – Steponui Pranckevičiui.

Nuoširdžiai dėkojame visiems Juknonių kaimo gyventojams, kurie nepasididžiavo ir atėjo maloniai praleisti laiko kartu.

Vita Tamoševičiūtė

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
  • vale parašė:

    Tikrai gera skaityti apie tokis sventes, kap kiaimo žmones bendrauja. Ir nera cia jokio politikavimo, nera raudojimu del kazkokiu bendruomenes namu, nereikia nei tukstanciu. Viskas tikra, grazu ir naturalu. Pavyzdys kitom bendruomenem, kurios yra dirbtines is tam tikru asmenu ir kuriom viskas negerai. Pagarba juknoniskiams.

  • rozalinda parašė:

    Šaunuolės tos Juknonių moterys.

Tavo komentaras
Jūsų vardas:

Jūsų komentaras:
neburnok.lt

Svetainės administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite administracija apie netinkamus komentarus redakcija@sirvinta.net. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Kiti straipsniai:

Sveikos gyvensenos skatinimas – kasmetinė Bartkuškio kaimo bendruomenės veikla

Mokslo ir žinių diena Širvintų rajone

Nesibaigiančios reformos tildo vaikų klegesį

Juknonyse apsilankė ir svečiai iš televizijos

Pirmieji būsimi socialiniai lyderiai jau susipažino

„O pomidorai tada atrodo tokie gražūs…“

Brandos atestatai jau Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazistų rankose

Naujojoje aikštėje – įspūdinga miesto šventė

Vasara vaikams bus dar turiningesnė kartu su „Virtualiu manekenu“

Iniciatyva „Atverk duris vasarai“

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje

Balsuokime už Sapnus!

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje – dvidešimt metų drauge

Vaikų vasaros stovykla „Draugystės taku“

Čiobiškiečiai ieškojo lobio

Vijos Tarabildienės akvarelių paroda Širvintų kultūros centre veiks iki liepos 20 d.!

Gėlas vanduo – gyvybės planetoje pagrindas

Širvintiškiai atšventė Europos dieną

Gegužės 18 d. Kernavėje – Muziejų naktis

Violončelės muzika pakerėjo…

Darželinukų džiaugsmai

Septintą kartą Širvintas aplankė „Sėkmės paukštė“

Stebuklinga Mamos skarelė…

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+