Visi agurkai normalūs, o vienas – Sabonis

Viktorija Šuškienė su darže užaugusiu „Saboniu“.

Vindeikių kaime gyvenanti Viktorija Šuškienė sako, kad agurkai jos darže šįmet užderėjo neprastai. Gal ir prastesnis derlius nei pernykštis, tačiau prižiūrimos daržovės šeimininkės nenuvylė – gardžios, salstelėjusios, pakako ir šiandienos stalui, ir žiemai. Viktorija turi ne vieną jau išbandytą receptą ir kasmet pašeimininkauja, kad rūsyje lentynos nestovėtų dykos. Vienas tų receptų – iš Kinijos atkeliavusių agurkų salotos, kai žiemai konservuojami supjaustyti agurkai. Vindeikietė sako, jog jos naudojamas receptas nuo daugelio analogiškų skiriasi tuo, kad dedama nemažai čili paprikėlių, todėl salotos būna ne tik saldžiarūkštės, bet ir deginančios burną.

Ko gero, nei pati Viktorija, nei daugelis skaitytojų nėra girdėję, kad čili, anot kalbininkų, turėtų būti vadinamas aitriąja paprika, nežiūrint į tai, kad žodžiu „paprika“ pasaulyje vadinami tik prieskoniai, pagaminti iš paprikos ar pipirų. Na o Kinija yra viena didžiausių aitriosios paprikos tiekėjų pasaulyje, todėl kinų virtuvėje apstu ne tik šiai šaliai būdingų saldžiarūkščių, bet ir aštrių patiekalų. O ir pats Kinijos Liaudies Respublikos įkūrėjęs Mao Dzedongas beprotiškai mėgęs aitriąsias paprikas. Pasakojama, kad po vizito Tarybų Sąjungoje iš sovietinio ambasadoriaus išgirdęs klausimą, kokį įspūdį jam paliko Stalinas ir sovietinė šalis, Mao paėmė lėkštėje gulinčią aitriąją papriką ir čia pat net nesusiraukdamas ją suvalgė. „Ar jūsų vadas Stalinas galėtų taip padaryti? Negalėtų. Vadinasi, Kinija yra stipresnė už jūsų šalį!“

Tiek istorijos. Viktorija parodė ir užaugintų aitriąją papriką primenančių daržovių, tačiau tik jų išvaizda apgaulinga. Paragavę įsitikinome, kad paprikėlės – saldžios. O štai kita – didelė paprika, sverianti 480 g, ilgis – 20 cm. Anot Vindeikių daržininkės, jos visos dera tokios ar net didesnės ir puikiai tinka jas farširuoti, pavyzdžiui – mėsa. Tų didžiųjų paprikų Viktorija augina kelerius metus, jų sėklų prisirenka pati. O štai mažųjų sėklų, berods, iš Bulgarijos atvežė ir padovanojo kaimynė Jolanta. Ji padovanojo ir baklažanų sėklų.

-Daugelis įpratę parduotuvėse matyti juoduosius baklažanus, o pas mane darže auga ir baltų, ir „slyvinių“, ir dryžuotų. Gal tai nėra reta, bet pati pas kitus tokių nepastebėjau, – sako Viktorija Šuškienė.

Pasak jos, neprastai šįmet dera ir pomidorai, nors pernai derlius buvo geresnis. Tarp nokstančių irgi yra išaugusių iš sėklų, atvežtų iš Bulgarijos. Augina ir pomidorų, kurių sėklų sūnaus šeima atvežė iš Kroatijos. Sako, pomidorų skonis niekuo nesiskiria, gal tik kiek saldesni, užtat – didesni. Pernai vieną pasvėrė – svarstyklės parodė 820 gr. Pas kaimynus išaugo dar didesnis.

Beje, šiomis dienomis agurkų lysvėje Viktorija Šuškienė irgi aptiko milžiną. Visi agurkai – normalūs, o vienas tarp jų – Sabonis! Svoris, kaip įsitikinome, per 900 g, ilgis – 30 cm. Būna ir didesnių „agurkinių bombų“, bet tokios „tobulai agurkiškos“ formos – retai

Viktorija bandė auginti ir arbūzus, tačiau šie jos daržo nepamėgo. Užtat gerai dera čiobreliai, šalavijai, salierai, anyžiai. Vindeikietė pati pasiruošia aviečių, serbentų, gervuogių sodinukų. Pastarųjų gavo iš Lenkijos, jos be spyglių – bedyglės.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Visi agurkai normalūs, o vienas – Sabonis"

  1. tikrai taip parašė:

    Pagarba Viktorijai, tikra seimininke, o ir siaip labai geros sirdies moteris.

Comments are closed.

scroll to top
+