Ar pavyks Gelvonų vidurinę užtempti ant mokyklų reformos kurpalio?

Sprendimai ir nuomonės
Ar pavyks Gelvonų vidurinę užtempti ant mokyklų reformos kurpalio?
Sausio 29 dieną vykusiame Širvintų rajono tarybos posėdyje daugiausiai diskusijų sukėlė 25-uoju numeriu įrašytas klausimas „Dėl Širvintų rajono savivaldybės tarybos 2012 m. sausio 24 d. sprendimo Nr. 1-13 „Dėl Širvintų rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2012-2015 metų bendrojo plano patvirtinimo“ dalinio pakeitimo“. Svarstymui pateiktame sprendimo projekte teigiama, jog nuo 2015 m. rugsėjo 1 d. nelieka bendrojo ugdymo mokyklų tipo – vidurinė mokykla. Vidurinė mokykla, kuri nėra akredituota, turi būti pertvarkyta į pagrindinę mokyklą. Damoklo kardas šįkart pakibo virš Gelvonų vidurinės mokyklos. Ši mokykla nepateikta akreditacijai, nes neturi nustatyto mokinių skaičiaus 1-12 klasėse. Po ilgų diskusijų apie Gelvonų vidurinės mokyklos reorganizaciją nutarta klausimą atidėti.
Pranašauta šviesi gimnazijos vizija
Dar 2012 metų sausio mėnesį buvo svarstytas Širvintų rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2012-2015 metų bendrasis planas. Jame išsamiai aptarta rajono švietimo būklės analizė ir prognozės. Demografinė situacija jau prieš trejetą metų rodė, kad mokinių skaičius Širvintų rajono savivaldybėje ir toliau mažės. Planuota, kad nuo 2011 metais buvusių 2109 sumažės iki 1826 mokinių. 2015 metų rugsėjo 1 dieną rajono mokyklose bus 283 mokiniais mažiau nei prieš trejus metus. Mokinių mažėjimas susijęs su demografiniais pokyčiais ir gyventojų emigracija. Plane pastebėta, jog mokinių skaičiaus mažėjimas pareikalaus mažinti mokyklos direktorių pavaduotojų, pagalbos mokiniui specialistų ir bibliotekininkų pareigybių skaičių. Mažės ir mokytojų skaičius mokyklose.
Mokinių skaičiaus projektas rodė, jog pačios didžiausios rajono ir miesto mokyklos 2015-2016 mokslo metais bus Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija (413 mokinių), Širvintų „Atžalyno“ progimnazija (317 mokinių), Širvintų pradinė mokykla (311 mokinių), Musninkų Alfonso Petrulio gimnazija (214) ir Gelvonų vidurinė mokykla (120). Kitose rajono mokyklose mokinių skaičius nesieks nė šimto.
Prieš trejetą metų, svarstant Širvintų rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2012-2015 metų bendrąjį planą, pagyrimo žodžių sulaukė Gelvonų vidurinė mokykla. Mokykla, vykdanti vidurinio ugdymo programą, geba pritraukti daug mokinių ne tik iš aplinkinių kaimų, bet ir iš kaimyninio Ukmergės rajono. Tarybos nariai tuomet dar kartą įsitikino, jog tėvams vaikus leisti į vieną vidurinę mokyklą (nesiblaškant kas kelerius metus po kelias) yra patogiau ir saugiau.
Širvintų rajono bendrojo ugdymo mokyklų steigimo, reorganizavimo, likvidavimo, pertvarkymo ir struktūrinių pertvarkymų plane buvo numatyta, jog 2015 metų rugpjūčio 31 dieną Gelvonų vidurinė mokykla turėtų tapti Gelvonų gimnazija, vykdančia ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, akredituotas vidurinio ugdymo, suaugusiųjų pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas. Tuomet dar buvo patikėta šviesia gimnazijos vizija. Teigiamas sprendimas tapti gimnazija turėjo būti priimtas tik tuomet, jei 11-ose klasėse bus teisės aktuose nustatytas mokinių skaičius.
Realiai pertvarkos planą įvertinusi, Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Jagminienė neatmetė galimybės, jog skaičius gali ir pasikeisti, aišku, ne į gelvoniškiams palankią pusę.
Gelvonuose mokinių nepakanka?
Atsitiko taip, kad dėl mažo mokinių skaičiaus Gelvonų vidurinė mokykla akredituojama būti negali. Šių metų sausio mėnesio sprendimų projekte teigta, jog nuo 2015-2016 mokslo metų Gelvonų vidurinė mokykla tampa pagrindine mokykla. Gelvonų vidurinės mokyklos mokytojų, 2014-2015 mokslo metais dirbančių 11-12 klasėse, darbo krūvis išliks toks pat arba pasikeis nežymiai. Gelvonų vidurinės mokyklos 2014-2015 mokslo metų 10-11 klasių mokiniai nuo 2015 m. rugsėjo 1 d. mokysis tose pačiose patalpose ir su mokiniais dirbs tie patys mokytojai, kurie bus įdarbinti Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos Gelvonų skyriuje. Gelvonų pagrindinės mokyklos mokytojai Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos Gelvonų skyriuje dirbs tol, kol skyriuje bus teisės aktuose nustatytas mokinių skaičius.
Toks sprendimo projektas dėl Gelvonų mokyklos buvo netikėtas netgi Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto komiteto nariams – mokytojams praktikams, sausio 27 dieną susirinkusiems į jungtinį komitetų posėdį. Eilinį kartą į komiteto posėdį neatvykęs jo pirmininkas Kęstutis Pakalnis nepasivargino ne tik sukviesti, bet ir informuoti komiteto narius apie išsamaus tyrimo ir diskusijų reikalaujantį sprendimą.
„Sunerimti dėl rajono mokyklų tinklo pertvarkos tikslingumo verčia ne būtinybė tai daryti, o reformos sumanytojų noras padaryti taip, kad tik neliktų vidurinių mokyklų, – tarpusavyje kalbėjo į jungtinį komitetų posėdį susirinkę tarybos nariai mokytojai. – Reorganizacija tikrai įgautų prasmę, jei vaikai ir tėvai būtų nepatenkinti Gelvonų mokyklos darbu ir ugdymo kokybe. Tačiau taip nėra.“
Jungtiniame komitetų posėdyje kalbėjusi Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Jagminienė patikino, kad Gelvonų vidurinė mokykla tikrai būtų akredituota ir tapusi gimnazija, jeigu turėtų reikiamą mokinių skaičių. „Šiandieną tokio mokinių skaičiaus nėra, – apgailestavo vedėja. – Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos Gelvonų skyriuje vyresniųjų klasių mokiniai realiai mokysis apie 4 metus. Tokio tipo mokyklų Lietuvoje yra 11. Patirtis pasiteisino, todėl planuojama, kad nuo 2015 metų rugsėjo Lietuvoje tokių gimnazijų skyrių bus net 36.“
Kaimo vidurinės mokyklos gali būti jungiamos prie gimnazijų
Tarybos posėdyje, pristačius šį sprendimo projektą, kilo audringos diskusijos. Tarybos nariai, neabejingi švietimo problemoms, neslėpė nuostabos, jog nuo 2015-2016 mokslo metų Gelvonų vidurinė mokykla turėtų tapti pagrindine mokykla.
Opozicijos lyderė Živilė Pinskuvienė pasiūlė išklausyti į posėdį atvykusios Gelvonų vidurinės mokyklos direktorės Onos Valančienės nuomonę. Mokyklos vadovė, tvardydama jaudulį, sakė, jog mokykla, turėdama puikią mokymo bazę ir mokinių pilną bendrabutį, gali būti naudinga rajonui. Deja, kitos išeities nematanti, nes labai liūdnai nuteikia mokinių skaičiaus „apačia“. Ilgametei mokyklos direktorei liūdna, kad taip atsitiko. Ji džiaugiasi bent tuo, jog vyresniųjų klasių mokiniai lieka mokytis Gelvonuose, o mokyklos baigimo dokumentuose bus parašyta, kad baigė Musninkų Alfonso Petrulio gimnaziją.
„Kas pasikeis, jeigu priimsime šį sprendimą?“ – Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos klausė Živilė Pinskuvienė. „Niekas“, – trumpai atsakė Regina Jagminienė ir pacitavo dokumentą. Jame teigiama: „Kaimo gyvenamojoje vietovėje esančios vidurinės mokyklos gali būti jungiamos prie gimnazijų ir toliau veikti tose pačiose patalpose kaip gimnazijos struktūrinis padalinys (gimnazijos skyrius, filialas), galintis vykdyti gimnazijos vykdomas bendrojo ugdymo programas.“
Valdančiosios daugumos atstovai, prieš dešimtmetį taip uoliai skubėję vykdyti Širvintų miesto mokyklų reorganizaciją ir padarę nepataisomą klaidą, šįkart elgėsi apdairiau ir atsargiau, todėl siūlė svarstymą atidėti. Nutarta klausimą dėl Gelvonų vidurinės mokyklos išnagrinėti plačiau ir sprendimą priimti kitame posėdyje.
Taryba privalės paisyti teisės aktų
Tikėtis, kad kitame posėdyje bus priimtas kažkoks saliamoniškas spendimas, neverta. Aišku tai, kad Gelvonai nėra atskira respublika. Kas tinka didmiesčiams, tas ne visada pasiteisina mažuose miesteliuose. Deja, bus bandoma ir Gelvonus užtempti ant reformos kurpalio. Nepavykus – reorganizuoti. Visa švietimo valdininkų bėda ta, kad jie nedirba mokykloje su vaikais. O turėtų. Jiems turėtų būti privalomos nors kelios pamokos per savaitę. Dabar šie popieriukų kūrėjai ir strategijų gerbėjai skraido tik padebesiais ir neturi jokio supratimo apie mokyklos realybę.
Širvintų rajono taryba privalės paisyti valstybės pasirinkto švietimo sistemos modelio bei teisės aktų. Juk kažkokiam švietimo sistemos strategui po vojažų po užsienius šovė į galvą mintis, kad iki 2015 metų rugsėjo vidurinių mokyklų tipo neturėtų likti. Gelvonų vidurinės mokyklos struktūra neatitinka Švietimo įstatyme numatytų kriterijų ir pagal dabar galiojančius dokumentus ši ugdymo institucija privalės būti reorganizuota.
Rokas Limonis
P.S. Kai straipsnis jau buvo parengtas spaudai, Gelvonų vidurinėje mokykloje vyko visuotinis mokinių tėvų ir mokytojų susirinkimas. Jame vasario 6 dieną dalyvavo Širvintų rajono savivaldybės tarybos narė Živilė Pinskuvienė, Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Jagminienė. Viešnios išklausė susirinkusiųjų gelvoniškių nuomonę ir atsakė į klausimus. Susirinkime buvo kalbama apie tai, jog Gelvonų vidurinė mokykla akredituojama būti negali. Tėvai ir mokytojai, susipažinę su esama situacija, sutinka, jog nuo 2015-2016 mokslo metų Gelvonų vidurinė mokykla taptų pagrindine mokykla. Mokytojai, 2014-2015 mokslo metais dirbantys 11-12 klasėse, žino, kad darbo krūvis kitais metais išliks toks pat arba pasikeis nežymiai. Gelvonų vidurinės mokyklos 10-11 klasių mokinių tėvai informuoti, kad jų vaikai nuo 2015 m. rugsėjo 1 d. mokysis tose pačiose patalpose ir su jais dirbs tie patys mokytojai, kurie bus įdarbinti Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos Gelvonų skyriuje. Dauguma tėvų sutinka, jog Gelvonų pagrindinės mokyklos mokytojai Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos Gelvonų skyriuje dirbtų tol, kol skyriuje bus teisės aktuose nustatytas mokinių skaičius. Belieka laukti Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdžio ir tikėtis, kad reorganizacijai bus pritarta.
Virš Gelvonų vidurinės mokyklos pakibo damoklo kardas.
Virš Gelvonų vidurinės mokyklos pakibo damoklo kardas.

Virš Gelvonų vidurinės mokyklos pakibo Damoklo kardas.

Sausio 29 dieną vykusiame Širvintų rajono tarybos posėdyje daugiausiai diskusijų sukėlė 25-uoju numeriu įrašytas klausimas „Dėl Širvintų rajono savivaldybės tarybos 2012 m. sausio 24 d. sprendimo Nr. 1-13 „Dėl Širvintų rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2012-2015 metų bendrojo plano patvirtinimo“ dalinio pakeitimo“. Svarstymui pateiktame sprendimo projekte teigiama, jog nuo 2015 m. rugsėjo 1 d. nelieka bendrojo ugdymo mokyklų tipo – vidurinė mokykla. Vidurinė mokykla, kuri nėra akredituota, turi būti pertvarkyta į pagrindinę mokyklą. Damoklo kardas šįkart pakibo virš Gelvonų vidurinės mokyklos. Ši mokykla nepateikta akreditacijai, nes neturi nustatyto mokinių skaičiaus 1-12 klasėse. Po ilgų diskusijų apie Gelvonų vidurinės mokyklos reorganizaciją nutarta klausimą atidėti.

Pranašauta šviesi gimnazijos vizija

Dar 2012 metų sausio mėnesį buvo svarstytas Širvintų rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2012-2015 metų bendrasis planas. Jame išsamiai aptarta rajono švietimo būklės analizė ir prognozės. Demografinė situacija jau prieš trejetą metų rodė, kad mokinių skaičius Širvintų rajono savivaldybėje ir toliau mažės. Planuota, kad nuo 2011 metais buvusių 2109 sumažės iki 1826 mokinių. 2015 metų rugsėjo 1 dieną rajono mokyklose bus 283 mokiniais mažiau nei prieš trejus metus. Mokinių mažėjimas susijęs su demografiniais pokyčiais ir gyventojų emigracija. Plane pastebėta, jog mokinių skaičiaus mažėjimas pareikalaus mažinti mokyklos direktorių pavaduotojų, pagalbos mokiniui specialistų ir bibliotekininkų pareigybių skaičių. Mažės ir mokytojų skaičius mokyklose.

Mokinių skaičiaus projektas rodė, jog pačios didžiausios rajono ir miesto mokyklos 2015-2016 mokslo metais bus Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija (413 mokinių), Širvintų „Atžalyno“ progimnazija (317 mokinių), Širvintų pradinė mokykla (311 mokinių), Musninkų Alfonso Petrulio gimnazija (214) ir Gelvonų vidurinė mokykla (120). Kitose rajono mokyklose mokinių skaičius nesieks nė šimto.

Prieš trejetą metų, svarstant Širvintų rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2012-2015 metų bendrąjį planą, pagyrimo žodžių sulaukė Gelvonų vidurinė mokykla. Mokykla, vykdanti vidurinio ugdymo programą, geba pritraukti daug mokinių ne tik iš aplinkinių kaimų, bet ir iš kaimyninio Ukmergės rajono. Tarybos nariai tuomet dar kartą įsitikino, jog tėvams vaikus leisti į vieną vidurinę mokyklą (nesiblaškant kas kelerius metus po kelias) yra patogiau ir saugiau.

Širvintų rajono bendrojo ugdymo mokyklų steigimo, reorganizavimo, likvidavimo, pertvarkymo ir struktūrinių pertvarkymų plane buvo numatyta, jog 2015 metų rugpjūčio 31 dieną Gelvonų vidurinė mokykla turėtų tapti Gelvonų gimnazija, vykdančia ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, akredituotas vidurinio ugdymo, suaugusiųjų pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas. Tuomet dar buvo patikėta šviesia gimnazijos vizija. Teigiamas sprendimas tapti gimnazija turėjo būti priimtas tik tuomet, jei 11-ose klasėse bus teisės aktuose nustatytas mokinių skaičius.

Realiai pertvarkos planą įvertinusi, Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Jagminienė neatmetė galimybės, jog skaičius gali ir pasikeisti, aišku, ne į gelvoniškiams palankią pusę.

Gelvonuose mokinių nepakanka?

Atsitiko taip, kad dėl mažo mokinių skaičiaus Gelvonų vidurinė mokykla akredituojama būti negali. Šių metų sausio mėnesio sprendimų projekte teigta, jog nuo 2015-2016 mokslo metų Gelvonų vidurinė mokykla tampa pagrindine mokykla. Gelvonų vidurinės mokyklos mokytojų, 2014-2015 mokslo metais dirbančių 11-12 klasėse, darbo krūvis išliks toks pat arba pasikeis nežymiai. Gelvonų vidurinės mokyklos 2014-2015 mokslo metų 10-11 klasių mokiniai nuo 2015 m. rugsėjo 1 d. mokysis tose pačiose patalpose ir su mokiniais dirbs tie patys mokytojai, kurie bus įdarbinti Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos Gelvonų skyriuje. Gelvonų pagrindinės mokyklos mokytojai Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos Gelvonų skyriuje dirbs tol, kol skyriuje bus teisės aktuose nustatytas mokinių skaičius.

Toks sprendimo projektas dėl Gelvonų mokyklos buvo netikėtas netgi Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto komiteto nariams – mokytojams praktikams, sausio 27 dieną susirinkusiems į jungtinį komitetų posėdį. Eilinį kartą į komiteto posėdį neatvykęs jo pirmininkas Kęstutis Pakalnis nepasivargino ne tik sukviesti, bet ir informuoti komiteto narius apie išsamaus tyrimo ir diskusijų reikalaujantį sprendimą.

„Sunerimti dėl rajono mokyklų tinklo pertvarkos tikslingumo verčia ne būtinybė tai daryti, o reformos sumanytojų noras padaryti taip, kad tik neliktų vidurinių mokyklų, – tarpusavyje kalbėjo į jungtinį komitetų posėdį susirinkę tarybos nariai mokytojai. – Reorganizacija tikrai įgautų prasmę, jei vaikai ir tėvai būtų nepatenkinti Gelvonų mokyklos darbu ir ugdymo kokybe. Tačiau taip nėra.“

Jungtiniame komitetų posėdyje kalbėjusi Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Jagminienė patikino, kad Gelvonų vidurinė mokykla tikrai būtų akredituota ir tapusi gimnazija, jeigu turėtų reikiamą mokinių skaičių. „Šiandieną tokio mokinių skaičiaus nėra, – apgailestavo vedėja. – Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos Gelvonų skyriuje vyresniųjų klasių mokiniai realiai mokysis apie 4 metus. Tokio tipo mokyklų Lietuvoje yra 11. Patirtis pasiteisino, todėl planuojama, kad nuo 2015 metų rugsėjo Lietuvoje tokių gimnazijų skyrių bus net 36.“

Kaimo vidurinės mokyklos gali būti jungiamos prie gimnazijų

Tarybos posėdyje, pristačius šį sprendimo projektą, kilo audringos diskusijos. Tarybos nariai, neabejingi švietimo problemoms, neslėpė nuostabos, jog nuo 2015-2016 mokslo metų Gelvonų vidurinė mokykla turėtų tapti pagrindine mokykla.

Opozicijos lyderė Živilė Pinskuvienė pasiūlė išklausyti į posėdį atvykusios Gelvonų vidurinės mokyklos direktorės Onos Valančienės nuomonę. Mokyklos vadovė, tvardydama jaudulį, sakė, jog mokykla, turėdama puikią mokymo bazę ir mokinių pilną bendrabutį, gali būti naudinga rajonui. Deja, kitos išeities nematanti, nes labai liūdnai nuteikia mokinių skaičiaus „apačia“. Ilgametei mokyklos direktorei liūdna, kad taip atsitiko. Ji džiaugiasi bent tuo, jog vyresniųjų klasių mokiniai lieka mokytis Gelvonuose, o mokyklos baigimo dokumentuose bus parašyta, kad baigė Musninkų Alfonso Petrulio gimnaziją.

„Kas pasikeis, jeigu priimsime šį sprendimą?“ – Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos klausė Živilė Pinskuvienė. „Niekas“, – trumpai atsakė Regina Jagminienė ir pacitavo dokumentą. Jame teigiama: „Kaimo gyvenamojoje vietovėje esančios vidurinės mokyklos gali būti jungiamos prie gimnazijų ir toliau veikti tose pačiose patalpose kaip gimnazijos struktūrinis padalinys (gimnazijos skyrius, filialas), galintis vykdyti gimnazijos vykdomas bendrojo ugdymo programas.“

Valdančiosios daugumos atstovai, prieš dešimtmetį taip uoliai skubėję vykdyti Širvintų miesto mokyklų reorganizaciją ir padarę nepataisomą klaidą, šįkart elgėsi apdairiau ir atsargiau, todėl siūlė svarstymą atidėti. Nutarta klausimą dėl Gelvonų vidurinės mokyklos išnagrinėti plačiau ir sprendimą priimti kitame posėdyje.

Taryba privalės paisyti teisės aktų

Tikėtis, kad kitame posėdyje bus priimtas kažkoks saliamoniškas spendimas, neverta. Aišku tai, kad Gelvonai nėra atskira respublika. Kas tinka didmiesčiams, tas ne visada pasiteisina mažuose miesteliuose. Deja, bus bandoma ir Gelvonus užtempti ant reformos kurpalio. Nepavykus – reorganizuoti. Visa švietimo valdininkų bėda ta, kad jie nedirba mokykloje su vaikais. O turėtų. Jiems turėtų būti privalomos nors kelios pamokos per savaitę. Dabar šie popieriukų kūrėjai ir strategijų gerbėjai skraido tik padebesiais ir neturi jokio supratimo apie mokyklos realybę.

Širvintų rajono taryba privalės paisyti valstybės pasirinkto švietimo sistemos modelio bei teisės aktų. Juk kažkokiam švietimo sistemos strategui po vojažų po užsienius šovė į galvą mintis, kad iki 2015 metų rugsėjo vidurinių mokyklų tipo neturėtų likti. Gelvonų vidurinės mokyklos struktūra neatitinka Švietimo įstatyme numatytų kriterijų ir pagal dabar galiojančius dokumentus ši ugdymo institucija privalės būti reorganizuota.

Rokas Limonis

P.S. Kai straipsnis jau buvo parengtas spaudai, Gelvonų vidurinėje mokykloje vyko visuotinis mokinių tėvų ir mokytojų susirinkimas. Jame vasario 6 dieną dalyvavo Širvintų rajono savivaldybės tarybos narė Živilė Pinskuvienė, Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Jagminienė. Viešnios išklausė susirinkusiųjų gelvoniškių nuomonę ir atsakė į klausimus. Susirinkime buvo kalbama apie tai, jog Gelvonų vidurinė mokykla akredituojama būti negali. Tėvai ir mokytojai, susipažinę su esama situacija, sutinka, jog nuo 2015-2016 mokslo metų Gelvonų vidurinė mokykla taptų pagrindine mokykla. Mokytojai, 2014-2015 mokslo metais dirbantys 11-12 klasėse, žino, kad darbo krūvis kitais metais išliks toks pat arba pasikeis nežymiai. Gelvonų vidurinės mokyklos 10-11 klasių mokinių tėvai informuoti, kad jų vaikai nuo 2015 m. rugsėjo 1 d. mokysis tose pačiose patalpose ir su jais dirbs tie patys mokytojai, kurie bus įdarbinti Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos Gelvonų skyriuje. Dauguma tėvų sutinka, jog Gelvonų pagrindinės mokyklos mokytojai Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos Gelvonų skyriuje dirbtų tol, kol skyriuje bus teisės aktuose nustatytas mokinių skaičius. Belieka laukti Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdžio ir tikėtis, kad reorganizacijai bus pritarta.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top