Alfredas Astikas vėl artėja prie liepto galo?

Kaip pranešė interneto naujienų portalas DELFI, trečiadienį Finansinių nusikaltimų ir tyrimų tarnyba (FNTT) atliko kratą Širvintų rajone registruoto ūkininko sodyboje. Tai vienas iš procesinių veiksmų ikiteisminiame tyrime dėl galimo dokumentų klastojimo.

DELFI žiniomis, specialiųjų tarnybų dėmesio sulaukęs ūkininkas yra Širvintų rajono savivaldybės tarybos narys, dirbantis opozicijoje – Alfredas Astikas. Jis šį pavasarį į savivaldybės tarybą pateko su Darbo partijos sąrašu.

Apie buvusią kratą DELFI patvirtino tarnybos atstovas viešiesiems ryšiams Aleksandaras Zubriakovas. Kaip informuoja portalas, kratos atliktos dėl įtariamo dokumentų klastojimo.

„Tyrimo metu nustatyta, kad Širvintų rajone registruotas ūkininkas su Nacionaline mokėjimo agentūra prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos pasirašė Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonės „Kaimo turizmo veiklos skatinimas“ veiklos srities „Kaimo turizmo skatinimas, įskaitant amatų plėtrą kaimo turizmo sodybose“ paramos sutartį kaimo turizmo sodybos įrengimui. Pagal šią sutartį įgyvendinęs projektą asmuo įsipareigojo vykdyti kaimo turizmo veiklą. Pagal paramos sutartį ūkininkui buvo išmokėta daugiau nei 500 000 litų (beveik 145 000 eurų) paramos lėšų,“ – rašo DELFI ir priduria, kad atsiųstame komentare FNTT teigia, jog ūkininkas, siekdamas pagrįsti neva vykdytą kaimo turizmo veiklą bei pasiektus projekto priežiūros rodiklius, elektroniniu paštu pateikė agentūrai galimai suklastotus dokumentus.

Tyrimui vadovauja ir jį organizuoja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Priminsime, kad tai būtų ne pirmas atvejis, kai Alfredas Astikas atsiduria FNTT taikiklyje. Dar 2009 metų gruodį Širvintų rajono savivaldybės taryba kreipėsi į FNTT dėl tarybos nario Alfredo Astiko žmonos Jurgitos Pukaitės gaunamų motinystės išmokų. Kaip tada ne kartą rašė „Širvintų kraštas“, jau minėtas portalas DELFI, prieš dešimtmetį Širvintų rajono visuomenės informavimo priemonėse buvo paskelbta apie galimus korupcijos faktus, susijusius su tuomet partijai „Tvarka ir teisingumas“ atstovavusio Širvintų skyriaus pirmininko A.Astiko žmonos gaunamomis 7 tūkst. Lt per mėnesį motinystės išmokomis. Įtarta, kad besilaukdama antrojo vaiko, J. Pukaitė 2008 m. balandžio-spalio mėnesį buvo įdarbinta UAB „Vasmangas“ leidžiamame laikraštyje „Širvinta“. J. Pukaitė neva dirbo reklamos vadybininke, o per mėnesį jai buvo mokamas 7 tūkst. litų atlyginimas.

„Sprendimas dėl priėmimo į darbą ir algos dydžio buvo priimtas UAB „Vasmangas“ akcininkų susirinkime. Pikantiškumo visai šiai istorijai prideda faktas, kad pagrindiniai UAB „Vasmangas“ akcininkai yra patys sutuoktiniai – A. Astikas (apie 80 proc. akcijų) ir jo žmona J. Pukaitė (apie 20 proc. akcijų),“ – tuomet rašė DELFI ir pridūrė, kad „abejonių sukėlė ir tai, kad 7 tūkst. litų algą J. Pukaitei mokėjęs savaitraštis visiškai kitaip įvertino savaitraščio vyr. redaktorės, kartu einančios UAB „Vasmangas“ direktorės pareigas, Neringos Tuškevičienės darbą. Jos atlyginimo dydis „leido“ jai skirti nemokamą darželio lankymą dviems vaikams ir nemokamą maitinimą mokykloje vyresniajai jos dukrai“.

Alfredas Astikas praėjusioje kadencijoje buvo pašalintas iš rajono tarybos, kai buvo nuteistas dėl šmeižto.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.29 (7 įvert.)

59 Atsakymai į “Alfredas Astikas vėl artėja prie liepto galo?”

 1. vietinis parašė:

  tai kad snekejo visi garsiai daug metu…..

 2. Tete parašė:

  Jis kaip s… Vis tiek isplauks.

 3. svajotojas parašė:

  as ir noreciau sodybos uz es lesas, dirbu dirbu, bet nesitaupo, gal valstybe duotu….

 4. ? parašė:

  kodel nerasot, kas statybas vykde sodybeckos?

 5. Kaimynas parašė:

  taip taip fredis nekaltas avinelis….papasakok bobutei

 6. to gyventojas parašė:

  Nekalbekite netiesos!

 7. JEI KA parašė:

  JESLI STO KALTA APLINKA IR RINKIMAI :DDDDDDDDDDD

 8. Anonimas parašė:

  to gyventojas
  Tai kad Pinskuvene uz ji 20 kartu daugiau balsu gavo, tai kokia cia konkurencija?

 9. bla bla bla parašė:

  jo jo dainuos vel ta pacia dainele, tipo auka, susidorot bando, bla bla bla

 10. to gyventojas parašė:

  nu koksjis jai konkurentas, su 50 balsu :)))))))))))))))) kuriu daabar ir tiek negautu

 11. gyventojui parašė:

  jo jo pinskuviene tokia galinga kad jai net fntt pavaldus, nejuokinkit voveriu, kratu siaip niekas nedaro, kai kazkas uzsimenu, matyt nera labai jau sventas tas fredis

 12. gyventojas parašė:

  Pinskuvienė visais būdais konkurentus šalina, kad tik nuslėpti savo darbelius.

 13. laima parašė:

  Mačiau, kad miesto centre puošia eglę. Smagu, kad pas mus ateina šventės. Labai laukiu to stebuklo. Gerai, kai turime energingą merę.

 14. idomumai parašė:

  pasidomekite kas tas statybas sodybu vykde 🙂 idomu

 15. ... parašė:

  fntt siaip sau kratu nedaro, vadinas kazkas yra

 16. Geda parašė:

  o kaip zmonems i akis paziureti, kai kiti aria, nugara lenkia, is paskutiniuju stengiasi, po plytele namus renciasi, o cia….

 17. Gijomas parašė:

  Labai geras zmogus. Mandagus. Inteligentiskas. Pamaldus. Elegantiskas. Draugiskas. Ispruses. Visuomeniskas. Atsakingas. P.S. Cia ne apie Astika.

 18. Viktoras parašė:

  Gaila žmogaus. Nebebus rajono tarybos nariu. Niekada nebebus meru. Širvintų šilumai nevadovaus. Tik Seimo nariu gali tikėtis. Ten tokių reikia.

 19. Rajono gyventojas parašė:

  Kas jis toks?

Comments are closed.

scroll to top
+