Atnaujintose patalpose jauku skaitytojams, patogu darbuotojams

Galimybe pirmajai naujoje bibliotekos ekspozicijų salėje surengti savo darbų parodą džiaugiasi menininkė Jolita Jurkevičiūtė.

Galimybe pirmajai naujoje bibliotekos ekspozicijų salėje surengti savo darbų parodą džiaugiasi menininkė Jolita Jurkevičiūtė.

Birželio 11 dieną vyko Širvintų Viešosios bibliotekos patalpų pristatymas visuomenei po renovavimo. Nuo 2003 metų vykdomas projektas „Širvintų rajono viešosios bibliotekos rekonstravimas ir Kultūros centro modernizavimas“. Galima sakyti, kad atlikta tik pirmoji projekto darbų dalis, liečianti biblioteką, nes Kultūros centro patalpos (tualetai) dar modernizuojami. Projekto bendroji vertė – 6 060 000,00 litų. Vykdomas jis jau dešimt metų. Iš vienos pusės žiūrint, per dešimt metų su dabartinėmis technologijomis naują Egipto piramidę buvo galima pastatyti. Iš kitos pusės, pasak Viešosios bibliotekos direktorės Laimos Kutiščevos, reikia džiaugtis, kad toks projektas išvis buvo, ir darbai, nors ir ne taip greitai, kaip norėjosi, tačiau vyko. Pagrindinės lėšos buvo skiriamos iš valstybės biudžeto, todėl darbai buvo vykdomi tik gavus naują metinę pinigų dozę. Pavyzdžiui, 2010 metais darbų rangovas UAB „Irdaiva“ Viešosios bibliotekos rekonstravimui ir Kultūros centro modernizavimui gavo tik 600 tūkstančių litų. Šiais metais sutartis su statybos rangovu baigiasi, bus skelbiamas naujas konkursas, ir darbai toliau tęsis.

Mėgstantys knygą širvintiškiai gerai prisimena bibliotekos patalpas prieš dešimt, net ir prieš penkerius metus. Šiandien vaizdas visai kitoks. Bibliotekos patalpos, esančios antrame aukšte, nuo įvairių renginių metu pirmo aukšto fojė atsirandančio šurmulio izoliuotos sandaria stikline siena. Taip pat izoliuotas bibliografijos-informacijos skyrius, kuriame yra kompiuteriai.

Izoliuotas bibliografijos-informacijos skyrius.

Izoliuotas bibliografijos-informacijos skyrius.

Ne paslaptis, kad patys didžiausi „kompiuteristai“ – paaugliai, kurie dar neišmokę tramdyti savo emocijų, ir anksčiau gerokai trukdydavo skaitytojams. Antrame aukšte įrengti tualetai. Anksčiau žmogus, prispyrus reikalui, turėdavo prašyti raktų nuo tualetų apačioje, o drovesnis paprasčiausiai būdavo priverstas keliauti namo. Veikia liftas, kuriuo mielai naudojasi neįgalieji ir senyvo amžiaus žmonės arba tiesiog tingintys lipti laiptais. Ir baldai nauji (ne be direktorės pastangų). Akį traukia modernūs knygų stelažai, saugykloje įrengti saugūs stumdomieji stelažai.

Į renginį susirinko nemažai knygų mylėtojų. Kamerinę aplinką sukūrė smuiko garsai ir perskaitytos eilės.

Atidaryta dailės mokytojos Jolitos Jurkevičiūtės tapybos darbų paroda. Tai – pirmoji paroda naujojoje Viešosios bibliotekos ekspozicijų salėje. Dailės, technologijų ir braižybos mokytoja Jolita Jurkevičiūtė gimė ir gyvena Širvintose. „Kūryba man – hobis. Atrodo, paprasta – imti ir nutapyti vieną, kitą darbą, bet taip nėra. Aš laukiu įkvėpimo ar geros nuotaikos, kitaip darbas bus „tuščias“. Balta drobė ir pirmas potėpis pagauna ir nuneša ten, kur vizijos. Mano darbai labai įvairūs. Dirbu keliomis technikomis: aliejiniais, tekstiliniais dažais, akvarele. Stengiuosi pažinti kuo daugiau technikų, nors pasilieku pirmenybę tapybai ant šilko“, – savo darbų anotacijoje prisipažįsta Jolita.

Padėkota rėmėjams, tarp kurių – UAB „Ježvitas“, UAB „Baltoji savingė“, Lidija ir Augenijus Baravykai, vartotojų kooperatyvas „Veivera“, R. Šimonio IĮ „Viktorija“, notarė Gražina Zinkevičienė.

Remigijus Bonikatas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

5 Atsakymai į “Atnaujintose patalpose jauku skaitytojams, patogu darbuotojams”

 1. dimedrolis parašė:

  ?o kas ten fotkeje uz nugaros per daigtas?koks kolumbariumas?

 2. Kaimynas parašė:

  Jolita! – tu nuostabi moteris.
  – sėkmės

 3. kas parašė:

  Puiku

 4. širvintiškė parašė:

  Šaunuolė

 5. buvusi kaimynė parašė:

  kuo didžiausios sėkmės, Jolita!

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+