Bartkuškio mokiniai – edukaciniuose renginiuose

Bartkuškio mokiniai žiūri filmą.

Siekdami formuoti mokinių kultūros vartojimo įpročius, sėkmingai pasitelkiame Kultūros paso teikiamas paslaugas. Šiais mokslo metais Bartkuškio mokyklos-daugiafunkcio centro 5-8 klasių mokiniai dalyvavo trijuose Kultūros paso remiamuose edukaciniuose renginiuose.

Norėdami geriau pažinti kino meną, dalyvavome edukacijoje „Mokausi iš kino“ Vilniaus kino teatre. Bartkuškio mokiniai žiūrėjo ir aptarė režisierės Emilie Deleuze filmą „Panelė rūgštynė“*.

Savo įspūdžius Bartkuškio mokiniai perteikė atlikdami šiam filmui parengtų pratybų užduotis. Ši edukacija padėjo plėsti mokinių kultūrinį akiratį, ugdyti kritinį mąstymą, socialinius įgūdžius, kūrybiškumą.

Gyva istorijos pamoka vyko Vilniaus Katedros požemiuose. Pasišviesdami tik žibintuvėliais, kartu su gide, mokiniai apžiūrėjo seniausius Lietuvoje mūrus, laidojimo patalpas, archeologinius radinius, vieną seniausių freskų Lietuvoje ir karališkąjį mauzoliejų. Susiskirstę į dvi komandas, mokiniai atliko įvairias užduotis ir sprendė galvosūkius, ieškodami atsakymų tamsiuose požemių labirintuose.

Koncertas.
Požemiuose.
Bartkuškio mokiniai požemyje.

Na, o rimtais muzikos klausytojais mokėmės būti dalyvaudami Simono Bušmos edukaciniame klasikinės gitaros muzikos koncerte. Mokyklos svečias atliko skirtingų meninių epochų bei kompozitorių sukurtus kūrinius, juos pristatė ir komentavo. Koncerto metu buvo keliami klausimai: ar klasikinė muzika šiandien tebėra graži, suprantama ir reikalinga? Ir, žinoma, kodėl?

Edukacijose dalyvavę mokiniai džiaugėsi galimybe mokytis kitaip, kitoje aplinkoje. Svarbiausia, kad buvo tikrai įdomu, – pabrėžė jie.

Eglė Guobytė
Pavaduotoja

Apie filmą

  • Režisierės Émilie Deleuze filmas 2016 metais pelnė visus svarbiausius metų apdovanojimus už filmą jaunimui. Filmas minėtas bei apdovanotas Berlyno, Toronto, Kanų, Melburno kino festivaliuose. „Panelę Rūgštynę“ kaip geriausią filmą jaunimui šiemet išrinko ir 1400 jaunuolių iš visos Europos, –  jis pripažinta geriausiu europietišku filmu jaunajai auditorijai.
  • „Panelės Rūgštynės“ istorija pasakojama iš 13-etės Auroros perspektyvos. Jai atrodo, kad visi aplink yra  pakvaišę. Tėvai, kurie nori išsiųsti ją į internatinę mokyklą. Naujas mokytojas, nes tikisi, kad ji skaitys senas knygas. Vaikinai, kuriems ji nejaučia jokios simpatijos.
  • Norėdama atsikratyti nuobodulio, Aurora (vaid. Léna Magnien) išbando įvairius vaidmenis – bando būti gera mokine, gera drauge, gera dukra. Bet atrodo, kad nė vienas jų jai nepritinka, kol ji nepakviečiama prisijungti prie vaikinų roko grupės. Iš pradžių ji atsisako būti vienintele mergina joje, bet galiausiai susivilioja pasiūlymu ir tampa soliste. Susidraugavusi su grupės nariais, Aurora tampa labiau atvira ir atranda save. , rašo kinonamai.lt).

Sending
Skaitytojų įvertinimas
1 (1 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+