Juknonyse apsilankė ir svečiai iš televizijos

Tvankų rugpjūčio sekmadienį juknoniškės į kaimo šventę, kuri įvyko Birutės ir Kęstučio sodyboje, rinkosi pasipuošusios … „kvartukais“, teatleidžia mums kalbininkai.

Panašiai kaip ir moteriška skarelė, „kvartukas“ šiomis dienomis yra nepelnytai pamirštas. Net ir interneto platybėse rašoma, jog šis aksesuaras yra šeimininkės padorumo ženklas. Todėl Juknonių kaimo moterys, tarsi norėdamos pateisinti šaunių, gerų šeimininkių vardą, demonstravo „kvartukus“ labai noriai, pasididžiuodamos, jog išsaugojo šį aksesuarą iki šių dienų.

O, pasirodo, „kvartukų“ būta visokių – margų, gėlėtų, baltų, lininių, su „kvarbatkom“, įvairiom kišenėm ar šiaip dailiai papuoštų. Pagalvota buvo ne tik apie praktiškumą, bet ir apie estetiką bei grožį.

Didele gausybe įvairių „kvartukų“, net keliomis dešimtimis, visus nustebino Juknonių kaimo senbuvės Danutė Pranckevičienė ir Elena Penkauskienė. Likom sužavėti, jog visi šių moterų turėti „kvartukai“ dailiai išlyginti, švarūs. Rodos, tarsi tai būtų šeimos relikvija, kuri tik ir laukia, kol bus perduota jaunajai šeimininkių kartai.

Juknoniškės pasakojo ištisas savų „kvartukų“ istorijas iš praeities, vis pabrėždamos, kiek daug sykių buvo šeimininkauta įvairiuose pobūviuose, šventėse, laidotuvėse.

Kvartukas liko tarsi simboliu, kuris apvainikavo visas įdomias veiklas, kuriomis užsiima Juknonių kaimo žmonės.Smagu, kai žmonės netingi .Juk ne veltui liaudyje sakoma, kad reikia turėti širdžiai mielą užsiėmimą ar veiklą, hobį ir tuomet neliks pinigų negeriems dalykams.

Negalėjome tyliai džiaugtis, kai išvydome kokias dailias riešines mezga Laura Kuzinevičienė. O Birutės Gudelienės varvinamų įvairių hidrolatų malonus kvapas kvietė prieiti arčiau ir aktyviau pasidomėti šia moters veikla. Domino ir nematytas aparatas – alembikas. Beje, Birutė gamina įvairią natūralią kosmetiką, kuria ypač susidomėjo visos moterys. Nelikome abejingi ir Elenos Penkauskienės skiautiniams. Tiesiog akys raibo nuo spalvų gamos. Neįsivaizduojamas Elenos kruopštumas – juk reikia ne tik skoningai suderinti spalvas, bet ir dailiai susiūti, nekalbant apie medžiagų paiešką ar raštų kūrimą.

Danutė Pranckevičienė entuziastingai rodė savo mezginius. Ir ne veltui – juk beveik visi jie skirti proanūkiams. Išties smagu. Tiesa, Danutė dar mezga ir raštuotas kojines bei pirštines.

Šių eilučių autorė parodė, kaip yra pjaustomas rankų darbo natūralus muilas. Iš vadinamojo kepalo išeina devyni skirtingi muilo gabaliukai. Turbūt toli gražu ne kiekvienas žino, kad supjaustyti muilą įmanoma tik su sūrio pjaustykle ar gitaros styga.
Įpusėjus kaimo šventei, dalyvių akys ėmė krypti į Daivos Chadusevičienės gaminamus įvairius sūrius ir Aušrinės Raudoniūtės medų. Ir kas gi išdrįs paneigti tą faktą, jog sūris su medumi pats gardžiausias dalykas. O jei dar pačių šeimininkių rankomis pagamintas…

Pasivaišinę, šokome, dainavome, ėjome ratelius, bendravome. Ir sulaukėme garbingų svečių iš televizijos. Bet kol kas tai lai lieka intriga…

„Kvartukų“ šou Juknonių kaime baigėsi. Beliko padėkoti visiems tiems, kurie padėjo šventę suorganizuoti. Nuoširdų ačiū tariame sodybos šeimininkams Birutei ir Kęstučiui Gudeliams, Aušrinei Raudoniūtei bei visai jos aktyviai šeimai, Juknonių kaimo seniūnaitei Vandai Liutkienei, dainingajai mūsų Daivai Chadusevičienei. O už melodingus armonikos garsus – Steponui Pranckevičiui.

Nuoširdžiai dėkojame visiems Juknonių kaimo gyventojams, kurie nepasididžiavo ir atėjo maloniai praleisti laiko kartu.

Vita Tamoševičiūtė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

2 Atsakymai į “Juknonyse apsilankė ir svečiai iš televizijos”

  1. vale parašė:

    Tikrai gera skaityti apie tokis sventes, kap kiaimo žmones bendrauja. Ir nera cia jokio politikavimo, nera raudojimu del kazkokiu bendruomenes namu, nereikia nei tukstanciu. Viskas tikra, grazu ir naturalu. Pavyzdys kitom bendruomenem, kurios yra dirbtines is tam tikru asmenu ir kuriom viskas negerai. Pagarba juknoniskiams.

  2. rozalinda parašė:

    Šaunuolės tos Juknonių moterys.

Comments are closed.

scroll to top