Nusikalstamumo statistika: viešose rajono vietose – saugu ir ramu

Per septynis šių metų mėnesius šalyje užregistruota kiek daugiau nei 29 tūkst. nusikalstamų veikų, o tai maždaug 1,8 tūkst. mažiau nei per tą patį 2019 metų laikotarpį. Nusikalstamų veikų sumažėjo beveik 6 proc. Manoma, kad tam kažkiek įtakos turėjo ir pavasarį paskelbtas karantinas. Tai patvirtina faktas, kad viešose vietose šįmet įvykdyta šeštadaliu (16,4 proc.) nusikalstamų veikų mažiau. Širvintų rajone šie skaičiai apskritai įspūdingi: per septynis 2019 metų mėnesius pas mus viešose vietose buvo įvykdytos 25 nusikalstamos veikos, šiais metais – tik 11 (3 jų – gatvėse).

Pažymėti reikėtų ir viešosios tvarkos pažeidimų atvejų sumažėjimą. Prieš metus rajone policija buvo užregistravusi 12 jų, o štai šįmet – tik 5.

Širvintų rajone pastebimas net 56 proc. nusikalstamų veikų, užregistruotų viešose vietose, sumažėjimas yra didžiausias Vilniaus apskrityje ir vienas didžiausių šalyje. Didesnį nusikalstamų veikų viešose vietose sumažėjimą (65,6 proc.) Lietuvoje užregistravo tik varėniškiai. Tad esame „sidabro medalininkai“.

Galima pastebėti, kad Vilniaus apskrityje trijose savivaldybėse, Švenčionių, Trakų ir Ukmergės rajonuose, šis rodiklis 2020-aisiais išaugo, taigi ne visur galima pasikliauti karantino įtaka.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 11 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+