Dailius Kavalevskis vargonų muzika skaidrina žmonių dvasią ir taurina jausmus

Širvintų Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios vargonininkui Dailiui Kavalevskiui – tik 18 metų. Šis jaunas vaikinas, pasižymintis muzikalumu, geba iš aukštybių sklindančiomis giesmėmis ir vargonų muzika išblaškyti parapijiečių rūpesčius, pakylėti nuo kasdienybės ir vesti tikinčiuosius šviesos keliu. Apie jauno vargonininko Dailiaus Kavalevskio talentą bei muzikinius gebėjimus yra girdėjęs dažnas širvintiškis.

Groti vargonais paskatino Irena Vasiliauskienė

Dailius Kavalevskis su profesore Virginija Survilaite.
Dailius Kavalevskis su profesore Virginija Survilaite.

Muzikalus jaunuolis Dailius Kavalevskis dabar studijuoja Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijoje vargonų specialybę pas profesorę Virginiją Survilaitę, taip pat mokosi dirigavimo (mokytoja Valerija Skapienė) ir dainavimo (mokytoja Jolanta Ambraziejienė). Prieš keletą metų Dailius yra baigęs Širvintų meno mokykloje akordeono specialybę pas mokytoją Tatjaną Maciulevič. Be akordeono ir vargonų, vaikinas dar groja fortepijonu bei gitara.

-Muzika man patinka todėl, kad jos klausydamasis galiu pasinerti į visai kitą pasaulį, – apie savo pomėgius pasakojo Dailius, – kai ją atlieku, kiekvieną kartą galiu per muziką klausytojams papasakoti vis kitokią istoriją ir taip juos paliesti.

Pasiklausus, kaip ir kada susidomėjęs vargonais, kas tas žmogus, paskatinęs imtis tokios veiklos, Dailius atsakė:

Vargonais susidomėjau dar ketvirtoje klasėje. Kadangi patarnavau Širvintų bažnyčioje, užlipdavau pagiedoti prie vargonų. Kai pirmą kartą užlipau ir atsistojau prie vargonų, likau labai sužavėtas, nes man tai buvo nauja. Tuo metu vargonavo Irena Vasiliauskienė. Ji per pirmą susitikimą mane pasisodino prie savęs ant vargonų suoliuko sau iš dešinės. Papasakojau, kad mokausi Muzikos mokykloje groti akordeonu. Kartais per Šv. Mišias leisdavo pagroti kokią giesmę, taip pat mėgdavau, pasibaigus Šv. Mišioms, improvizuoti. Neturėjau vargonų mokytojo, tačiau patarimus ir pastabas dosniai dalijo vargonininkė Irena Vasiliauskienė.

Dailius Kavalevskis dėkingas klebonui Leonui Klimui

Dailius patikino, jog jį nuo pat vargonavimo pradžios Širvintų bažnyčioje nuoširdžiai palaiko klebonas Leonas Klimas. Kai tik atsiranda proga, klebonas talentingam vaikinui leidžia groti vargonais.

Pasidomėjus, ar kiekvienas jaunuolis, turintis muzikinį išsilavinimą, gali išmokti vargonuoti, Dailius atsakė:

-Daug kas galvoja, kad vargonai yra kaip pianinas, tačiau jų panašumas tik toks, kad yra juodi ir balti klavišai. Mano manymu, vargonais groti gali išmokti kiekvienas, bet, norint groti vargonais gerai, su rankomis ir kojomis bei išmanyti registrus, reikia pašaukimo. Linkėčiau, kad tie, kurie mokosi muzikos, nors kartą pamatytų, kaip iš tiesų atrodo vargonų mechanizmas, prisėstų prie jų ir pagrotų tik rankomis. Galbūt tokios ekskursijos metu kažkas pajustų ir pašaukimą.

Vertėtų pažymėti, jog Dailius Kavalevskis yra subūręs vaikų chorą. Su jais yra dalyvavęs ne vienoje šventėje.

Romas Zibalas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Daugiau apie tai skaitykite balandžio 10 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (2 įvert.)
scroll to top
+