Nusikalstamumas

Viešose rajono vietose – vis nesaugiau

Per septynis šių metų mėnesius Širvintų rajone užregistruota 180 nusikalstamų veikų, iš jų 33 – per birželį.

Skaityti daugiau »

Pagal nusikalstamumo lygį vejamės sostinę

Pagal nusikalstamumo lygį vejamės sostinę
Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, per penkis šių metų mėnesius Širvintų rajone buvo užregistruota 170 nusikalstamų veikų, iš jų 50 – per paskutinius du mėnesius.
Palyginti su tuo pačiu 2014 metų laikotarpiu, šįmet užregistruota 21 nusikalstama veika mažiau, tačiau 11 veikų daugiau, nei per penkis pirmuosius 2013 metų mėnesius. Beveik toks pat nusikalstamumas, kaip šįmet, buvo užregistruotas 2012 metų pradžioje (173).
Išskirtinis šių metų bruožas tas, kad buvo užregistruota labai nedaug baudžiamųjų nusižengimų: per penkis mėnesius policija pradėjo tik 4 tokius ikiteisminius tyrimus. O štai per penkis 2014-ųųjų mėnesius buvo užregistruota 14 nusižengimų. Daugiau nei 10 tokių nusikalstamų veikų per analogišką laikotarpį būdavo užregistruojama ir anksčiau: 2013 metais – 18, 2012-aisiais – 13, 2011-aisiais – 16, 2010-aisiais – 14.
Ką tai rodo? Visų pirma tai, kad šįmet nusikaltimai (jų iš viso užregistruota 166) tapo sunkesni, mat nusižengimais laikomos tokios nusikalstamos veikos, už kurių padarymą nėra numatyta laisvės atėmimo bausmė.
Šįmet per penkis mėnesius policija užregistravo 2 sunkius ir labai sunkius nusikaltimus, 1 išžaginimą, 49 vagystes (3 jų – automobilių), 10 sukčiavimų. 22 nusikalstamos veikos buvo įvykdytos viešose vietose. Policija užregistravo 14 viešosios tvarkos pažeidimų.
Pastebėti galima tai, kad minimas laikotarpis buvo pažymėtas geru tyrėjų darbu: policija ištyrė 77,1 proc. nusikalstamų veikų. Kol kas tai vienas geresnių rezultatų šalyje – mūsiškiai pateko į geriausiai bylas tyrusių komisariatų dvyliktuką.
Per penkis mėnesius buvo ištirtos 22 nusikalstamos veikos, padarytos nepilnamečių asmenų, 30 nusikalstamų veikų, kurias padarė anksčiau nusikaltę asmenys, 18 nusikalstamų veikų, padarytų grupėje, taip pat 47 nusikalstamos veikos, padarytos neblaivių asmenų.
Tačiau nerimą kelia tai, kad per penkis mėnesius 10 tūkst. rajono gyventojų vidutiniškai teko 103 nusikalstamos veikos. Šis rodiklis yra faktinis nusikalstamumo barometras. Anksčiau rajono vidurkis paprastai iki dviejų kartų atsilikdavo nuo Vilniaus. Dabar skirtumas labai sumažėjo. Apskritai prastesnė situacija Vilniaus apskrityje buvo tik sostinėje (136) ir Šalčininkų rajone (137). Dėl palyginimo galima pasakyti, kad kaimyninėje Ukmergės savivaldybėje 10 tūkst. gyventojų vidutiniškai teko tik 60 nusikalstamų veikų, ir tai – trečias rezultatas šalyje.

Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, per penkis šių metų mėnesius Širvintų rajone buvo užregistruota 170 nusikalstamų veikų, iš jų 50 – per paskutinius du mėnesius. Skaityti daugiau »

Dabar jau naujas tikslas – penki šimtai?

Per 2014 metus Širvintų rajone buvo užregistruotos 423 nusikalstamos veikos, teigia Vidaus reikalų ministerijos užfiksuoti duomenys apie nusikalstamumą Lietuvoje. Skaityti daugiau »

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos