Bartkuškyje užaugo šimtakilograminiai moliūgai

Bartkuškietės Reginos Richterienės ūkyje užderėjo moliūgai. „Turėjau savo sėklų, dar pirkau parduotuvėje. Plotelis nedidelis. Buvo labai sausa, tačiau nelaisčiau nė vieno karto. Purenau žemę, ravėjau, žiūrėjau, tačiau po kiek laiko pagalvojau, kad nieko iš tų moliūgų nebus, numojau ranka ir nieko nebedariau. Tačiau kai pradėjo augti, tai visi stebėjosi, kad tiek daug ir tokie dideli. Dabar nežinau nei kur juos dėti, nei ką su jais daryti. Iš lauko nešiojome trise ir tik padėję ant paklodės. Anksčiau toje vietoje, kur augo moliūgai, buvo veršelių gardai, o paskutinius keletą metų laukas net netręštas, tačiau matote, kokie užaugo. Ir šiaip pastebėjau, kad visos mano pasodintos daržovės stebuklingai užauga labai didelės. Pernai raudonieji burokėliai buvo kamuolio dydžio,“ – pasakoja šeimininkė.

Čia pat ant svarstyklių pasvėrėme toli gražu ne patį didžiausią, nes didžiausio pakelti neįstengėme. Svarstyklės rodė 80 kg. Krūvoje ko gero gulėjo ir šimtakilograminiai moliūgai…

Žiniasklaidos pranešimais, didžiausias moliūgas 2018 metais užaugo Jungtinėse Amerikos valstijose. Jis svėrė 1264 kg, taigi – daugiau nei 1,2 t.

Visi mes žinome pasaką apie Pelenę, kur moliūgas irgi yra šios pasakos herojus. Išmušė vidurnaktis – ir pelenės karieta pavirto į moliūgą… Jau greitai, už kokio mėnesio visas pasaulis švęs Helovyno šventę, kurios pagrindinis akcentas taip pat bus moliūgas. Gal per Helovyną pravers ir ponios Reginos moliūgai?…

Moliūgas yra ta daržovė, kuriai ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas ne tik pasakose, bet ir mūsų virtuvėje. Tinklalapyje 15min.lt cituojamos docentės A.Paulauskienės žodžiai apie moliūgo savybes: „Ypač naudingos moliūgų sėklos, kuriose susikaupia 40–55 proc. riebalų (aliejaus), 25–28 proc. baltymų ir įvairių mineralinių medžiagų. Be omega-3 ir omega-6, aliejuje yra dar 13 sočiųjų ir nesočiųjų riebalų rūgščių. Sėklos yra gausus cinko, seleno šaltinis. Viename kilograme sėklų yra 130–202 mg cinko. Suaugusiems žmonėms cinko dienos norma yra 10–15 mg, vaikams – 10 mg“.

Remigijus Bonikatas
Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)

4 Atsakymai į “Bartkuškyje užaugo šimtakilograminiai moliūgai”

 1. klausimas parašė:

  Kur tiek dėt?

 2. Teresė parašė:

  Na, toks jau ten ir butas, jei 5 laipsniai… Gal užsimanysit nuo vasaros vidurio šildymo? Nebent kompensacijas gaunat?

 3. vacys parašė:

  jeigu sildyma ijungs, tai bus triuksmas, kodel ijunge. Jeigu neijungs sildymo, tai bus triuksmas, kodel neijunge. Ar lazda, ar pagaliu, tai tas pats. O bute dar silta, reikia langus uzsidaryti.

 4. stasys parašė:

  idomu kada sildymas bus ijungtas kai bute +5

Comments are closed.

scroll to top