Teismo nuomone, iki žemės graibymo nusigėrusioms moteriškėms vairuoti dar anksti

Dvi Širvintų rajone prie vairo girtutėlės sulaikytos vairuotojos Vilniaus apygardos teisme išgirdo sau nepalankius sprendimus.

Į darbą – autobusu

2011 metų lapkričio 22-osios pavakarę, apie 17.25 val., Širvintų rajono policijos komisariato pareigūnai automagistralės Vilnius-Panevėžys 39-ajame kilometre patikrino automobilio „Honda Civic“ vairuotojos Astos V. neblaivumą ir nustatė, kad 1978 metais gimusi Širvintų seniūnijos gyventoja automobilį vairuoja sunkiai apgirtusi. Alkotesteris Astos V. iškvėptame ore parodė net 2,8 promilės alkoholio. Be to, vairuotoja nepateikė privalomojo vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo poliso.

Už šį pažeidimą Širvintų rajono apylinkės teismas 2011 metų gruodžio 15 dieną Astą V. nubaudė 2000 litų bauda su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu 2 metams. Paskirtą 2000 litų dydžio baudą teismas pakeitė 100 val. nemokamų viešųjų darbų ir įpareigojo juos atlikti per 6 mėnesius.

Praėjus daugiau nei pusei skirto termino, Asta V. kreipėsi į teismą ir paprašė sutrumpinti teisės vairuoti transporto priemones atėmimo laiką, tačiau šių metų kovo 26-ąją Širvintų rajono apylinkės teismas šio prašymo netenkino. Teismo įsitikinimu, nubaustoji vairavo automobilį, kai jai buvo nustatytas sunkus girtumo laipsnis, tuo ji sukėlė pavojų ne tik sau, bet ir kitų eismo dalyvių saugumui ir gyvybei, jai paskirta nuobauda yra minimali sankcijoje numatytai nuobaudai, todėl ją švelninti pagrindo nėra.

Širvintų rajono apylinkės teismo nutarimą Asta V. apskundė Vilniaus apygardos teismui ir paprašė, kad aukštesnioji instancija sutrumpintų jai paskirtą teisės vairuoti transporto priemones atėmimo terminą. Anot nubaustosios, per teisės vairuoti transporto priemones atėmimo laikotarpį ji pažeidimų nepadarė, paskirtus nemokamus viešuosius darbus atliko iki nustatyto termino, išklausė alkoholio ir narkotikų žalos sveikatai programą, baigė papildomus motorinių transporto priemonių vairuotojų, nubaustų administracine tvarka, mokymus. Prašydama sutrumpinti terminą, moteris akcentavo, kad viena Širvintų rajone augina sūnų, dirba Vilniuje, tad kelionės viešuoju transportu jai užima apie 3-4 valandas.

Tačiau aukštesnioji instancija pabrėžė, kad nubaustosios problemos, susijusios su nepilnamečio vaiko priežiūra, nėra pagrindas trumpinti teismo paskirtą teisės vairuoti transporto priemones atėmimo terminą. Administracinė nuobauda yra atsakomybės priemonė, kuri neišvengiamai sukelia tam tikras neigiamas pasekmes pažeidimą padariusiam asmeniui, dėl paskirtos nuobaudos pažeidėjo patiriami finansiniai, buitiniai, darbiniai nepatogumai yra adekvatus jo neteisėtos veikos rezultatas, reikalingas nuobaudos tikslams pasiekti. Tai, kad nubaustoji turi nepilnametį sūnų ir negalvodama apie teisines pasekmes vairavo automobilį būdama apsvaigusi nuo alkoholio, rodo jos lengvabūdiškumą bei neigiamai charakterizuoja jos asmenybę.

Dukart baudė už vairavimą apgirtus

2013 metų vasario 28 dieną Širvintų rajono apylinkės teismas atėmė Lijanos Š. prašymą sutrumpinti jai skirtą teisės vairuoti transporto priemones atėmimo terminą. Moteris to paties teismo buvo nubausta už tai, kad 2011 metų gegužės 16-osios popietę automagistralės 51-ajame kilometre sunkiai apgirtusi vairavo automobilį „Citroen C3“. Tada alkotesteris parodė, kad moters iškvėptame ore yra 2,76 promilės etilo alkoholio.

Už šį pažeidimą Lijana Š. trejiems metams neteko teisės vairuoti ir buvo konfiskuotas jos automobilis. Šių metų vasario 12-ąją Lijana kreipėsi į Širvintų rajono apylinkės teismą ir paprašė šį terminą sutrumpinti 1 metais 3 mėnesiais, bet teismas šio prašymo netenkino. Atmesdamas prašymą, teismas tarp kitų motyvų nurodė, jog Lijana nepateikė Vyriausybės įgaliotų atlikti medicininę ir šviečiamąją atestaciją institucijų pažymos apie tai, kad ji išklausė privalomojo mokymo apie alkoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikatai.

Teisę vairuoti praradusi moteris minėtą pažymą pateikė tik aukštesnei teismo instancijai ir mėgino įrodyti, kad Širvintų rajono apylinkės teismas neįsigilino į gyvenimo problemas, dėl kurių ji neatsakingai vartojo alkoholį ir padarė teisės pažeidimą. Lijanos Š. manymu, teismas neatsižvelgė į tai, kad šiuo metu ji išsprendė šias problemas, jos gyvenimas pasikeitė.

Tačiau savo apeliaciniame skunde Lijana nutylėjo, kad ne pirmą kartą prarado teisę vairuoti. Paaiškėjo, kad 2009 metų spalio 5-ąją Šiaulių miesto apylinkės teismo ji jau buvo bausta už tai, kad vairavo neblaivi (alkotesteriu buvo nustatytas vidutinis (2,36 promilių) girtumas), jai skirta 2000 Lt bauda ir 2 metams atimta teisė vairuoti transporto priemones. Po metų teisės atėmimo terminas buvo sutrumpintas, tačiau vairuotoja išvadų nepadarė ir vėl šiurkščiai nusižengė.

Vilniaus apygardos teismo nuomone, Lijanai Š. dar anksti sėsti prie vairo…

„Širvintų krašto“ informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Teismo nuomone, iki žemės graibymo nusigėrusioms moteriškėms vairuoti dar anksti"

  1. Anonimas parašė:

    gal

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+