Baigiami daugiabučių kiemų sutvarkymo darbai – gyventojų ir Savivaldybės bendri projektai

„Pirmasis blynas“ vis tik išgelbėtas. Laimingi žmonės – tai, kas veda į priekį įgyvendinti dar daugiau naujų projektų ir idėjų.

„Esu dėkinga daugiabučių namų gyventojams, kurie pirmieji ryžosi dalyvauti Savivaldybės programoje ir iš esmės atnaujinti savo kiemus, už kantrybę ir kartu džiaugiuosi, kad nepaisant visų viešųjų pirkimų peripetijų, nesėkmių su nepatikimais rangovais, darbus pavyko užbaigti.

Ši programa, kai daugiabučių namų gyventojai gali susitvarkyti kiemus su net 80 proc. Savivaldybės parama – puikios galimybės, gražus rajono žmonių ir Savivaldybės bendradarbiavimo pavyzdys,“ – sako Savivaldybės merė Ž. Pinskuvienė.

Vis tik pirmieji projektai neapsiėjo be sunkumų. Situacija, kai koją pakišo viešieji pirkimai už „mažiausią kainą“… Nes įstatymai tokie, kad perkama „katė maiše“…

Deja, mažiausia kaina pareikalavo daugiausiai ir Savivaldybės administracijos, ir gyventojų kantrybės. Objektas nedidelis ir nesudėtingas – vos 3 daugiabučių namų J. Janonio g. 9, Jaunimo g. 19 ir Upelio g. 24 namai. Tačiau būtent tai, lėmė, jog konkursą projekto rangos darbams teko skelbti net kelis kartus. Didžiosios stabilios įmonės į tokius net nežiūri. Juk ir mažam objektui reikalinga speciali įranga, kurią kainuoja ir atsivežti, ir eksploatuoti. O kur tiesti didelį kelią, kur įrengti mažą, nepatogų kiemą… Rangovas atrinktas po kelių konkursų. Bet ir tas pasirodė nepatikimas.

Nuo pat pradžių dialogą su UAB „Nodama“ Savivaldybės administracijai rasti buvo sunku. Darbai buvo vilkinami, terminų nesilaikoma. Daugiabučių gyventojai gyveno tarsi apkasuose… Ir taip daugiau nei metus. Pagaliau jau lyg artėjant prie pabaigos, lyg ir tunelio gale pamačius šviesą, kai kiemuose liko nutiesti asfaltą, rangovas dingo kaip į vandenį. Į jokius Savivaldybės administracijos įspėjimus ar sankcijas reakcijos nesulaukta.

Dėl projekto rangovo UAB „Nodama“, niekaip nesugebėjusio užbaigti šių daugiabučių kiemų Širvintose sutvarkymo darbų, teisme iškelta bankroto byla. Nedelsiant, vos suėjus terminui, Savivaldybės administracija paskelbė naują viešąjį pirkimą. O atrinkus rangovus pavyko be didesnių nesklandumų užbaigti darbus.

Dar kartą primename, kad dar 2017 m. pabaigoje Savivaldybės tarybos sprendimu buvo patvirtinta tvarka, pagal kurią gyventojams sudarytos realios galimybės susitelkti ir sutvarkyti savo gyvenamųjų daugiabučių kiemus. Pagal šį tvarkos aprašą gyventojai kartu su Širvintų rajono savivaldybės administracija bendromis lėšomis gali įrengti įvažiavimus, inžinerinius tinklus, sutvarkyti stovėjimo aikšteles, šaligatvius, įrengti apšvietimą bei atlikti kitus kiemų tvarkymo darbus. Savivaldybė finansuoja net 80 procentų projekto lėšų, o gyventojams reikia prisidėti likusių 20 procentų. Pavyzdžiui, pirmųjų trijų baigiamų projektų vieno buto savininkai prie kiemo sutvarkymo turėjo prisidėti vidutiniškai apie 236 Eur.

Užs. Nr. 62.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+