Širvintų seniūnijos vairą perims Rima Jasevičienė

Rima Jasevičienė

Antradienio „Širvintų krašto“ numeryje rašėme, kad Širvintų rajono savivaldybės tarybos narė Rima Jasevičienė praėjusios savaitės pabaigoje pateikė Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) prašymą nutraukti jos, kaip Širvintų rajono savivaldybės tarybos narės, įgaliojimus prieš laiką. Šią informaciją pirmadienį mums telefonu patvirtino VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė. Ji sakė, kad pagal įstatymą prašymas turi būti apsvarstytas per 15 dienų ir priimtas sprendimas.

Vakar VRK dar nebuvo paskelbusi artimiausio posėdžio darbotvarkės, todėl neaišku, kada tai įvyks.

Širvintų kaimo bendruomenės „Upė“ pirmininkė Rima Jasevičienė į rajono tarybą pateko su Visuomeniniu rinkimų komitetu „Živilės Pinskuvienės komanda – už sėkmingą Širvintų kraštą“. Ji gavo 270 pirmumo balsų ir priešrinkiminiame sąraše iš 19 vietos pakilo į 16-ąją.

Jei VRK patenkins Rimos Jasevičienės prašymą, Tarybos nario mandatas turėtų atitekti pagal sąrašą daugiausiai balsų surinkusiam Marijanui Bylinskiui.

Pasidomėjome, kas nulėmė tokį tarybos narės sprendimą. „Širvintų krašto“ duomenimis, Rima Jasevičienė rengiasi išbandyti savo jėgas valstybės tarnyboje, o tos pareigos nesuderinamos su tarybos nario statusu.

Kreipėmės į Širvintų rajono savivaldybę. Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė mums atsakė:

-Ar tiesa, kad tarybos narė Rima Jasevičienė savo mandato atsisako dėl to, kad užims pareigas Savivaldybės administracijoje?

-Tiesa.

-Kokios tai bus pareigos? Kokiu būdu ji atrinkta jas eiti?

-Rima Jasevičienė dalyvavo Valstybės tarnybos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos skelbtame konkurse į Širvintų seniūnijos seniūno pareigas ir jį laimėjo.

-Jei į šias pareigas pretendavo ir kitų asmenų, kiek jų buvo.

-Prašymus dalyvauti konkurse buvo pateikę 4 kandidatai. Atkreipiu dėmesį, kad konkursus į valstybės tarnybą pasikeitus tvarkai, organizuoja Valstybės tarnybos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos.

-Gal žinote, kas nulėmė, kad šioms pareigoms eiti buvo atrinkta būtent Rima Jasevičienė. Kokia jos kompetencija?

-Konkursų į valstybės tarnybą organizavimą, pretendentų vertinimą aprašo teisės aktai. Konkursą laimi geriausiai pasirodęs ir daugiausiai balų surinkęs kandidatas Valstybės tarnybos departamento direktoriaus sudarytos komisijos sprendimu.

Dėl šios situacijos paprašėme Širvintų rajono merės Živilės Pinskuvienės komentaro. Ji – Visuomeninio rinkimų komiteto „Živilės Pinskuvienės komanda – už sėkmingą Širvintų kraštą“ vedlė:

Živilė Pinskuvienė

-Kaip vertinate pokyčius, kurie laukia taryboje?

-Kadangi Tarybos nario pareigos su seniūno pareigomis yra nesuderinamos, Rima Jasevičienė turėjo rinktis. Ji priėmė sprendimą, kurį gerbiu ir vertinu kaip labai drąsų žingsnį. Vienas dalykas yra būti Tarybos nariu, priimti sprendimus, visai kita yra imtis tiesioginio darbo, atstovauti gyventojams, prisiimti atsakomybę ir naštą. Manau, kad tai tikrai išdrįstų ne kiekvienas. Tikiu, kad pabuvusi Taryboje, pamačiusi, kaip priimami sprendimai, Rima Jasevičienė puikiai susitvarkys su seniūno pareigomis. Aišku, pradžia kiekvienam būna nelengva atėjus į naują darbą. Tačiau iššūkius jai tikrai padės įveikti mokėjimas bendrauti su žmonėmis, suburti bendruomenę bendriems darbams, ką labai gerai parodo jos suburta aktyvi Širvintų k. bendruomenė ir jos veikla.

-Pagal eiliškumą tarybos nariu turėtų tapti Marijanas Bylinskis. Rima Jasevičienė buvo Kontrolės komiteto, taip pat Socialinės, sveikatos apsaugos ir šeimos komiteto narė. Ar bus rokiruočių, ją pakeitus kitam pretendentui? Panašu, tarybos narę pakeis vyras, kuris galbūt tvirčiau jaustųsi kitose srityse. Gal yra dalykų, kurių mes nežinome, bet galėtų pakomentuoti merė – Visuomeninio rinkimų komiteto, pelniusio šį mandatą, vedlė. Juk praėjusioje kadencijoje tarybos nario mandato atsisakius „valstietei“ E. Davidavičienei, sąraše už brūkšnio buvęs R. Čirba atsisakė tapti tarybos nariu ir mandatą perleido kitam.

-Aš manau, kad šito labai blogo pavyzdžio net nereikia prisiminti. Rimos Jasevičienės žingsnis yra visiškai kitoks – ji pasirinko žymiai sudėtingesnį kelią ir tiesioginį darbą rajono žmonėms.

Pagal rinkimų komiteto „Živilės Pinskuvienės komanda – už sėkmingą Širvintų kraštą“ sąrašą sekantis yra Marijanas Bylinskis. Su juo jau buvo kalbėta ir jis sutinka perimti Rimos Jasevičienės pozicijas Taryboje bei komitetuose.

-Gal jau žinoma, kada tai įvyks? VRK darbotvarkė dėl to dar nepaskelbta.

-Kai tik VRK panaikins Rimos Jasevičienės Tarybos nario mandatą, artimiausiame posėdyje M. Bylinskis prisieks ir pradės eiti Širvintų r. savivaldybės tarybos nario pareigas. Artimiausias Tarybos posėdis numatytas sausio 30 d. O VRK savo darbotvarkės, kaip matome, mūsų pokalbio metu dar nėra paskelbusi.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
3.78 (18 įvert.)
scroll to top