Situacija suskubo pasinaudoti ir purvinų sąmokslo teorijų kurpėjai

Būtų klaidinga manyti, kad praėjusį savaitgalį šalyje kilęs ir Širvintų rajoną į savo sūkurį įtraukęs skandalas dėl galimų šunų veisimo tvarkos ir priežiūros pažeidimų yra naujas potyris mūsų bendruomenės gyvenime. Šiandien jau spėjome pamiršti, kaip 2015-ųjų sausį iš Čiobiškio seniūnijos gyventojo Vaclovo Gaidamavičiaus buvo paimti 28 gyvuliai. Tada ūkininkas teigė, kad per poėmį 13 jų, įtariama, buvo pradanginta, dėl to Širvintų policija atliko ikiteisminį tyrimą.

Bėgant laikui, bangos nurimo, o toli siekiančių išvadų, panašu, atitinkamos institucijos taip ir nepadarė.

Antradienį Savivaldybėje surengtoje spaudos konferencijoje merė Živilė Pinskuvienė nevyniojo faktų į vatą ir pareiškė savo nuomonę, kad dėl to, kas nutiko, didelė kaltė tenka Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, kuri neatliko pagal kompetenciją jai priskirto darbo.

Kaip pripažino Širvintų rajono merė, ši situacija buvo labai netikėta. Veisėjas buvo žinomas žmogus bendruomenėje, žinota apie jo veiklą, tačiau kad būtų taip, kaip paaiškėjo, niekas neįtarė.

Kalbėdama, kiek Savivaldybė galėjo žinoti apie situaciją, merė sakė, jog šia informacija galėjo disponuoti tik Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. „Savivaldybė net neturi informacijos, kiek rajone yra veisėjų“, – į „Širvintų krašto“ pateiktą klausimą apie vadinamuosius „daugintojus“, pristatydama situaciją spaudos konferencijoje atsakė Širvintų rajono savivaldybės merė.

Jos manymu, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba turėjo kontroliuoti veisėją, kuris, kaip paaiškėjo, buvo dar ir baustas už atitinkamą pažeidimą. Vien jau tai rodytų, kad toks žmogus turėtų būti lyg po padidinamuoju stiklu. Tačiau, pasidomėjusi, kada paskutinį kartą buvo lankytasi, buvo atsakyta, kad prieš metus, gal pusantrų… Anot merės, po tokio atsakymo pritrūkta žodžių.

Kaip dažnai būna mūsų rajone, kiekvienoje istorijoje netikėliai bando įžvelgti negerų valdžios kėslų, paslėptų interesų. Taip ir šįkart ėmė plisti įvairios sąmokslo teorijos apie galimus Živilės Pinskuvienės ir veisėjo saitus, prisiminta buvusi veisėjo žmona, tarp daugelio kitų paskelbta Šimtmečio širvintiške, net imta skleisti kaltinimus, kad aktyviai į šį procesą įsijungusi merė siekia pigaus populiarumo prieš rinkimus, nors pati juose nedalyvauja.

Živilė Pinskuvienė paneigė skleidžiamus prasimanymus. Jokių šunų veisėjas jai nėra dovanojęs, kaip ir daugelis ji žinojusi, kad toks žmogus yra, tačiau kokių nors ryšių su juo nepalaikiusi, rinkimuose nedalyvauja ir populiarumo sau nesiekia, o atlieka tai, ką privalo daryti rajono vadovė. Bet ar tai, ką privalo daryti merė, supranta žmonės?

Živilė Pinskuvienė „Širvintų kraštui“ sakė, kad iki 2-3 val. nakties sulaukia skambučių, laiškų, asmeninių žinučių. Tarp jų nemažai tokių, kuriose teiraujamasi, kodėl merė „nepadarė“ vieno ar kito darbo, kodėl „nepasidomėjo“, „nesukontroliavo“, „nenubaudė“. Turbūt žmonės nesupranta, kad meras renkamas ne tam, kad vaikščiotų po veislynus ir tikrintų, kaip laikomi šunys. Tam yra atitinkamos tarnybos, tai jų tiesioginė funkcija, už ką dirbantiems specialistams yra mokami atlyginimai ir reikalaujama rezultato.

Pasak merės, pilasi ir klausimų srautas apie tyrimo eigą. „Taigi, tyrimą atlieka policija. Klausimus adresuokite jiems,“ – sako merė.

„Kaip jau paaiškinome spaudos konferencijoje, perimant gyvūnus pagal VMVT sprendimą, visi šunys buvo „sučipuoti“. Tai buvo atlikta vietinio veterinaro ir už šią paslaugą privalės atsiskaityti šeimininkas (Savivaldybė už tai nemoka). Keista matyti, kokios audros dabar keliamos dėl šio šunų suregistravimo, nes iš tiesų, jei rūpi gyvūno gerovė, ar yra skirtumas, kieno vardu jis yra „sučipuotas“. Gyvūnai jau yra paimti, saugūs, globojami, o mes visi laukiame teismo sprendimo, nuo kurio priklausys, kas taps teisėtais jų šeimininkais. Perėmus gyvūnus laikinai globai, už jų išlaikymą globos institucijoms mokama Savivaldybės lėšomis. 10 Eur už dieną vienam gyvūnui. (Šunys – 43, mokama už 37, kadangi 6 maži šuniukai, esantys su kale, skaičiuojami kaip vienas), todėl Širvintų rajono savivaldybei šunų globa per dieną kainuoja 370 Eur. Labai tikiuosi, kad teismo sprendimo neteks laukti ilgai. Bet kokiu atveju, šiuos pinigus turėsime išieškoti,“ – savo „Facebook’o“ paskyroje rašo merė ir prašo nebegąsdinti Širvintų rajono žmonių. – „Susirinkusios minios, fotografavimas, filmavimas, triukšmas, šiukšlės. Suprantu, buvo pretekstas sekmadienį, pirmadienį. Kartu su Jumis ten buvau. Tačiau dabar situacija yra valdoma. Visus veiksmus, tikrinimus, likusių šuniukų suradimą turi atlikti tos institucijos, kurios už tai atsakingos. Greta gyvena ir kiti žmonės, šiuo metu kaltinami slepiant dingusius šuniukus ir kitokiais įvairiais dalykais.“

Merė griežtai įspėjo, kad lazdos perlenkti tikrai neleis ir paragino visus nusiraminti. Teisybės ieškoti reikia, tačiau tas kelias neturi paminti žmogiškumo.

Kieno rankomis ir lūpomis kurpiamos purvinos sąmokslo teorijos, kurstomos intrigos, lengva įtarti.

Gintaras Bielskis

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite rugsėjo 11 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+