Lydimi Bučkio ir Aguonos, komisijos nariai grožėjosi Musninkų seniūnijos sodybomis

Vilmos ir Juozo Petkevičių sodybos kieme nedidelis tvenkinukas, kuriame gyvena vienišas karosas…

Apžiūros-konkurso vertinimo komisija rugpjūčio mėnesį aplankė Musninkų seniūnijos gražiausias sodybas. Komisijos pirmininkės seniūnės Birutės Jankauskienės siūlymu, komisijos nariai – Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys Remigijus Bonikatas, Musninkų kaimo bendruomenės pirmininkė Jadvyga Kielienė ir specialistė Laima Inčiūrienė apžiūrėjo penkių sodybų teritorijas.

Buvo įvertintos Vilmos ir Juozo Petkevičių (Daubariškių km.), Zosės ir Gedimino Tamašauskų (Daubariškio k.), Filomenos Vaicekauskienės (Musninkai), Daivos ir Mindaugo Mažeikų (Musninkai) ir Angelinos ir Dainiaus Kurauskų (Musninkėlių k.) sodybos.

Musninkuose visų apžiūrai pateiktų sodybų šeimininkai, gražindami aplinką, įdėjo nemažai laiko ir pastangų. Kasdienį darbą liudijo vandens telkinių pakrančių, sodo, daržo, gėlynų, žaliųjų vejų būklė, pavėsinių, vandens telkinių tvarkingumas. Laikas skaičiavo paskutines vasaros dienas, tačiau sodybose dar kvepėjo gėlėmis.

Vos įėjus į Vilmos ir Juozo Petkevičių sodybos kiemą, komisijos narius pasitiko nelabai draugiškas šuns lojimas. Tačiau vėliau, artimiau susipažinus, šuo apsiramino ir visur sekiojo paskui svečius. Šuo – „su charakteriu“, nors vardas jo ir Bučkis.

Gėlyne telpa spalvingos sulfinijos, raudonos begonijos, rododendrai, žydros lobelijos, įvairiaspalvės nemezijos, balti ir geltoni sauleniai. Nustebino viename vazone kartu su begonija augantis paprastas lietuviškas berželis, kurį šeimininkas ruošiasi rudenį atskirti. Kieme nedidelis, akmenine tvorele aptvertas tvenkinukas, kuriame gyvena vienišas karosas… Netoliese puikuojasi pintas gluosnio medelis.

Zosės ir Gedimino Tamašauskų sodyboje komisijos gidu buvo šeimininkė, kurią seniūnijos darbuotojai vadino tiesiog Zosyte. Didžiulė sodybos teritorija kruopščiai nušienauta. Priešais gyvenamąjį namą auga aukštas, gal nuo vėjo, o gal ir nuo senatvės į šoną palinkęs kadagys. Gėlyne puikiai dera žydrūnai, aukštos lieknos gladiolės (kardeliai), ryškiai raudonos salvijos, visiškai geltoni ir rausvai geltoni serenčiai. Šalia gėlių savo puošnumu nė kiek nenusileidžia raudonų burokų lapai. Prie ūkinio pastato susispietusios į didžiulį krūmą auga ryškiai geltonos „senovinės gėlės“ – laumenės. Visas gėles šeimininkė užsiaugina iš savų sėklų. Jas surenka savame gėlyne, sudžiovina, sudeda į popierinius maišelius ir užsirašo pavadinimą bei spalvą, o pavasarį vėl pasėja.

Garbingo amžiaus Filomenos Vaicekauskienės kieme auga daug gėlių, medelių ar krūmų, tačiau pati įspūdingiausia – krūminė rožė. Ne veltui rožė laikoma dieviškumo, tobulo grožio ir meilės simboliu. Nors Filomena visų gėlių pavadinimų ir neprisimena, tačiau įvairių rimtų ir anekdotinių istorijų žino daug. Komisijos nariams liūdna tikrai nebuvo…

Komisijos apsilankymo metu musninkiečių Daivos ir Mindaugo Mažeikų sodyboje šeimininkų nebuvo, tačiau, pasak seniūnės, leidimas apžiūrai buvo gautas. Kieme įdomios konstrukcijos pavėsinė, kurios link veda smulkiais akmenėliais grįstas keliukas, iš abiejų pusių apsodintas ryškiai raudonomis gėlėmis. Netoliese suoliukas su šalia stovinčiomis berniukų skulptūromis, laikančiomis virš galvos vazas su gėlėmis. Komisijos nares pradžiugino patogios sūpynės, kuriose buvo ne tik malonu pasėdėti, tačiau ir smagiai pasisupti. Viduryje kiemo iš akmenų sukonstruotas nedidelis ovalios formos vandens telkinys. Sodyboje labai daug įvairių žalumynų bei gėlių, kruopščiai prižiūrima veja.

Musninkėlių kaime, laukų apsuptoje sodyboje, prieš šešerius metus įsikūrė jauna Angelinos ir Dainiaus Kurauskų šeima. Angeliną sužavėjo gėlės, todėl sodyboje šiandien labai didelė jų įvairovė. Ne veltui jos ūkis vadinasi „Gėlių upė“. Kaip tikroje upėje sunku būtų suskaičiuoti visus akmenėlius, taip Angelinos „Gėlių upėje“ – visas gėles. Jų labai daug ir įvairių. Komisijos nariai, lydimi šeimininkės ir juodos kaip anglis, labai smalsios kalytės vardu Aguona, ilgai braidė po didžiulį gėlių lauką, kuriame kartu auga įvairiausių spalvų ir atspalvių vienmetės ir daugiametės gėlės žioveiniai, jurginai, zinijos, burnočiai, karpažolės, dekoratyvinės saulėgrąžos, kermėkai, pentiniai, bijūnai, žioveiniai (levukai), dekoratyvinės morkos, flioksai, rožės, rugiagėlės ir t.t

Remigijus Bonikatas

Širvintų rajono tarybos narys

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Lydimi Bučkio ir Aguonos, komisijos nariai grožėjosi Musninkų seniūnijos sodybomis"

  1. Ziurovas parašė:

    Nuotraukuose sodybu nesimato

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+