+

Visi agurkai normalūs, o vienas – Sabonis

Viktorija Šuškienė su darže užaugusiu „Saboniu“.

Vindeikių kaime gyvenanti Viktorija Šuškienė sako, kad agurkai jos darže šįmet užderėjo neprastai. Gal ir prastesnis derlius nei pernykštis, tačiau prižiūrimos daržovės šeimininkės nenuvylė – gardžios, salstelėjusios, pakako ir šiandienos stalui, ir žiemai. Viktorija turi ne vieną jau išbandytą receptą ir kasmet pašeimininkauja, kad rūsyje lentynos nestovėtų dykos. Vienas tų receptų – iš Kinijos atkeliavusių agurkų salotos, kai žiemai konservuojami supjaustyti agurkai. Vindeikietė sako, jog jos naudojamas receptas nuo daugelio analogiškų skiriasi tuo, kad dedama nemažai čili paprikėlių, todėl salotos būna ne tik saldžiarūkštės, bet ir deginančios burną.

Ko gero, nei pati Viktorija, nei daugelis skaitytojų nėra girdėję, kad čili, anot kalbininkų, turėtų būti vadinamas aitriąja paprika, nežiūrint į tai, kad žodžiu „paprika“ pasaulyje vadinami tik prieskoniai, pagaminti iš paprikos ar pipirų. Na o Kinija yra viena didžiausių aitriosios paprikos tiekėjų pasaulyje, todėl kinų virtuvėje apstu ne tik šiai šaliai būdingų saldžiarūkščių, bet ir aštrių patiekalų. O ir pats Kinijos Liaudies Respublikos įkūrėjęs Mao Dzedongas beprotiškai mėgęs aitriąsias paprikas. Pasakojama, kad po vizito Tarybų Sąjungoje iš sovietinio ambasadoriaus išgirdęs klausimą, kokį įspūdį jam paliko Stalinas ir sovietinė šalis, Mao paėmė lėkštėje gulinčią aitriąją papriką ir čia pat net nesusiraukdamas ją suvalgė. „Ar jūsų vadas Stalinas galėtų taip padaryti? Negalėtų. Vadinasi, Kinija yra stipresnė už jūsų šalį!“

Tiek istorijos. Viktorija parodė ir užaugintų aitriąją papriką primenančių daržovių, tačiau tik jų išvaizda apgaulinga. Paragavę įsitikinome, kad paprikėlės – saldžios. O štai kita – didelė paprika, sverianti 480 g, ilgis – 20 cm. Anot Vindeikių daržininkės, jos visos dera tokios ar net didesnės ir puikiai tinka jas farširuoti, pavyzdžiui – mėsa. Tų didžiųjų paprikų Viktorija augina kelerius metus, jų sėklų prisirenka pati. O štai mažųjų sėklų, berods, iš Bulgarijos atvežė ir padovanojo kaimynė Jolanta. Ji padovanojo ir baklažanų sėklų.

-Daugelis įpratę parduotuvėse matyti juoduosius baklažanus, o pas mane darže auga ir baltų, ir „slyvinių“, ir dryžuotų. Gal tai nėra reta, bet pati pas kitus tokių nepastebėjau, – sako Viktorija Šuškienė.

Pasak jos, neprastai šįmet dera ir pomidorai, nors pernai derlius buvo geresnis. Tarp nokstančių irgi yra išaugusių iš sėklų, atvežtų iš Bulgarijos. Augina ir pomidorų, kurių sėklų sūnaus šeima atvežė iš Kroatijos. Sako, pomidorų skonis niekuo nesiskiria, gal tik kiek saldesni, užtat – didesni. Pernai vieną pasvėrė – svarstyklės parodė 820 gr. Pas kaimynus išaugo dar didesnis.

Beje, šiomis dienomis agurkų lysvėje Viktorija Šuškienė irgi aptiko milžiną. Visi agurkai – normalūs, o vienas tarp jų – Sabonis! Svoris, kaip įsitikinome, per 900 g, ilgis – 30 cm. Būna ir didesnių „agurkinių bombų“, bet tokios „tobulai agurkiškos“ formos – retai

Viktorija bandė auginti ir arbūzus, tačiau šie jos daržo nepamėgo. Užtat gerai dera čiobreliai, šalavijai, salierai, anyžiai. Vindeikietė pati pasiruošia aviečių, serbentų, gervuogių sodinukų. Pastarųjų gavo iš Lenkijos, jos be spyglių – bedyglės.

Gintaras Bielskis

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
  • tikrai taip parašė:

    Pagarba Viktorijai, tikra seimininke, o ir siaip labai geros sirdies moteris.

Tavo komentaras
Jūsų vardas:

Jūsų komentaras:
neburnok.lt

Svetainės administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite administracija apie netinkamus komentarus redakcija@sirvinta.net. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Kiti straipsniai:

„River Cleanup“ pirmą kartą Lietuvoje: bus valomos Neries ir Nemuno upės

Daugiagalvė saulėgrąža

Rajono rekordo formaliai nesumušė, bet kas žino…

Visi agurkai normalūs, o vienas – Sabonis

Čiobiškio seniūnija – bulvių rekordininkių kraštas?

Grybavimas – malonumas ir šeimininkei, ir jos augintinei

Grybautojas ir lapė dėl baravyko galynėjosi žvilgsniais

Kiškis įsigudrino šeimininkauti kopūstuose

Nelabai linksma istorija apie laukinių paukštelių gyvenimą

„O pomidorai tada atrodo tokie gražūs…“

Širvintų miesto gyventojų sodybos kasmet suspindi gėlynų gausa

Dar kartą apie Beržės upelį…

Vienam būstui prijungti prie kanalizacijos tinklų – beveik tūkstantis eurų

Pradėję rūšiuoti, čiobiškiečiai nebeturi ko dėti į buitinių atliekų konteinerius?

Pažintis su dideliu pasauliu…

Ar išgarsins Lapeles laumės šluotos?

„Žaliosios olimpiados“ pusfinalyje – musninkiečiai

Bebro pėdsakai visai šalia…

Brakonieriai savo planais pasidalijo su aplinkosaugininke

„Stebuklingam“ Sibiro augalui – pašto ženklas ir atvirukas

Oralinė vakcinacija nuo pasiutligės – Širvintų rajone

Ar bus pareikalauta, kad Jasiukevičius ir Davidavičienė iš savo kišenės atlygintų žalą rajono biudžetui?!

Vilniaus regiono gyventojai uždirba daugiausiai šalyje, taigi gali sumokėti už tai, kas kitiems – nemokamai

Kam reikėjo nukirsti sveikus medžius?

Trimeris ir krūmapjovė – būtini, norintiems gyventi estetiškoje aplinkoje

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+