Juknonys

Juknonyse apsilankė ir svečiai iš televizijos

Tvankų rugpjūčio sekmadienį juknoniškės į kaimo šventę, kuri įvyko Birutės ir Kęstučio sodyboje, rinkosi pasipuošusios … „kvartukais“, teatleidžia mums kalbininkai.

Skaityti daugiau »

Stebuklinga Mamos skarelė…

Turbūt daugelį iš mūsų retsykiais aplanko prisiminimai iš vaikystės. Rodos, sėdi su savo močiute miestelio bažnyčios gale, besiklausydama pamaldų staiga pradedi nuobodžiauti ir imi skaičiuoti, kiek ir kokių skarelių matai. Per mišias galėdavai spėti suskaičiuoti kiek gėlėtų, taškuotų, baltų, su blizgučiais…

Skaityti daugiau »

„Naktaizų“ rišimo varžybos Juknonyse

Ar moki surišti „naktaizą“?

Ar moki surišti „naktaizą“?

Ko gero, pagrindinė priežastis, kad vyriškas kaklaraištis (liaudiškai – „naktaiza“) negeidžiamas ir pamirštas, yra ta, jog vyrai tiesiog tingi arba nemoka surišti gražaus, estetiškai patrauklaus kaklaraiščio mazgo. Akivaizdu, jog vyrams paprasčiau yra nevargti su šiuo įnoringu vyriškos aprangos akcentu, tad jie mieliau pasirenka įvairaus dizaino ir stiliaus marškinėlius ar megztinius. Skaityti daugiau »

„Žolinės arbatinė“ Juknonių kaime

„Žolinės arbatinė“ Juknonių kaime

„Žolinės arbatinė“ Juknonių kaime

Žolinė – daug senesnė šventė, nei ją skaičiuoja Krikščionybė. Teigiama, kad nuo neatmenamų laikų rugpjūčio viduryje lietuviai šventė vasaros ir rudens sandūrą, kai svarbiausi lauko darbai jau buvo nudirbti.  Skaityti daugiau »

Juknonių kaime išrinkta „Mis Kaliausė 2018“

„Žvejys“

„Žvejys“

Kaip rašoma interneto platybėse, kaliausė arba baidyklė būna žmogaus formos ir yra skirta atbaidyti žalingus paukščius – dažniausiai žvirblius iš sodų, daržų ar pasėlių. Įprastai kaliausės padaromos ant kryžiaus formos medinio strypo užvilkus senus, suplyšusius nenaudojamus drabužius. Dažnai prie kaliausių pritvirtinamos ar pririšamos skambančios skardinės, kurios efektyviai atbaido nelauktus svečius – paukščius ar gyvūnus. Kaliausės paprastai statomos vidury laukų. Neretai jos įkeliamos į medžius. Skaityti daugiau »

Juknoniškiai pagerbė savo Mindaugą

Mindaugas Gumbrevičius

Mindaugas Gumbrevičius

2009-aisiais, kai buvo minimas Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetis, kilo idėja visiems kartu vienu metu sugiedoti savo šalies himną. Prie šios iniciatyvos prisijungė visų šalies kampelių Lietuvos gyventojai, taip pat mūsų šalies piliečiai, tuo metu esantys toli už Lietuvos ribų. Pasiūlymui sigiedoti himną neliko abejingi ir kitose šalyse bei žemynuose namus suradę emigrantai.

Šįmet himnas buvo giedamas taip pat išskirtine proga, juk Lietuva švenčia Nepriklausomybės paskelbimo šimtmetį. Valstybės dieną iniciatyvos organizatoriai kvietė Lietuvos himną sugiedoti 4 milijonus lietuvių, kur jie tuo metu bebūtų. Skaityti daugiau »

Juknonių kaime paminėta birželio 14-oji – Gedulo ir vilties diena

Minėjimo akimirka

Minėjimo akimirka

Prieš septyniasdešimt septynerius metus Lietuvos laukai, kloniai, miškai ir pievos girdėjo jūsų verksmus, dejones ir aimanas. Dabar lai išgirsta Jūsų visų vardus ir pavardes. Tik tiek tegalim… nepamiršti.

Birželio 14-osios vakarą Čiobiškio seniūnijos Juknonių kaimo gyventojai, rimti ir susikaupę, rinkosi prie kaimo kapinaičių, kur paminėjo vadinamąją Tremtinių dieną. Daiva Chadusevičienė perskaitė ištremtų vietinių žmonių vardus ir pavardes. Sąrašas netrumpas – iš viso apie keturios dešimtys žmonių, patyrusių Sibiro kančias. Skaityti daugiau »

Guminių batų šou Juknonių kaime

Guminiai batai

Elenos Penkauskienės kompozicija

Lietuvių liaudies išmintis byloja, jog roges reikia ruošti vasarą. Mes, Čiobiškio seniūnijos Juknonių kaimo gyventojai, drauge su seniūnaite Vanda Liutkiene nusprendėme paklausyti šios išminties ir surengti savo kaime … guminių batų šou. Žmonės šiai idėjai pritarė ne tik todėl, kad guminius batus turime išties visi, bet ir todėl, kad panaši veikla Juknonyse jau tampa tradicija. Tokios, nieko nekainuojančios veiklos savotiškai skatina ne tik gyventojų bendruomeniškumą, tarpusavio bendravimą, bet ir žmonių saviraišką. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos