Viešose rajono vietose – vis nesaugiau

Per septynis šių metų mėnesius Širvintų rajone užregistruota 180 nusikalstamų veikų, iš jų 33 – per birželį.

Tuo tarpu per pirmuosius septynis 2018 metų mėnesius mūsų rajone buvo užregistruota 151 nusikalstama veika. Galima sakyti, praėjusius metus lenkiame maždaug mėnesiu, o užregistruotas 19,2 proc. augimas yra didžiausias Vilniaus apskrityje.

Apskritai Vilniaus apskrityje tik dviejose savivaldybėse šįmet nusikalstamumas, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, išaugo. Antroji – Šalčininkų rajonas, kur užregistruota dešimtadaliu (10,6 proc.) daugiau nusikalstamų veikų.

O štai vidutiniškai Lietuvoje šiais metais nusikalstamumas sumenko. Šalyje fiksuotas 11,6 proc. sumažėjimas.

Iki rugpjūčio 1-osios rajono viešosiose vietose buvo užregistruotos 25 veikos – beveik dvigubai daugiau nei prieš metus (13). Net 8 tokiomis veikomis statistiką papildė liepa. Tiesa, ir pernai antrasis vasaros mėnuo buvo derlingas – tada viešose Širvintų rajone vietose buvo įvykdytos 6 nusikalstamos veikos, o tai buvo beveik tiek pat, kiek per šešis ankstesnius mėnesius. Šįmet liepą fiksuotas padidėjimas siekia tik trečdalį ankstesnio metų skaičiaus.

Kalbant smulkiau apie praėjusį mėnesį, kaip rodo Nusikalstamų veikų žinybinio registro duomenų žemėlapis, liepą rajone nesaugiausia buvo Širvintų mieste ir jo priemiesčiuose, kur užregistruota 18 nusikalstamų veikų, iš jų daugiausia – 8 nesunkūs sveikatos sutrikdymai. Taip pat buvo 4 viešosios tvarkos pažeidimai, 2 plėšimai, kai kurių kitų nusikalstamų veikų užregistruota po vieną.

Kai kuriose kitose vietovėse, kaip matyti iš pateikiamo žemėlapio fragmento, liepą užregistruota po 2 nusikalstamas veikas.

Širvintų rajono viešose vietose užregistruotas 92,3 proc. nusikalstamų veikų augimas – didžiausias šalyje, jei neminėti Neringos, kur viešose vietose šįmet įvykdytos 3 nusikalstamos veikos – 2, t. y. 200 proc. daugiau nei prieš metus.

Dvigubai, iki 2, sumažėjo sunkių ir labai sunkių nusikaltimų, šiek tiek sumažėjo vagysčių (nuo 38 iki 35), tačiau buvo pavogti 5 automobiliai, kai prieš metus – tik 1. Šįmet užregistruoti 3 plėšimai, o prieš metus jų rajone apskritai nebuvo. Sukčiavimo atvejų sumažėjo 1 (iki 2), o turto sunaikinimo atvejų padaugėjo 2 (iki 7). Užregistruotas 1 apgaulingas apskaitos tvarkymas. Prieš metus policija tokios nusikalstamos veikos netyrė.

Dar vienas akcentas, į kurį derėtų atkreipti dėmesį, – šiais metais užregistruota 15 Kelių transporto eismo saugumo taisyklių pažeidimų. Kadangi iš jų 2 dėl pažeidimų, nulėmusių žmonių žūtis, ko gero, visi likę tenka neblaivaus vairavimo, kai nustatomas didesnis nei 1,5 prom. girtumas, atvejams. O akcentas tas, kad prieš metus policija tyrė net 31 tokį pažeidimą, ir tik 1 – dėl žmonių žūties.

Policija ištyrė 107 nusikalstamas veikas. Kalbant aiškiau, buvo ištirta maždaug kas antra (51,9 proc.). Per metus šis rodiklis mūsų rajone suprastėjo 7,3 proc.

Neįtikėtina, bet per septynis mėnesius mūsų rajone dar nebuvo ištirta nė viena veika, kurią įvykdė ar dalyvavo nepilnamečiai. Prieš metus tokių buvo 10. Dar vienas netikėtumas – nebuvo ištirta nusikalstamų veikų, kurias įvykdė grupė asmenų. Galimas dalykas, tai netgi yra susiję, kadangi praktikoje nepilnamečiai dažnai nusikalsta grupėje su bendraamžiais ar vyresniais asmenimis.

Užtat tyrėjų darbo rezultatus iliustruoja kiti skaičiai: 73 nusikalstamas veikas įvykdė neblaivūs asmenys (10 daugiau nei prieš metus), 23 – anksčiau nusikaltę asmenys (21 mažiau nei prieš metus).

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

3 Atsakymai į “Viešose rajono vietose – vis nesaugiau”

 1. Jonas parašė:

  Kam tada tos stebėjimo kameros, jei darosi vis nesaugiau ?

 2. Kazimiera parašė:

  Nereikia valkiotis vakarais, tai jokių girtuoklių nesutiksite.
  Eikite dieną, jokių problemų, kalnalaukiečiai kultūringi ir paslaugūs.

 3. tutis parašė:

  nu kalnalaukyje tai siaubas….girtuokliaujanciu viesuose vietuose pilna

Comments are closed.

scroll to top
+