Informacija iš naujausio numerio: Nusikaltimo dėmė biografijoje – ne kliūtis kai kurių veikėjų ambicijoms?

Rinkėjų rankose teistų kandidatų likimas.

Rinkėjų rankose - teistų kandidatų likimas.

Praėjusiame „Širvintų krašto“ numeryje rašėme, kad Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino partijų ir visuomeninių rinkimų komitetų kandidatų sąrašus. Tapo aišku, kad dalyvauti kovo 3-iąją vyksiančiuose Širvintų rajono tarybos ir tiesioginiuose merų rinkimuose panoro devynių partijų ir visuomeninio rinkimų komiteto „Živilės Pinskuvienės komanda – už sėkmingą Širvintų kraštą“ atstovai. Iš viso užregistruoti 196 kandidatai, dar 7 kandidatai varžysis dėl mero posto.

Tiek pagal kandidatų į vieną tarybos nario vietą (9,33), tiek pagal pretendentų tapti meru (7) skaičių Širvintų rajonas beveik atitinka šalies vidurkį (atitinkamai 9,11 ir 6,85). Tačiau vienu požymiu Širvintų rajonas išsiskiria iš šalies vidurkio. Lietuvoje vienam įregistruotam visuomeninių rinkimų komiteto kandidatui vidutiniškai tenka beveik 4 (3,86) partijų kandidatai, o Širvintų rajone vienas visuomeninio rinkimų komiteto kandidatas konkuruos su 5 (4,78) partijų kandidatais. Pagal šį požymį rajone didesnė konkurencija bus ir tiesioginiuose mero rinkimuose – visuomeninio rinkimų komiteto kandidatei dabartinei rajono merei Živilei Pinskuvienei teks konkuruoti su 6 partijų kandidatais, tuo tarpu šalyje vienam visuomeninio rinkimų komiteto kandidatui vidutiniškai teks mažiau kaip 5 (4,58) partijų iškelti kandidatai.

Tiesa, šioje kovoje Lietuvoje dar dalyvaus ir save išsikėlę kandidatai, bet jų skaičius nėra didelis – norinčių tapti merais jų tėra vos 12.

Be to, Lietuvoje dar registruota 14 partijų koalicijų sąrašų, juose daugiausiai kartų – po 6 – įrašytos Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga ir Politinė partija Rusų aljansas, 5 kartus – Liberalų sąjūdis, 4 kartus – Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai.

Rinkėjus pirmiausia domina, kas pretenduoja tapti savivaldybių merais, ir tai suprantama. Pirmiausia, kandidatai į merus yra partijų, koalicijų ar komitetų vedliai, pagal juos dažnai identifikuojamas visas sąrašas kaip konkretaus kandidato komanda. Laimėję rinkimus, jie ne tik taps tarybos nariais, bet ir perleis savivaldybių tarybų rinkimuose laimėtą vietą kitam sąrašo kandidatui, jei šis sąrašas įveiks nustatytą rinkimų barjerą. Antra, meras, kaip tarybos narys, įgyja sprendžiamąją teisę, jei balsai pasiskirsto po lygiai.

Reikia pažymėti, kad šįkart tarp pretendentų užimti Širvintų rajono savivaldybės mero postą yra tik vienas politikas, jau turintis darbo tokiose pareigose patirties, tai – jau minėta dabartinė rajono merė Živilė Pinskuvienė. Dažnai tarybos posėdžiuose nevengiantys pasisvaidyti būtais-nebūtais kaltinimas, „etatiniai“ skundų rašytojai, jos pirmtakai „valstietis“ Vytas Šimonėlis ir „zuokininkas“ Kęstutis Pakalnis šį kartą galimai vėl pabūgo konkurencijos ir liko nuošalyje, o praeituose savivaldybių rinkimuose kaip „nepriklausomas“ pats save išsikėlęs ir nagus nusvilęs „dukart rajono meras“ Vincas Jasiukevičius šįkart sugrįžo į eilinių „konservatorių“ sąrašą.

Šeši pretendentai užimti mero postą – esami ar buvę tarybos nariai. O vienas – „konservatorių“ kandidatas Virginijus Sarpauskas – naujokas. Iššokęs į visuomenės akiratį kaip „pilietiškas gyventojas“, radęs sau prieglobstį išbyrėjusiame TS-LKD skyriuje, tapo jo vedliu, nors nėra net neragavęs eilinio tarybos nario duonos. Ši aplinkybė minėtam kandidatui privalumu kažin ar taps, juo labiau kad yra dar vienas dalykas, į kurį rinkėjai gali atsižvelgti ne kandidato naudai. Į savivaldos politiką „konservatorių“ rogėse nuo kalniuko bandantis nusileisti Virginjus Sarpauskas, kaip nurodo VRK, Vilniaus miesto apylinkės teismo buvo nuteistas už padarytą nusikalstamą veiką. Tiesa, kandidatą pristatančioje anketoje šykščiai paminėta, kad jis buvo teistas pagal Baudžiamojo kodekso 178 straipsnį. Pagal šį straipsnį šiuo metu kvalifikuojama vagystė.

Dar vienas teistas asmuo, norintis ne tik sugrįžti į savivaldą, bet ir atšuoliuoti į ją lyg princas ant balto arklio, t. y. tapti rajono meru, – Vilniaus apygardos teismo už šmeižtą teistas „darbietis“ Alfredas Astikas. Būtent šioje besibaigiančioje Širvintų rajono savivaldybės tarybos kadencijoje Vyriausioji rinkimų komisija iš šio veikėjo atėmė Tarybos nario mandatą dėl įgyto teistumo.

Taigi galima manyti, kad šiems kandidatams jų biografijoje įrašyti padaryti nusikaltimai – ne kliūtis tenkinti politines ambicijas. O ar tai jiems pavyks – sprendimas jau rinkėjų rankose.

Beje, Darbo partijos, kurios kandidatus į rinkimus ir veda Alfredas Astikas, sąraše yra daugiausia teistų asmenų. VRK išbraukus vieną tai nuslėpusį kandidatą (Aleksandrą Armanavičių), po Darbo partijos vėliava rinkimuose vis dar dalyvaus net 4 teisti asmenys. Be jau minėto Alfredo Astiko, nuteisto už šmeižtą, Darbo partijos kandidatų sąraše dar įrašytas du kartus Vilniaus apygardos teismo teistas (už turto prievartavimą, piktnaudžiavimą ir pasipriešinimą policijos pareigūnams) Milgedas Aleksandravičius, Kauno apylinkės teismo už viešosios tvarkos pažeidimą teistas Antonas Čeponas ir Širvintų rajono apylinkės teismo už tyčinį kūno sužalojimą teistas Žydrūnas Paliukėnas.

Du teisti asmenys rinkimuose dalyvauja Lietuvos socialdemokratų partijos sąraše. Viena jų – Širvintų rajono apylinkės teismo už žiaurų elgesį su gyvūnais (kaip galima suprasti iš VRK anketoje nurodyto Baudžiamojo kodekso straipsnio) teista Alina Bilotienė. Įdomu tai, kad kandidatė nurodo esanti teista 2008 metais, jos veika apibrėžta Baudžiamojo kodekso 310 straipsnio 2 dalyje. Šis straipsnis atsirado tik 2015 metų liepos 15 dieną. Kitas teistas socialdemokratų kandidatas – Vilniaus apeliacinio teismo kaltu dėl eismo įvykio pripažintas Povilas Petkevičius.

Žinant, kad tiek Darbo partijai, tiek Lietuvos socialdemokratams vadovauja teisti asmenys, Viktoras Uspaskich ir Gintautas Paluckas, pastarieji faktai akių badyti neturėtų. Labiau į tas akis lenda kitas dalykas: du teisti asmenys įrašyti ir moralinį „skaidrumą“ demonstruojančios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąraše. Be minėto sąrašo lyderio Virginijaus Sarpausko, iškart už jo kandidatu į rajono tarybą įrašytas Steponas Mažrimas, kuris buvo teistas už pareiginių įgaliojimų perviršimą.

„Netekčių“ patyrė ir Lietuvos socialdemokratų darbo partijos kandidatų sąrašas. VRK sprendimu už tai, kad nuslėpė teistumą, iš sąrašo išbrauktas Genadijus Nikiferovičius, kuris VRK komisijos posėdyje aiškino, kad buvo liudininkų programos dalyvis, padėjęs teisėsaugai išaiškinti didelio masto vagystę, tiesiog nesusitvarkė dokumentų. Ką gi, kaip sako liaudis, „nuo žioplumo vaistų nėra“, o už tai teks susimokėti galimybe dalyvauti rinkimuose. Už teistumo nuslėpimą išbrauktas ir širvintiškių gerbiamas chirurgas Remigijus Jotautis, prieš 12 metų atsidūręs „ne toje vietoje ir ne tuo laiku“, gelbėjęs pagirtusį pacientą, kuris neišgyveno, dėl to pakliuvęs teisėsaugos akiratin ir nuteistas už tą patį – tarnybinių įgaliojimų viršijimą.

Dar trijuose sąrašuose įrašyta po vieną teistą asmenį. Tarp jų galima išskirti už sunkų kūno sužalojimą Širvintų rajono apylinkės teismo teistą Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) kandidatas Alvydas Olsevičių. Jis liko vienintelis teistas kandidatas šios partijos sąraše, kai VRK iš jo išbraukė teistumą nuslėpusį Marijų Paliukėną.

Visuomeninio rinkimų komiteto sąraše esantis Rimas Stepaitis nurodo esąs du kartus teistas. Kaip galima suprasti, jam teko atsakyti už vagystę, nesunkų sveikatos sutrikdymą, viešosios tvarkos pažeidimą. Teistas ir Liberalų sąjūdžio kandidatas Ąžuolas Jankauskas: nedėstant detalių VRK anketoje nurodytas 199 str., o tai – kontrabanda.

Gintaras Bielskis

     
Naujausi komentarai
 • ne ona    2019-02-10 22:03         

  Nematau geresnio kandidato už Pinskuvienę!

 • valdone    2019-02-10 19:44         

  Pagaliau rajonas pradejo atsigauti

 • ziurim    2019-02-10 15:17         

  Ziuriu, kad cia zmones labai kulturingai komentuoja ir pasisako be jokiu izeidimu, ne taip kaip kitur vien purvas.

 • pasidare idomu    2019-02-10 14:40         

  kazkaip anka seniai viesumoj su savo kaledu seneliu matyta…..negi vyrelis pagaliau praregejo ir uzriso……nes gi turi but bent koks vyriskas ego….

 • grasilda    2019-02-10 11:10         

  Aš apsisprendziau ir balsuosiu uz Pinskuvienę kaip merę ir jos sarašą Nr. 3.

 • Nemarytė    2019-02-10 05:01         

  Visoms aktyvistėms marytėms vertėtų ir tais kandidatais pasidomėti, kurie arčiau širdies, bet po kelis teistumus turi…

 • paskutiniam    2019-02-09 23:16         

  zmogus neturi ka veikti, pastoviai laksto su fotoaparatu, kur jis dirba? jauciu niekur…

 • maciau    2019-02-09 23:12         

  vel sarpius su fotiku laukais begioja…vel skundu bus? debiliukasas

 • meryte    2019-02-09 23:02         

  sarpuskas uz vagyste teistas??? dieve brangus, apsaugok tokius, tik nerinkit i valdzia….

 • jo    2019-02-09 23:01         

  uz vagius tikrai nebalsuosiu

 • cekavysta    2019-02-09 21:52         

  Laukiam rinkimu ir balsuosime uz Pinskuvienes komiteta.

 • tolerancija    2019-02-09 21:43         

  Kam ko tik nepasitaiko. Ypač jaunystėje. Na bet kad susitepus kitus šmeižti, tai jau atsiprašau.

 • etikete    2019-02-09 21:39         

  vagis jau stampas, o dabar i valdzia braunas, retorinis klausimas, ko??? turbut to paties….

 • ja ja    2019-02-09 21:26         

  draugai zino

 • dziundze    2019-02-09 21:24         

  o idomu ka sapra pavogė

 • tai    2019-02-09 21:19         

  tai jo ir dar kazkokiais pyrageliais vaisinama

 • ?    2019-02-09 21:18         

  o tai tiuske dalyvauja ar ne? turbut netiesiogiai, uzkulisiuose pagalius kis

 • Marytės drauge    2019-02-09 21:16         

  Gerai, kad yra šitas laikrastis, tai nors tiesą suzinome. O tai kitur vien purvas ir visokios nesamones.

 • baisu    2019-02-09 21:04         

  bet kaip rinkejams i akis paziureti? Bet tokie, sakau, jau gedos neturi.

 • izolda    2019-02-09 20:58         

  fredzio sukis prajuokino iki nugriuvimo – atsakau uz savo zodzius….jo karta jau atsake uz savo zodzius, gavo teistuma :D

 • neringa    2019-02-09 20:57         

  Tik jau nejuokinkite su tomis vertybėmis

 • keista    2019-02-09 20:50         

  man labai keista, kaip konservatoriai prileido sarpaska i kandidatus, juk jie taip deklaruoja vertybes, ir labai bijo tos zymos teistas, kaip nesuziurejo…… o gal iki siol nezino?

 • Guoste    2019-02-09 20:48         

  Gerai, kad viskas yra viesa, gaila, kad zmones, pries balsuojant nelabai zino, kur paziureti tokius dalykus, gerai, kad taip paraso, visiems aisku, ieskot specialiai nereikia

 • nu jau    2019-02-09 18:30         

  baisiausia yra tai, kad jis is kitų tyčiojosi. Žemindamas kitus, aukštai nekilsi. Geda gėda

 • Kleopatra 5    2019-02-09 18:28         

  Teisingai rašo ką tas snarglys sarpauskas gali nieko nors iš juoko mirk iš jie ir lenda braunasi kaip musės prie medaus

 • agava    2019-02-09 18:27         

  Viskas teisingai surasyta. Zmones turi zinoti tiesa.

 • to Vox    2019-02-09 18:10         

  Ne kiekvienas juk “pakyla” iki dviračio žyynių lygio. Čia turbūt tik tie, kur hemingvėjus skaito ir tuminų spektaklius žiūri?

 • Vox    2019-02-09 18:06         

  Birutėle, o aš tai iš dviratininkų dainos apie Širvintas iš juoko plyštu, nors Varnalėšų istorijas paskaito tik Širvintų senoliai, o dainą apie Širvintas girdi visa Lietuva… Ir dėl to jau nebenoriu juoktis.

 • Smalsuolė    2019-02-09 18:04         

  Kaip pavargome nuo tų užsakytų straipsnių.

 • to rinkeja    2019-02-09 17:58         

  Nedarykite skubotų išvadų: teistų neturi ir Vasiliauskienės sąrašas. Būtent už jį ir balsuosiu.

 • Šventas Juozapas    2019-02-09 15:05         

  Rinkėja, ar tamsta skaitėt iki galo, kur parašyta apie liberalsąjūdietį Jankauską? Teistų nebeturi ir kirkilininkai.

 • Rinkėja    2019-02-09 14:27         

  Pasirodo, kad tik valstiečiai, lenkai ir liberalų sąjūdis netri teistų savo sąrašuose

 • birute    2019-02-09 13:44         

  Perskaičiau varnalesu istorijas . Jau taip gerai parašyta! Skaičiau ir ašaras iš juoko braukiau

 • ir dar    2019-02-09 08:46         

  rinksime Pinskuvienę!

 • Marytės drauge    2019-02-08 21:51         

  Aciu uz gera straipsni. Gal pagaliau kai kam atsivers akys ir nusiims rozinius akinius?

 • to Marytė    2019-02-08 21:44         

  Kur jūs čia purvą matote?

 • tadas    2019-02-08 21:43         

  daugiau nieko nemokate rasyti tik apie teistus,jus i save paziurekit,arsirado teisingoliai

 • Marytė    2019-02-08 21:41         

  na is seimo tik vienas zmogus ismestas,o cia pyla ant kitu purva

 • tikrai    2019-02-08 20:55         

  Puikus straipsnis.

 • oho    2019-02-08 20:23         

  O sitoki svaruma demonstravo, o sitaip ant kitu vare, o va ir islindo yla is maiso

Tavo komentaras
Jūsų vardas:

Jūsų komentaras:
neburnok.lt
Svetainės administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite administracija apie netinkamus komentarus info@sirvinta.net. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar Širvintose reikėtų vietos, kur veiktų visiems atviras nemokamas internetas?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 9 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.