Žmonėms dar teks palakstyti akimis, kur tas Širvintų tualetas

Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė sakė, kad renkant vietą viešajam miesto tualetui buvo atsižvelgta į daug veiksnių, taip pat ir į gyventojus bei viešąjį interesą.

Apie tai, kad mieste būtinas šiuolaikiškas viešasis tualetas, rašyta kelis kartus. To visai neseniai rajono valdžios teiravosi ir vienas laikraščio skaitytojas. Tada merė atsakė, kad šis klausimas svarstomas, vieta jau parinkta, netrukus jis bus pastatytas.

Kad viešąjį tualetą ketinama statyti prie Savivaldybės pašonėje esančios „Vaikystės stotelės“, jau žinojome, tačiau nežinojome smulkmenų.

Anot merės, pasirinkimą nulėmė tai, kad čia yra miesto centras, o aikštelėje visą dieną yra žmonių su vaikais. Živilė Pinskuvienė parodė, kad viešasis tualetas bus pastatytas greta esančios automobilių stovėjimo aikštelės kampe, nes tai patogiausia vieta: čia yra visi būtini požeminiai komunikacijų tinklai.

  • Tai bus su pamatais pastatytas daugiau nei 5 kv. m namelis, iš išorės visai neprimenantis tokios paskirties statinio. Jis bus tinkuotomis sienomis ir moderniai įrengtas. Jo grindys bus šildomos, sumontuota visa būtina santechnikos įranga, tualete bus ir kūdikių vystymo stalas, kas labai patogu į šią miesto kertelę užklystantiems jauniems tėvams. Tualetas bus prižiūrimas, valomas, o galimus niokotojus atbaidys tai, kad ši paslauga bus mokama, – sakė merė.

Tai nereiškia, kad tualete sėdės bobutė ir plėšys bilietėlius. Tualetas bus automatizuotas, taigi ir atsiskaitymas už paslaugą taip pat. Mokestį tvirtins rajono Taryba.

Merė sutiko, kad parinkta vieta galbūt sulauks ir skeptiškų vertinimų.

  • Kiek teko girdėti, greta esančio daugiabučio namo gyventojai lyg ir nepatenkinti, kad netoli jų namo bus miesto viešasis tualetas. Tačiau dėl to į Savivaldybę niekas nesikreipė, neprotestavo, reikalavimų nekėlė. Patikėkite, gyventojų nuomonė mums svarbi, bet dar yra ir viešasis interesas. Gyventojai turėtų suprasti, kad čia atsirasiantis objektas nė iš tolo neprimins tualeto. Manau, kad iš pradžių žmonėms dar teks paieškoti, kur tas tualetas yra, kadangi jis nė kiek neprimins jiems įprastų statinių. Nei gyventojai, nei klientai nejaus jokio diskomforto, apie ką dažnai pagalvojame išgirdę žodį „tualetas“. Be to, planuojame sutvarkyti ir pačią automobilių stovėjimo aikštelę, taigi gyventojai iš to tik laimės, – sakė Živilė Pinskuvienė.

Tualeto įrengimo darbus ketinama pradėti jau šiomis dienomis. Kaip sakė merė, tualetas gaminamas pagal individualų užsakymą, todėl ji negalinti pasakyti, kur Lietuvoje tokių jau yra. Panašūs pastatyti Trakuose, tačiau ten jų sienos metalinės. O ir kainavo jie kur kas daugiau. Viešojoje erdvėje nuskambėjo, kad dviejų tenykščių tualetų įrengimas Trakų savivaldybei kainavo 140 tūkst. eurų. Preliminariais duomenimis, naujasis statinys Savivaldybei kainuos kiek daugiau nei 25 tūkst. eurų.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 21 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
4.33 (3 įvert.)
scroll to top
+