+

Apie Baltąjį kalną – juodžiausi prisiminimai

Baltasis kalnas yra vienas lankomiausių objektų Kernavėje. Čia poilsiaujantiems svečiams pasimaišė neblaivus automobilio vairuotojas.

V. B. šiųmetes Jonines Kernavėje prisimins ilgai. Tai, kad šie prisiminimai jam kels negatyvias asociacijas, V. B. gali kaltinti tik save. Pamiršęs, kad alkoholis ir vairavimas yra nesuderinami dalykai, jis pats save nubaudė. Gerai, kad neatsakingo poelgio kaina – tik teismo paskelbta bausmė, o juk viskas galėjo baigtis kur kas blogiau. Policija nustatė, kad V. B. vairavo sunkiai apgirtęs. Tokią būklę patvirtina ir teisiamojo prisipažinimas, kad kai kurių detalių jis tiesiog nepamena.

Kasmet per tradicinę Rasų šventę, kuri organizuojama Joninių išvakarėse, į Kernavę suplūsta minios žmonių. Kai kurie jų neskuba į namus, su organizatoriais laukia aušros, dalyvauja rengiamuose ritualuose – žoliauja, prausiasi ryto aušra. Kiti tiesiog mėgaujasi galimybe pabūti gamtoje, pramogauja, iškylauja. Juo labiau kad prieš kurį laiką muziejininkai, įgyvendinami vieną projektų, prie Kernavės ant vadinamojo Baltojo kalno įrengė apžvalgos aikštelę, nuo kurios atsiveria nuostabus vaizdas į atodangą – apačioje tekančią Nerį. Nuo seno mėgiama poilsio vieta nušvito naujomis spalvomis ir galimybėmis.

Taigi birželio 24-ąją pavėsinėje ant Baltojo kalno susibūrusi grupelė Kernavės svečių apie 3.50 val. pastebėjo, kad prie jų atvažiavo automobilis „Ford Focus“, iš kurio išlipo akivaizdžiai neblaivus vaikinas. Užmezgę pokalbį, poilsiautojai įsitikino, kad taip ir yra – iš V. B. burnos sklido stiprus alkoholio tvaikas, vaikino kalba buvo nerišli, judesiai nekoordinuoti. Vienas buvusiųjų pastebėjo, kad jis neblaivus vairuoja automobilį. Tuomet V. B. greitai sėdo į savo automobilį ir bandė išvažiuoti. Pajudėjęs iš vietos atbulas, jis automobilio galine dalimi trenkėsi į medį. Kai V. B. toliau bandė išvažiuoti, vienas poilsiautojų pribėgęs iš automobilio spynelės ištraukė raktelius, o vairuotoją, kuris bandė pasišalinti, sulaikė. Kažkas iš ten buvusių draugų apie 4 val. iškvietė policiją.

Atvykę pareigūnai iš tiesų surado į medį atsitrenkusį automobilį. Jo vairuotojas V. B. neigė, kad vairavo, bet tuo metu ten esančioje pavėsinėje buvę papasakojo, ką matė.

Alkotesteris parodė, kad vairuotojas įpūtęs gerokai daugiau, nei leidžiama. Ir net daugiau, nei kyla baudžiamoji atsakomybę už vairavimą esant apsvaigus nuo alkoholio. Pirmuoju bandymu 4.30 val. automobilio vairuotojui buvo nustatyta 2,45 prom. girtumas, antruoju bandymu 4.49 val. – 2,58 prom. Taigi baudžiamąją ribą V. B. pranoko maždaug visa promile.

Šiuo nusikaltimu kaltinamas V. B. ikiteisminio tyrimo metu kaltu prisipažino ir paaiškino, kad nuosavu automobiliu „Ford Focus“ birželio 23-iosios vakare atvažiavo į Kernavę švęsti Joninių. Kernavėje gėrė alkoholinius gėrimus. Prisimindamas, kad iš viso išgėrė 6 skardines (pintas) alaus, jis užsiminė, jog „lyg tai“ išgėrė ir porą stikliukų degtinės. Paryčiais jis nutarė važiuoti į namus, bet jautėsi girtas. Kažkam iš pažįstamų skambino, kad tas parvežtų į namus, bet niekas negalėjo. Kadangi jis gyvena netoli Kernavės esančiame kaime, pagalvojo, kad „lėtai parvažiuos į namus“. Jam būtų reikėję važiuoti tik miško keliu, nebūtų reikėję važiuoti per Kernavės miestelį. Todėl jis sėdo į savo automobilį „Ford Focus“ ir važiavo. Pakeliui užsuko ant Balto kalno, nes sumanė nueiti į tualetą. Tačiau ten buvę žmonės, pamatę jį girtą, iškvietė policiją.

V. B. neprisiminė, kad automobiliu atsitrenkė į medį.

Prieš teismą stojęs V. B. padarė tyčinę veiką. Praeityje jis kartą teistas, tačiau teistumas yra išnykę, administracine tvarka per trejus metus baustas 13 kartų, niekur nedirba, Užimtumo tarnyboje nesiregistruoja.

Kadangi baudžiamoji byla išnagrinėta baudžiamuoju įsakymu, o V. B. kaltu prisipažino, bausmė jam sumažinta trečdaliu.

Skirdamas bausmę, teismas pažymėjo, V. B. tikrai suprato, jog yra neblaivus, bet sąmoningai sėdo už vairo. Be to, kaltinamasis būdamas neblaivus vairavo ne dėl kilusios būtinybės, o norėdamas grįžti namo. Iš byloje surinktų dokumentų matyti, kad automobilis priklauso kaltinamajam. Įvertinus šias aplinkybes, teismas nusprendė, kad kaltinamojo automobilis privalo būti konfiskuotas.

Suprasdamas, kad jam bus taikomas ir specialiosios teisės atėmimas, V. B. prašė sumažinti teisių atėmimo laikotarpį, nes jis yra įtrauktas į Norvegijos įmonės darbo sąrašą ir turėjo į šią šalį išvykti liepos 22-ąją. Įdarbinant jam buvo užsiminta, kad turimos B kategorijos teises bus reikalingos.

Tačiau teismas nenustatė galimybės skirti trumpesnį nei 2 metų specialiosios teisės atėmimo terminą, kadangi kaltinamajam nustatytas girtumo laipsnis yra artimas sunkiam girtumo laipsniui. Be to, 2014 metais V. B. buvo baustas už transporto priemonių vairavimą, esant vairuotojams neblaiviems, kai nustatomas vidutinis (nuo 1,51 iki 2,5 promilės) arba sunkus (nuo 2,51 promilės ir daugiau) neblaivumo laipsnis, neblaivumo patikrinimo vengimą, arba alkoholio vartojimą po eismo įvykio iki jo aplinkybių nustatymo. Tai rodo, kad V. V. teigiamų išvadų nedaro ir yra linkęs ir toliau laužyti visuomenėje priimtas elgesio taisykles. Tuo labiau, kad kaltinamasis nepateikė jokių įrodymų, kad jis yra įdarbintas Norvegijoje.

V. B. skirta galutinė bausmė – 36 MGL (1800 Eur) dydžio bauda, kuri turi būti sumokėta per du mėnesius. Nesumokėjus ir nesant galimybių ją išieškoti, teismas gali pakeisti baudą areštu.

Teismas taip pat konfiskavo V. B. priklausantį automobilį „Ford Focus“ ir uždraudė 2 metus naudotis specialia teise (teise vairuoti kelių transporto priemones).

G.B.

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Tavo komentaras
Jūsų vardas:

Jūsų komentaras:
neburnok.lt

Svetainės administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite administracija apie netinkamus komentarus info@sirvinta.net. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Kiti straipsniai:

Viešose rajono vietose – vis nesaugiau

Apie Baltąjį kalną – juodžiausi prisiminimai

Į Bendrąjį pagalbos centrą skambinantys fantazuotojai galėtų rašyti scenarijus kino komedijoms

Savo pareigų neatlikę policijos pareigūnai prašė „melagį“ nubausti dėl Bendrojo pagalbos centro darbo trukdymo

Nubaustas vairuotojas prašė išsiųsti policininkus į atestavimo kursus, bet teismas šio prašymo neišgirdo

Paleistas iš pataisos namų neištvėrė nenusikaltęs nė 4 dienų

Širvintų teismo rūmų naikintojams – rajono merės Živilės Pinskuvienės barikados

Degė atliekos. Ugniagesiai pavojaus neįžvelgia

Karšta naujiena: Vileikiškiuose sunkvežimis pervažiavo moteriškei galvą

Informacija iš naujausio numerio: Degė atliekos. Ugniagesiai pavojaus neįžvelgia

Karšta naujiena: Magistralėje susidūrė automobiliai

Nors tiesioginių įrodymų nėra, teismas nusprendė, kad kas nors kitas pasmaugti negalėjo

Kokia „natūra“ už savo mintis susimoka Šimonėlis, Mateika, Sarpauskas ir kiti opozicijos nariai?

Karšta naujiena: Apvirtusiame automobilyje – pistoleto dėklas be pistoleto ir policijos uniformos dalys?

Smiginis – nuėmęs stresą, nuovargį, pakėlęs nuotaiką

Kai šuo protingesnis už 29 kartus administracine tvarka baustą šeimininką…

Į vestuves – vienomis trumpikėmis ir su kirviu rankoje

Bylai pasiekus teismą, pirkėjas staiga prisiminė, kad alkoholį ne pirko, o skolinosi

Būkim patriotiški!

Kol kas kanapių auginimas vazonuose atneša pajamų ir … finansinių nuostolių

„Širvintų koldūnų vadybininkas“ būsimą autoserviso savininką maustė lyg kūdikį

Sukčius apgautus pirkėjus net nuramindavo prisipažindamas, kad juos apgavo ir dabar sėdi Lukiškėse

Širvintų policijos komisariate – naujas viršininkas

„Nacionaliniai girtavimo ypatumai“ Širvintų rajone

Ar bus pareikalauta, kad Jasiukevičius ir Davidavičienė iš savo kišenės atlygintų žalą rajono biudžetui?!

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+