Dėl COVID-19 pamiršome Afrikinį kiaulių marą. Kol kas didelių bėdų neturime

Asociatyvi etaplius.lt nuotr.

Koronaviruso grėsmės fone kažkaip pamiršome dar neseniai nemažai nerimo kėlusio susirgimų Afrikiniu kiaulių maru (AKM) problemą. Skirtumas buvo tik tas, kad ši smarkiai plintanti liga pavojinga ne žmonėms, o šernams ir kiaulėms.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba perspėjo, kad AKM dažniau nustatomas sumedžiotiems šernams, o šernų gaišenose patvirtinamas vis rečiau. Iki praėjusios savaitės pradžios Lietuvoje AKM jau buvo nustatytas 55 nugaišusiems ir 77 sumedžiotiems šernams. Mums turėtų būti įspėjimas, kad birželio 5 dieną AKM sergantis šernas buvo sumedžiotas ir Širvintų rajone, Alionių seniūnijoje, Bajorų kaimo apylinkėse, ties riba su kaimyninėmis Širvintų ir Zibalų seniūnijomis.

Kaip „Širvintų kraštui“ pakomentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Vilniaus departamento Širvintų skyriaus gydytoja Birutė Marytė Bernotienė, sumedžiotam šernui AKM diagnozė buvo patvirtinta papildomai pateikus mėginių. Tai pirmas ir kol kas vienintelis šiais metais užregistruotas AKM atvejis rajone.

Birutės Marytės Bernotienės pateiktais duomenimis, 2020 metais rajone iki trečiadienio pavakario buvo ištirti 74 sumedžioti šernai, taip pat ištirta surastų 16 šernų gaišenų. Kaip jau supratote, nepasitvirtino, kad šernai nugaišo nuo AKM.

Nors šie metai nuo ankstesnių skiriasi lyg diena nuo nakties, ramiai gyventi negalime: Tarnybos pateikiami duomenys rodo, kad gretimame Molėtų rajone jau fiksuota keliolika AKM atvejų.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite birželio 19 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+