COVID-19 medžiotojų gyvenimo dar neapvertė aukštyn kojomis

Pernai eksponuoti Sauliaus Milėno sumedžioto tauriojo elnio ragai

Šalyje dėl plintančio COVID-19 koronaviruso taikant visuotinį karantiną kritikuojami žmonės, kurie savaitgaliais, esant puikiam orui traukia į gamtą, ten pramogauja, ilsisi. Nesutinkantys su bandymais suvaržyti judėjimo laisvę apeliuoja į tai, kad buvimas gryname ore teigiamai veikia žmogaus imuninę sistemą ir padeda kovoti su peršalimo ligomis, taip pat ir su koronavirusu.

Mažai kas žino, jog šiuo metu, kai siūloma izoliuotis, nėra draudžiama … žvejoti ir medžioti. Į internete pasirodžiusią informaciją, kad dėl karantino yra draudžiama medžioklė ir žvejyba, Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos paaiškino, jog medžioklė ir žvejyba karantino metu nėra draudžiama, tačiau turi būti laikomasi šių sąlygų: dėvėti apsaugos priemones, laikytis atstumo tarp žmonių ir nesiburti į grupes.

Net jei ir būtų taikomi patys griežčiausi apribojimai, jie įprasto medžiotojų gyvenimo nesujauktų, kadangi dar žiemą baigėsi daugelio žvėrių medžiojimo sezonas. Visus metus galima medžioti tik šernus, lapes, mangutus, paprastuosius meškėnus, kanadines audines, nutrijas ir ondatras, iki gegužės 1-osios – fazanus.

Balandžio 1-ąją baigėsi miškinių ir akmeninių kiaunių, juodųjų šeškų, taip pat ir vilkų medžioklės sezonas, o po balandžio 15-osios nebegalima medžioti ir bebrų.

Dar prieš Šv. Velykas kalbintas Širvintų medžiotojų draugijos medžioklės žinovas Vaclovas Četrauskas patvirtino, kad medžioklės rajone vyksta. Medžiotojai atsižvelgia ne tik į medžioklės kalendorių, bet ir į reikalavimus.

Pasak medžiotojo, dabar toks laikotarpis, kai ir anksčiau medžioklės apmirdavo. Balandžio 1-ąją oficialiai prasidėjo naujasis sezonas, tačiau aktyviai pradedama medžioti gerokai vėliau. Tik nuo gegužės 15-osios galima medžioti stirninus, nuo rugpjūčio 15-osios – elnius, nuo rugsėjo 1-osios – briedžius. Tradiciškai laikoma, kad tikrosios medžioklės prasideda, kai jau galima medžioti pateles. Todėl „rimto sezono“ pradžia daugelio medžiotojų yra laikoma spalio 1-oji. Lapkričio 3-iąją leidus medžioti pilkuosius kiškius, jau galima medžioti visas gyvūnų rūšis, įrašytas į medžiojamų gyvūnų sąrašą.

Gintaras Bielskis

Daugiau apie tai skaitykite balandžio 21 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+