+

Savivaldybės bendradarbiauja jau 15 metų

cŠirvintiškiai Rasa Tamošiūnienė, Irena Vasiliauskienė, Mečislovas Pliukšta ir Remigijus Bonikatas prie Lietuvos vėliavos.

Širvintiškiai Rasa Tamošiūnienė, Irena Vasiliauskienė, Mečislovas Pliukšta ir Remigijus Bonikatas prie Lietuvos vėliavos.

„Širvintų kraštas“ rašė jog į Rakoniewice savivaldybę (Lenkija) su draugišku vizitu buvo išvykusi Širvintų rajono savivaldybės delegacija – mero pavaduotoja Irena Vasiliauskienė, tarybos nariai Rasa Tamošiūnienė ir Remigijus Bonikatas. 

Rugpjūčio 25 dieną vyko oficialūs renginiai, kuriuose kartu su vokiečių delegacija dalyvavo ir širvintiškiai. 15 valandą svečiai buvo pakviesti į Rostarzewo rotušę, kuri šiais metais mini 250 metų jubiliejų. Rotušė buvo pastatyta 1768 metais. Atstatyta 1954 metais. Visiškai atkurta 2015 metais. Rotušė yra Rostarzewo centre, aikštės viduryje (šiuo metu yra Powstańców Wielkopolskich aikštė).

Pasak Rakoniewice burmistro (mero) Gerard Tomiak, ši data yra puiki proga paminėti žymų dviratininką, daugkartinį Lenkijos čempioną (1970-80 m.) Florian Andrzejewski, kurio gimtinė yra Rostarzewice miestas. Tuo tikslu vyko parodos, skirtos Florian Andrzejewski, atidarymas ir 15 kilometrų dviračių lenktynės, kuriose dalyvavo gerokai per šimtą įvairaus amžiaus dviračių sporto mėgėjų. Svečiai stebėjo dviratininkų startą, o paskui apžiūrėjo rotušėje įkurtą muziejų, kuriame yra daug istorinių eksponatų, taip pat ir didelis skyrius, skirtas Zenon Zając, 1973 metais baigusiam Rostarzewo mokyklą. Jis buvo vienas iš devynių kalnakasių, 1981 m. gruodžio 16 dieną nušautų per streiką. Jam tada buvo vos 22 metai.

Į sceną buvo pakviesti vokiečių ir lietuvių delegacijų atstovai. Kalba Rakoniewice burmistras (meras) Gerard Tomiak.

Į sceną buvo pakviesti vokiečių ir lietuvių delegacijų atstovai. Kalba Rakoniewice burmistras (meras) Gerard Tomiak.

Prieš oficialią dalį vyko orkestro ir šokėjų iš Rosturzewo pasirodymas.

Prieš oficialią dalį vyko orkestro ir šokėjų iš Rosturzewo pasirodymas.

Vokiečių ir lietuvių delegacijos prie Rakoniewice savivaldybės pastato.

Vokiečių ir lietuvių delegacijos prie Rakoniewice savivaldybės pastato.

Iš Rosturzewo didžiulis autobusas su svečiais iš Vokietijos ir Lietuvos vyko į Rakoniewice savivaldybės rūmus. Mero pavaduotojas (vicemeras) Arkadiusz Pawlowski bei reklamos, kultūros ir sporto inspektorė Gizela Ziolkowska aprodė naują Rakoniewice miesto ir savivaldybės pastatą, įsikūrusį per hektarą užimančiame dvaro parke. 19 amžiuje grafas Marceli Czarnecki itališkos vilos stiliumi pasistatė neorenesanso krypties dvarą. 2016 metų kovo mėnesį Rakoniewice savivaldybei pagal Vakarų Lenkijos vaivadijos regioninę veiklos programą buvo skirtas finansavimas Rakoniewice dvarui atnaujinti. Praeitų metų pabaigoje į rekonstruotą dvarą persikėlė savivaldybė. Darbams buvo skirti 7 milijonai zlotų, iš kurių 5 milijonus sudarė Europos Sąjungos lėšos.

Svečiai dalyvavo oficialiame renginyje, kuriame transporto apvažiavimui (žiedui) buvo skirtas Rudolfo Reinderso vardas. Lenkijoje yra įprasta miestuose apvažiavimams (lenkiškai „rondo“) suteikti nusipelniusių miestui žmonių vardus. Pasak lietuvius per visą viešnagę Lenkijoje lydėjusio mero pavaduotojo Arkadiusz Pawlowski, Rudolf Reinders sunkiais Lenkijai finansiniais metais yra „išgelbėjęs“ Rakoniewice mokyklą… Už vardo suteikimą padėkojo Rudolf Reinders duktė ir anūkė, atvykę iš Olandijos.

Vakare vyko šventė, skirta bendradarbiavimui su Vokietija ir Lietuva. Po nuostabaus orkestro bei šokėjų iš Rosturzewo pasirodymo į sceną buvo pakviesti vokiečių ir lietuvių delegacijų atstovai. Po Rakoniewice mero Gerard Tomiak sveikinimo kalbos, kalbėjo Flotwedel savivaldybės (Vokietija) meras Helfried H. Pohndorf ir Širvintų savivaldybės vicemerė Irena Vasiliauskienė. Beje, vicemerė vokiečius pasveikino vokiečių, o lenkus – lenkų kalba. Žinoma, oficialus sveikinimas skambėjo lietuvių kalba, kurią išvertė tarybos narė. Po oficialios dalies vyko grupės „Video“ koncertas ir atsisveikinimo vakaras.

Adomas Žvirblis

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • zyta parašė:

  Puiki komanda.

 • Jo parašė:

  Ta Rasa nei ryba nei miasa. Nebalsuokite už tokius.

 • to Jonas parašė:

  Dėl jo Jums gėda? Ar dėl to, kad Jūs nesate tokia korektiška, diplomatiška, taktiška, nuoširdi kaip Rasa Tamošiūnienė?

 • to Jonas parašė:

  Paverk del to, gal lengviau bus pakelt geda.
  O Rasa T. yra pati sauniausia tarybos nare, su nuomone ir su stuburu. Jos visokie „jonas“ nepastumdys ir neprilieps daryti taip kaip „jonas“ reikia arba kaip „jonas“ liepia.
  Pagarba gerb. Rasai.

 • Jonas parašė:

  Man gėda už Rasa, tikrai už ją nebebalsuosiu

 • vacyte parašė:

  Saunuoliai. Labai grazus bendradarbiavimas, o ir komanda puiki.

 • kaip tai parašė:

  Širvintų savivaldybė įsteigta tik 2015 metų pavasarį. Prieš tai juk nieko nebuvo

Kiti straipsniai:

Kaip suderinti mokslą ir politiką?

„SkyWay“ komandoje esantis širvintiškis jau mato realius projektus

Ypač retas prisilietimas prie Didžiojo loterijos prizo

„Mūsų Širvintos – mūsų širdyse…“

Širvintiškiai – tarp pusės milijono gėlių!

Dėlionė

Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai mokslo metus užbaigė išvykoje

10. Diena po dienos

Tikri turkai

Pėsčiųjų žygis 1919-1920 metų Musninkų valsčiaus savanorių kovų keliu

8. Prisiminimai

Lidso lietuvių bendruomenėje pirmu smuiku griežia širvintiškiai

7. Meditacija

Sekmadienis

Dainininkė AISTE pristato naują vaizdo klipą ir dainą „My Only Friend“

Trys draugės

Kartais būna liūdna, nes Lietuvoje menas mažiau vertinamas

Karjeros festivalyje – jaunuoliai iš viso rajono

Turkiškas sapnas

Kultūrinis šokas. Arba kodėl geriau (ne)likti namuose

Svajonės pildosi!

Keliauti, pažinti, atrasti… Niekada nevėlu!

Savivaldybės bendradarbiauja jau 15 metų

„Dangaus traukiniai“ – realybė ar mitas?

Barskūniškių kelionė prie jūros

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+