Alfredas Astikas – svajonių konkurentas?

Alfredas Astikas (kairėje) - KK2 „herojus“.
Alfredas Astikas (kairėje). Kadras iš LNK laidos KK2.

„Širvintų kraštas“ rašė apie Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos atliekamą tyrimą dėl įtariamo dokumentų klastojimo. Į tokį šešėlį pateko Širvintų rajono tarybos narys Alfredas Astikas, kurio pavardę interneto naujienų portalas DELFI paminėjo, kai Širvintų rajone buvo atliktos kratos. Tyrimo metu nustatyta, jog Širvintų rajone registruotas ūkininkas su Nacionaline mokėjimo agentūra pasirašė paramos sutartį kaimo turizmo sodybos įrengimui. Pagal šią sutartį įgyvendinęs projektą, asmuo įsipareigojo vykdyti kaimo turizmo veiklą, o jam buvo išmokėta daugiau nei pusė milijono litų (beveik 145 tūkst. eurų) paramos lėšų.

LRT atliko tyrimą

Vos per savaitę Širvintų rajono tarybos narys tapo kelių televizijos kanalų žvaigžde.

Praėjusios savaitės pradžioje Lietuvos radijo ir televizijos laidoje „Panorama“ pasirodė Tyrimų tarnybos parengtas pasakojimas apie šalyje paaiškėjusius galimus ir jau nusatatytus piktnaudžiavimus tokia parama, kai kaimo sodyboms įrengti skirtos lėšos iš tiesų panaudojamos asmeninių namų statybai. Tarp šalyje girdėtų tuo įtariamų politikų ir verslininkų nuskambėjo ir Darbo partijos Širvintų skyriaus dabartinio pirmininko Alfredo Astiko pavardė. Kaip tiesiai šviesiai įvardijo LRT, prieš kelias savaites FNTT, įtardama klastojimą, dokumentų poėmį atliko būtent pas jį.

Ne kartą esame girdėję anksčiau: vos virš Astiko galvos ima telktis koks tamsus įtarimų debesėlis ir politiko veikla susidomi teisėsauga, jis tuojau pat šios veiksmus pavadina „politiniu užsakymu“. Ir šiuo atveju LRT tyrimų tarnyba cituoja Alfredą Astiką, kuriam iškilo klausimas, kodėl FNTT tikrina ir pradėjo jo vystomo kaimo turizmo projekto analizą, kai priežiūros laikotarpis baigėsi dar 2015 metais.

„Ir paskui jiems atseit kažkas neaišku pasidarė. Kiekvienam projektui jie atlieka va tokią analizę? Ne, tik būtent mano atlieka kažkodėl,“ – bandė suregzti politikas.

LRT Tyrimų grupei abejonių sukėlė Alfredo Astiko siūloma kaimo turizmo paslauga. Apie tai skelbta populiarioje nuomos platformoje. Tačiau, kaip teigia LRT, „skelbimas apie pirties nuomą iliustruojamas vienintele nuotrauka, o prie sąlygų nurodoma, esą sodyboje nėra nei interneto prieigos, nei automobilių stovėjimo aikštelės. 12 žmonių talpinančioje bendroje erdvėje siūloma apsistoti už 300 eurų“.

Toliau LRT argumentuoja, kodėl tai kelia abejonių: „Paklaustas apie šį skelbimą, A. Astikas nutęsė: „Nu, gal, nežinau.“ „Dabar negaliu pasakyti. Jeigu pirtis parai – 100 eurų. Jeigu namas mėnesiui – 2,5 tūkst. Matote, ten negalima pasakyti, 300 eurų ar ten kažkiek daugiau, ar mažiau. Ten įvairios kainos. Priklauso kiek žmonių, kiek laiko gyvens“, – tvirtino Širvintų politikas. Tačiau jis pabrėžė, kad kaimo turizmo paslaugą vykdo, nes „tai interesas pajamas gauti.“

Ministras: tyrimo turėtų imtis prokuratūra

Po šio tyrimo paviešinimo kilo ažiotažas. Reaguodamas į LRT tyrimą apie paramos dalijimą kaimo turizmui, dabartinis žemės ūkio ministras Andrius Palionis sakė, kad „tyrimo dėl neteisėto europinės paramos panaudojimo turėtų imtis prokuratūra“. Ministras pažadėjo siekti, kad ateityje tokių atvejų nebūtų. LRT cituojamas buvęs žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius sakė, kad paramos skirstymo laikotarpiu įvedė saugiklius, tačiau spragomis vis tiek naudojosi apsukresni verslininkai ir politikai.

Kaip galima suprasti iš tyrimo medžiagos, mūsiškis – galimai vienas iš tų apsukruolių.

Alfredas Astikas, išsiskyręs su partija „Tvarka ir teisingumas“, kurios gretose žengė į politiką, per 2012 metų rinkimus į Seimą laimės nesurado jį priglaudusios A. Zuoko sąjungos „Taip“ sąraše. Paskui jis prisiplakė prie Darbo partijos ir kelerius metus vadovavo UAB „Gyvulių produktyvumo kontrolė“, kuri buvo pavaldi tuomet šios partijos kuruotai Žemės ūkio ministerijai. Dirbdamas šiose pareigose, jis pateko į televizijos dėmesį, kai būdamas komandiruotėje Amerikoje už asmeninius pirkinius atsiskaitė tarnybine kortele.

Atleistas iš šių pareigų, jis staiga nutolo nuo Darbo partijos ir net išstojo iš jos. O paskui netikėtai sugrįžo į „darbiečių“ gretas – darbuotis petys petin su buvusiu savo tiesioginiu vadovu Vigilijumi Jukna. Šis turėto žemės ūkio ministro posto neteko pasitraukęs po įtarimų dėl neskaidrių pirkimų. Kaip pernai nuskambėjo viešojoje erdvėje, į partinę veiklą pasinėręs buvęs ministras ėmėsi valstybės finansuojamos veiklos – už šimtus tūkstančių eurų viena jo įmonių mokė pradinukus gyvulininkystės pažinimo. Ar tarp lektorių, aiškinančių, kuo karvė skiriasi nuo jaučio, buvo kviečiamas ir bendrapartietis Alfredas Astikas – mums nežinoma.

Alfredas Astikas – KK2 dėmesio centre

Na o ketvirtadienį Alfredas „blizgėjo“ LNK laidoje „KK2“. Nekartosime jo pasiteisinimų. Sutikęs, kad galima sakyti, jog už europinę paramą (o ji įvardyta net didesnė nei skelbta – 190 tūkst. eurų) tiesiog sau pasistatė namą, ponas Alfredas dėl jam iškilusių nemalonumų kaltę vertė … Širvintų rajono merei Živilei Pinskuvienei. Atseit, Alfredo ausis pasiekė kalbos, kad merė neva sakiusi turinti žmonių FNTT tarnyboje. Tuo pačiu Alfredas Astikas pakartojo pletkus, kad merė gasdino jam kerštausianti ir susidorosianti. Dėl ko? Ogi dėl to, kad jį mato kaip konkurentą sau ir nori „atsilaisvinti kelią politikoje“.

Tik Alfredas Astikas pasisarmatino prisipažinti, kad, pavyzdžiui, per tiesioginius Širvintų rajono savivaldybės mero rinkimus jis „sukonkuravo“ vos 280 jo gautų balsų prieš 6065, kuriuos surinko Živilė Pinskuvienė. taigi „Kakadu“ herojus surinko dvidešimt kartų mažiau balsų!

Politine konkurencija nelabai pavadinsi ir Alfredo Astiko vesto Darbo partijos „triumfo“. Gal greičiau – nuosmūkio. Politikas vos vienu reitingo balsu aplenkė antroje vietoje likusį sąrašinį ir šiaip ne taip praslydo į tarybą. Jam stojus prie Darbo partijos vairo, Širvintų rajone ši kažkada populiari politinė jėga tesukrapštė vos 386 balsus, tuo tarpu Živilės Pinskuvienės vestas jos suburto visuomeninio rinkimų komiteto sąrašas – 5017, t. y. 13 kartų daugiau.

Jei tai ir yra ta konkurencija, apie kurią jis kalbėjo, tai kiekvienas politikas svajotų apie tokį konkurentą, kaip ponas Alfredas Astikas.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3.67 (6 įvert.)

5 Atsakymai į “Alfredas Astikas – svajonių konkurentas?”

 1. Anonimas parašė:

  jo

 2. Anonimas parašė:

  pritariu paskutiniam komentarui

 3. darbietis parašė:

  sprendziant is komentaru gausos tai niekam jis neidomus.

 4. sirvintai parašė:

  O tai kam jis beidomus?

 5. Vertintojas parašė:

  nu jooooo, konkurentas atsirado 😀 😀 😀

Comments are closed.

scroll to top
+