+

Širvintiškiai – tarp pusės milijono gėlių!

Šią vasarą Pakruojo dvaras didingai pražydo įstabiu, amžiaus vestuvėms papuoštu festivaliu, įkvėptu Viljamo Šekspyro pjesės „Vasarvidžio nakties sapnas“! Čia tarp tūkstančių margaspalvių vasariškų žiedų, jų ornamentų ir kilimų, iškila žadą atimančios 2-6 metrų dydžio mistinės gėlių skulptūros bei atgimė pasakų personažai.

„Visas XIX amžiaus gyvenimu verdantis dvaras pavirs viena didele gėlėta Šekspyro pjesės vestuvių scena, o jos aktoriais bei dalyviais taps ne tik visi besiruošiantys spektakliui dvariškiai, bet ir svečiai…

O nuostabu dar ir tai, kad be šios nepaprastos šventės, bus galima pasiklausyti poezijos ir dvaro kamerinio ansamblio, paragauti pasakiškų patiekalų su gėlių žiedais, pažinti meilės eliksyro aromatą, pasipuošti senoviniais drabužiais, su baronaite pasivaikščioti po rūmus, aplankyti parfumerio dirbtuves, bitininkę, velėją, siuvimo ateljė, technikos muziejų, pasisupti magiškose karuselėse…

Na, o viską galiausiai vainikuos labai linksmos ir intriguojančios vestuvės!“ – neseniai į gražų renginį pakvietė Pakruojo dvaro šeimininkai.

Smagu tai pamatyti buvo ir mūsų bendruomenei „Upė“! Juk vasarą yra pats gėlių žydėjimo metas, o mes turime bendruomenėje tokių gėlių puoselėtojų ir mylėtojų!

Susiruošę į kelionę širvintiškiai sužinojo, kad panašiais gėlių festivaliais garsėja kai kurios Azijos bei Pietų Amerikos valstybės, o vienas kitas iki tol vyko ir Europoje. Pavyzdžiui, vienas žymiausių ir įspūdingiausių gėlių festivalių-paradų kasmet vyksta tulpių šalyje Nyderlanduose, o tokio masto ir formato gėlių festivalio, kokį šią vasarą rengia Pakruojo dvaras, ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje surengta dar nebuvo.

V. Šekspyro pjesė paminėta neatsitiktinai – joje pavaizduota vestuvių nuojauta su Šiaulių ir Panevėžio dramos teatro aktoriais puikiai įsikomponuoja į dvaro kasdienybę. Ši romantinė komedija dvare skleidžiasi 2-8 metrų dydžio gėlių skulptūromis, stebina instaliacijomis ir provokacijomis, o iš bene pusės milijonų vasarinių gėlių žinomiausių lietuvių floristų rankose gimė tikras gėlių menas.

„Skulptūras ir kompozicijas kūrė gerai žinomi skulptoriai M.Gauba, Donatas Mockus, floristai Jolita ir Mindaugas Šimelionjiai, viso 25 menininkai,“ – sužinojome iš renginio pristatymo.

Patiko, kad dvaras kvietė patirti ir istorinį gyvenimą: paragauti patiekalų, „kurių gamyboje ir puošyboje naudojamos gėlės, pažinti meilės eliksyro aromatą, aplankyti parfumerio dirbtuves, bitininkę, velėją, siuvimo ateljė ir kitus amatininkus, technikos muziejų, pasisupti magiškose karuselėse ir t. t.“

Geras oras ir laikas praleistas su puikia kompanija neprailgo! O Nespėjus grįžti į namus, jau planavome kitą išvyką!

Rima Jasevičienė
Širvintų kaimo bendruomenės „Upė“ pirmininkė,
Savivaldybės tarybos narė

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
 • Juozas parašė:

  faina jusu bendruomene, smagu, kai kolektyvas draugiskai leidzia laika, keliauja, sventes rengia, taip ir ugdomas bendruomeniskumo jausmas

 • adata be siūlo parašė:

  Gražus tarybos narės straipsnis apie tikrai matomą veiklą, malonu skaityti, tai ne kokia nors purvasklaida.

 • pries tai rasiusiai parašė:

  nereikia pavydeti veiklumo ir graziu iniciatyvu sitai bendruomenei , yra ko mokytis kitoms bendruomenems, i kurias surinkti tik parinkti nariai . Valgykite daugiau svieziu darzoviu ir pavydas atlėgs

 • aldonai parašė:

  Nematau čia to veiklumo, surinko „ponios“ patarnautojus

 • aldona parašė:

  Matosi, kad Širvintų kaimo bendruomenė yra labai veikli.

Tavo komentaras
Jūsų vardas:

Jūsų komentaras:
neburnok.lt

Svetainės administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite administracija apie netinkamus komentarus info@sirvinta.net. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Kiti straipsniai:

Ypač retas prisilietimas prie Didžiojo loterijos prizo

„Mūsų Širvintos – mūsų širdyse…“

Širvintiškiai – tarp pusės milijono gėlių!

Dėlionė

Trečiojo amžiaus universiteto klausytojai mokslo metus užbaigė išvykoje

10. Diena po dienos

Tikri turkai

Pėsčiųjų žygis 1919-1920 metų Musninkų valsčiaus savanorių kovų keliu

8. Prisiminimai

Lidso lietuvių bendruomenėje pirmu smuiku griežia širvintiškiai

7. Meditacija

Sekmadienis

Dainininkė AISTE pristato naują vaizdo klipą ir dainą „My Only Friend“

Trys draugės

Kartais būna liūdna, nes Lietuvoje menas mažiau vertinamas

Karjeros festivalyje – jaunuoliai iš viso rajono

Turkiškas sapnas

Kultūrinis šokas. Arba kodėl geriau (ne)likti namuose

Svajonės pildosi!

Keliauti, pažinti, atrasti… Niekada nevėlu!

Savivaldybės bendradarbiauja jau 15 metų

„Dangaus traukiniai“ – realybė ar mitas?

Barskūniškių kelionė prie jūros

Netoli Černobylio gyvenantys du lapinai netgi turi vardus ir asmenines „Facebook“ paskyras

Panemunės ir pamario link

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+