Širvintiškis Turkijoje susirado būrį naujų draugų

Eimantas Paulauskas

Eimantas Paulauskas

Širvintiškis Eimantas Paulauskas buvo išvykęs į mokymus „Naujosios medijos ir NVO“, kurie vyko Turkijoje. Šiuo projektu siekiama populiarinti naujas žiniasklaidos galimybes jaunimui, jaunimo darbuotojams ir nevyriausybinėms organizacijoms.

Į tolimąją Tukiją atvyko 10 nevyriausybinių organizacijų atstovų iš 10 šalių ir 40 jaunimo darbuotojų. Mokymai vyko Izmiro mieste. Dalyvavusios šalys: Bulgarija, Kroatija, Anglija, Lietuva, Makedonija, Lenkija, Rumunija, Slovakija ir Turkija.

Dalyviai mokymų metu įgavo teorinių ir praktinių žinių, kaip savo organizacijai parengti internetinį tinklapį naudojantis „WrodPress“, mokėsi kurti „Hate speech“ bukletą, kuriame pateikė gerųjų patirčių informaciją kovai su neapykanta įvairiose gyvenimo srityse.

Mokymų metu dalyviai susipažino su kitomis NVO organizacijomis Izmiro mieste, koordinatoriai organizavo susitikimą Bornova savivaldybėje.

Projektą finansavo „Erasmus+“ programa, koordinavo PI youth association. ( http://www.pigenclikdernegi.org/en/on-going-projects/new-media-and-ngos-2/)

Eimanto Paulausko įspūdžiai:

„Praleidęs savaitę Turkijos mieste Izmire, susipažinau su daugybe įdomių žmonių, praleidau geriausias savo dienas, pažinau kitą kultūrą ir labai stipriai užaugau. Dalyvavęs „Naujosios medijos ir nevyriausybinių organizacijų“ mokymuose, išmokau naudotis WordPress sistema, tad dabar galiu kurti internetinius puslapius. Atrodytų, juk to per kelias dienas gali išmokti Youtube, bet kodėl nepasinaudoti galimybe ir neišmokti to kitoje šalyje? Girdėjau, jog daugybė žmonių tiesiog bijo išvykti, bijo pasinaudoti teikiamomis galimybėmis, juk panašių projektų vyksta be galo daug, tad reikia tik rasti progą ir vykti. Nusprendęs „paaukoti” savo laiką ir sutelkęs drąsą, mainais gavau neįkainojamą patirtį: pamačiau tikrąją Turkiją, laisvu nuo mokymų metu turėjau galimybę keliauti – aplankiau skurdžius, pavojingus Izmir’o rajonus ir visai netoli nuo jų esantį gražų miesto centrą, nuvykau į istorinį Ephesus miestą, kuriame yra dar išlikusių senovės graikų statytų pastatų. Kalbant apie žmones, kuriuos sutikau: iranietė žurnalistė dabar yra viena geriausių mano draugių, daugybė naujų Turkijoje likusių žmonių, kuriuos drąsiai galiu vadinti draugais, lietuvė, tapusi beveik šeimos nare, vaikinukas, kuris rado mano pamestą kuprinę su pasu mieste ir susiradęs mane Facebook’e ją gražino, o išsikalbėjus, pasirodo, dar ir bendrų pažįstamų Lietuvoje turime. Viskas gyvenime yra susiję, svarbiausia tik nebijoti ieškoti tų kontaktų, arba nebijoti kurti naujus.“

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top