Ekologinė veikla Širvintų rajono gimnazijose

2019 m. spalį įkūrus Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) padalinį Širvintose, kartu buvo prisijungta ir prie LMS metinės programos „Ž. E. M. E.“. „Ž. E. M. E.“ – tai programa, kurios ambasadoriai visuose Lietuvos miestuose skleidžia žinias apie ekologiją ir jomis dalinasi su mokiniais, vykdo įvairias, su aplinkosauga susijusias užduotis.

-Su kuo siejasi ekologinės veiklos gimnazijose atsiradimas?

-Viskas prasidėjo nuo LMS metinės programos „Ž. E. M. E.“. Spalio mėnesį buvo renkami „Ž. E. M. E.“ ambasadoriai, kurie kiekvieną mėnesį gauna naujienlaiškius, atitinkama tema pristatomi mėnesio iššūkiai. Aš nusprendžiau prisijungti prie šios programos ir keisti savo bei savo mokyklos mąstymą, susijusį su ekologija. Kiekvieną mėnesį kartu su LSG mokinių taryba stengiuosi įvykdyti tam tikrus iššūkius ir keisti mokinių požiūrį į aplinkosaugą, – sako Rugilė Petuškaitė, LMS metinės programos „Ž. E. M. E.“ ambasadorė Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje.

-Ši veikla siejasi su pačios mokyklos noru dalyvauti ir tuo užsiimti. Taip pat tai susiję ir su mokinių aktyvumu. Ekologine veikla užsiima mokiniai, kuriems padeda suaugusieji ir jų duodami patarimai, – mano Rita Jatkauskaitė, LMS metinės programos „Ž. E. M. E.“ ambasadorė Širvintų r. Gelvonų gimanzijoje.

Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimazijoje surengtas protmūšis „Miškų svarba pasauliui ir kiekvienam iš mūsų“.

-Kokie konkretūs darbai yra vykdomi, kad būtų keičiama dabartinė ekologinė situacija?

Kamilė: „Mokyklose yra statomos rūšiavimo ir depozito dėžės, mokyklos valgykla atsisako plastikinių maišelių naudojimo, yra rengiamos paskaitos apie rūšiavimą, vyksta protmūšiai, diskusijos. Siekiant sumažinti maisto atliekų išmetimą, mokykloje bus parengtas švediškas stalas. Taip pat yra vykdomos akcijos, kurių metu surenkami nenaudojami daiktai ir atiduodami prieglaudoms.“

Austėja Lebedinskaitė
Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos III B klasės mokinė

Daugiau apie tai skaitykite balandžio 10 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Ekologinė veikla Širvintų rajono gimnazijose"

  1. PastorLUL parašė:

    If Forsen sees this Vi von ZULUL

Comments are closed.

scroll to top
+