Pergalės dieną – nuosprendis dėl nupjautavamzdžio

Pernai, rugsėjo 5-osios pavakarę, apie 17.20 val., į Banišonių kaimą policiją iškvietusi I.K. pranešė, kad namuose yra nelegaliai laikomas šautuvas. Atvykusiems pareigūnams moteris parodė už dujų baliono į sieną atremtą ginklą ir paaiškino, kad prieš dvejus metus šautuvą surado ir pasiliko jos sugyventinis Žydrūnas U. Su 1981 metais gimusiu vyriškiu pareiškėja augino du vaikus.

Pareigūnai paėmė už dujų baliono stovintį vienvamzdį šautuvą su nupjautu vamzdžiu ir buože. Moteriai parodžius, pareigūnai prie ūkinio pastato esančiame sandėliuke rado medžiaginį maišelį su dešimčia šaudyti netinkamų 7,62 mm kalibro šovinių, taip pat vieną 8 mm kalibro šovinį.

Tyrėjų apklaustas Žydrūnas U. paaiškino, kad ginklą su šoviniais 2010 metų vasarą rado ardydamas lubas, kai sugyventinės močiutės namo verandą perstatė į priestatą. Pasak močiutės, šis aprūdijęs šautuvas kažkada priklausė jos vyrui, I.K. seneliui.

2012 metų rugpjūčio pabaigoje Žydrūnas U. išsikraustė iš Banišonių, o šautuvą su šoviniais paliko.

Ekspertai nustatė, kad Banišonyse rastas šautuvas jau anksčiau buvo perdarytas iš 8 mm kalibro 1905-15 metų pavyzdžio karinio šautuvo, skirto šaudyti „Lebel“ firmos šoviniais. Rastasis šovinys yra 8 mm (8X57) kalibro medžioklinis šovinys. Nors ginklas buvo perdarytas, jis šaudyti tinkamas.

Taip sutapo, kad gegužės 9-ąją, Pergalės Didžiajame Tėvynės kare dieną, už šaunamojo ginklo laikymą neturint leidimo Žydrūnui U. buvo skirtas 25 parų areštas. Šis teismo nuosprendis jau įsigaliojo.

„Širvintų krašto“ informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Pergalės dieną – nuosprendis dėl nupjautavamzdžio"

  1. ura, tavarišči parašė:

    „gegužės 9-ąją, Pergalės Didžiajame Tėvynės kare dieną“ – olialia… o kada sovietų vėliavą išsikelsit ?

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+